Awizo zamiast paczki

Strefa FM Poniedziałek, 24 września 201843 12916
Awizo zamiast paczki to coraz częstsza sytuacja z jaką spotykają się Piotrkowianie. Kurierzy nie podejmując próby dostarczenia przesyłki pod właściwy adres, od razu wrzucają awizo do skrzynki. W wyniku tego odbiorcy zmuszeni są do wizyt na poczcie.
pixabay.com

-Nie po to zamawiam przesyłkę wybierając opcje dostawy przez kuriera do domu, żeby później i tak specjalnie jechać na pocztę. Niejednokrotnie miałam taką sytuacje, kiedy to widziałam kuriera, który zostawia jedynie awizo i odjeżdża. Nie rozumiem w czym tutaj jest problem? Skoro i tak już jest pod moim domem to dlaczego nie może dostarczyć mi już przesyłki? - powiedziała mieszkanka Piotrkowa, korzystająca z usług Poczty Polskiej. 


Biuro prasowe Poczty Polskiej skomentowało sprawę następująco:

-przesyłki nierejestrowane, których kształt i gabaryt nie pozwalają na pozostawienie w oddawczej skrzynce pocztowej, mogą zostać zaawizowane bez próby doręczenia. Co do zasady pracownicy Poczty Polskiej są zobowiązani do doręczania przesyłek zgodnie z zapisami Ustawy Prawo Pocztowe.
Jeżeli listonosz nie zastanie adresata lub upoważnionej do odbioru osoby pozostawia zawiadomienia o możliwości odbioru przesyłki w placówce pocztowej. Istnieją jednak usługi, gdzie pozostawienie awizacji jest równoznaczne z wykonaniem usługi. Wyjątki dotyczą następujących usług: doręczenie przesyłki zwykłej, która nie mieści się w skrzynce klienta na przesyłki albo doręczenie przekazu pieniężnego na kwotę min. 5200 zł w obszarze zamiejscowym.

W przypadku, gdy klient uważa, że niedoręczenie jest bezzasadne może złożyć reklamację lub skargę na naszej stronie internetowej lub w dowolnej placówce Poczty Polskiej.

 

 

Sara Fiszer, Daria Trojanowska


Zainteresował temat?

3

5


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Andrzej.K ~Andrzej.K (Gość)24.09.2018 10:34

W Gminie Wolbórz nie ma takich problemów.

42


Aleksy ~Aleksy (Gość)24.09.2018 10:22

Wyślijcie Speedmailem będzie szło miesiąc. To są zwykłe przesyłki za 5,2 polecony list . Gdyby listonosz wziął dwa , trzy nie dostarczył by innych . Ludzie idą na łatwiznę i taniochę wysyłając listem poleconym gabarytowo duże przesyłki.

33


mom ~mom (Gość)24.09.2018 10:18

Poczta pobiera opłaty z doręczeniem ! ! Czy niedoręczenie przesyłki a doręczenie tylko powiadomienia, skutkuje zwrotem opłaty za doręczenie.
Usługa niezgodna z umową i opłatą - tj. doręczenie pod wskazany adres.

81


2018 ~2018 (Gość)24.09.2018 10:16

Poczta całkiem zeszła na psy z doręczaniem szczególnie w miastach dlatego nie korzystam z poczty bo za drogo a dziś ta firma tak nisko upadła ,ze ludzie co w niej pracowali nie mogą dostać potrzebnych dokumentów do emerytury. Za komuny była jakość usług a dziś przez solidaruchów mamy dziadostwo na każdym kroku

71


gość ~gość (Gość)24.09.2018 10:06

U nas listonosz nie pozostawia ani jednej przesyłki poleconej (nawet listu cienkiego), mało tego nie ma jej przy sobie, tylko od razu awizo. W domu raczej ktoś zawsze jest a listonosz się tłumaczy, że nie nosi poleconych bo nikogo w domu nie ma!!! Na poczcie wiecznie kolejka i tym sposobem, gdy coś zamawiamy to omijamy usługi poczty!!

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat