Awizo zamiast paczki

Strefa FM Poniedziałek, 24 września 201843 12917
Awizo zamiast paczki to coraz częstsza sytuacja z jaką spotykają się Piotrkowianie. Kurierzy nie podejmując próby dostarczenia przesyłki pod właściwy adres, od razu wrzucają awizo do skrzynki. W wyniku tego odbiorcy zmuszeni są do wizyt na poczcie.
pixabay.com

-Nie po to zamawiam przesyłkę wybierając opcje dostawy przez kuriera do domu, żeby później i tak specjalnie jechać na pocztę. Niejednokrotnie miałam taką sytuacje, kiedy to widziałam kuriera, który zostawia jedynie awizo i odjeżdża. Nie rozumiem w czym tutaj jest problem? Skoro i tak już jest pod moim domem to dlaczego nie może dostarczyć mi już przesyłki? - powiedziała mieszkanka Piotrkowa, korzystająca z usług Poczty Polskiej. 


Biuro prasowe Poczty Polskiej skomentowało sprawę następująco:

-przesyłki nierejestrowane, których kształt i gabaryt nie pozwalają na pozostawienie w oddawczej skrzynce pocztowej, mogą zostać zaawizowane bez próby doręczenia. Co do zasady pracownicy Poczty Polskiej są zobowiązani do doręczania przesyłek zgodnie z zapisami Ustawy Prawo Pocztowe.
Jeżeli listonosz nie zastanie adresata lub upoważnionej do odbioru osoby pozostawia zawiadomienia o możliwości odbioru przesyłki w placówce pocztowej. Istnieją jednak usługi, gdzie pozostawienie awizacji jest równoznaczne z wykonaniem usługi. Wyjątki dotyczą następujących usług: doręczenie przesyłki zwykłej, która nie mieści się w skrzynce klienta na przesyłki albo doręczenie przekazu pieniężnego na kwotę min. 5200 zł w obszarze zamiejscowym.

W przypadku, gdy klient uważa, że niedoręczenie jest bezzasadne może złożyć reklamację lub skargę na naszej stronie internetowej lub w dowolnej placówce Poczty Polskiej.

 

 

Sara Fiszer, Daria Trojanowska


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)24.09.2018 22:13

Pewnie były alko radny nosi te przesyłki :-)

40


.gość ~.gość (Gość)24.09.2018 20:10

A najlepsze są przesyłki priorytetowe, czyli wyciąganie od ludzi pieniędzy.

80


Aleksy ~Aleksy (Gość)24.09.2018 18:28

Super listonosz kandyduje z PIS w I okręgu wyborcy oceńcie go w wyborach . Myśle , ze to jedyna okazja by powiedzieć o tym listonoszu co naprawdę myslice.

40


gość ~gość (Gość)24.09.2018 17:22

Z listami jest podobne.Nawet avizo nie wkładają do skrzynki.Masakra

41


gość ~gość (Gość)24.09.2018 15:52

Madzia E. z Wyzwolenia,bywalczyni sklepiku na Szmidta to beztalencie i plotkarz listonoszowy

20


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)24.09.2018 15:25

Nie korzystam z usług poczty polskiej,omijam orleny i lotosy,z OC ide do konkurencji,PZU omijam,nie daje zarobić podłej zmianie !

74


gość ~gość (Gość)24.09.2018 15:13

I najlepsze tłumaczenie ale nie było nikogo w domu mimo że balkon był otwarty, w domu był włączony telewizor i było słychać rozmowy. No i z tego powodu trzeba włożyć awizo z datą dnia poprzedniego żeby było śmiesznie. I dlatego jeśli coś zamawiam nie korzystam z usług poczty wolę zapłacić więcej i dostać przesyłkę do domu, a nie po nią jechać.

91


EP ~EP (Gość)24.09.2018 15:01

Listonosze są teraz tacy leniwi, że wkładając listy do skrzynki zawieszonej na furtce nie zamykają klapki od skrzynki i podczas deszczu listy mokną. A poczta nie widzi w tym niczego nieprawidłowego.

71


gość ~gość (Gość)24.09.2018 14:55

U mnie to samo... tłumaczą się,że listonosz to nie święty Mikołaj , żeby nosić wielkie paczki w worku. Za każdym razem jak dzwonię, że w domu byłam a avizo w skrzynce zostawiono i, że napiszę skargę na następny dzień miałam dostarczoną paczkę. Poczta tłumaczy się, że spora przesyłka nie mieści się do skrzynki ale to przesyłka polecona jest więc do rąk własnych a nie do skrzynki.

52


Pawcio ~Pawcio (Gość)24.09.2018 14:47

Ja tam omijam pocztę i zamawiam do paczkomatu ewentualnie innym kurierem.

70


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat