metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)08.02.2019 11:24

Bełchatów i Piotrków leżą tuż obok siebie - między miastami nie powinny kursować PKS czy busy, ale przede wszystkim linie komunikacji miejskiej. Miasta łączy też nitka kolejowa - aż się prosi o szynobus.
Problemy komunikacyjne w byłym województwie piotrkowskim pokazują jak wielką głupotą po reformie administracyjnej było rozwiązanie wojewódzkiego przedsiębiorstwa komunikacji i jego podział wraz z taborem na osobne spółki.

51


tax ~tax (Gość)08.02.2019 09:47

Prywatni wygrywają z konkurencją ,metodami niezbyt czystymi. Ranne kursy do godz.7.30 na trasie Piotrkow Tryb -Łódż przeważnie nie biletują ,nie w bijają w kasę.Na trasie do Bełchatowa PKS zostały kursy w godz. mało uczęszczanych . Konkurencja przejęła szczytowe kursy na dziesięć minut przed odjazdem PKS ,a po drodze jeszcze opóżniając kurs , docelowo dojeżdżali w tym samym czasie.Z minibusa wysiadał komplet pasażerów natomiast z autobusu PKS 4 osoby

21


gość ~gość (Gość)08.02.2019 09:46

Raz wracałam z Łodzi do Kamieńska PKS, to był mój pierwszy i ostatni raz.
1 - ulga jest tylko studencka, szkolnej już nie ma
2 - dłużej się jedzie niż pociągiem i niekomfortowo
A za ponad 6zł z Kamieńska do Bełchatowa w jedną stronę bardziej opłaca mi się samochodem jeździć. Poza tym połączenie jest takie, że ludzie zmuszeni są wynajmować pokój w Bełchatowie i być tam od poniedziałku do piątku lub jeździć z kimś, kto ma samochód. Ludzie patrzą przede wszystkim na połączenie i cenę, a z tego co wiem busy na trasie Bełchatów-Piotrków częściej jeżdżą niż PKS i na pewno są tańsze ceny biletów.

41


gość ~gość (Gość)07.02.2019 18:44

Przestańcie psioczyć na Piotrków. Ja z przyczyn osobistych musiałem się wyprowadzić do Łodzi i każdego dnia krew mnie zalewa jak patrze na tą "stolicę". Wracam tak często jak to możliwe i mi się ciepło na sercu robi jak widzę tablicę PIOTRKÓW TRYBUNALSKI ????

157


Hmmm ~Hmmm (Gość)07.02.2019 18:57

... pamiętam jak parę lat temu wracałem z Łodzi naszym piotrkowskim prawie 40-letnim autosanem PKS. Bilet kosztował mnie 9 zł w jedną stronę (wtedy byłem studentem)... Niezapomniana podróż. Nie dość, że spędziłem 2 godziny w tym autobusie, to dodatkową atrakcją było niesamowite trzęsawisko przy prędkości 80km/h... Żeby ludzie chcieli korzystać z komunikacji, potrzebne są inwestycje. Nowe, wygodne dworce, nowoczesny tabor... Teraz, każdy woli jechać autem np. do Bełchatowa czy Łodzi... bo jest wygodniej, szybciej, a jeśli auto jest na gaz, to koszty są porównywalne z ceną biletu...

33


gość ~gość (Gość)08.02.2019 06:39

40 letni A jaki miał być,wiesz ile kosztuje ponad milion,a ty chcesz jeździć po 9 złoty,smiech

22


. ~. (Gość)08.02.2019 04:56

Biedroń uruchomi przejazdy koleją PKP. Obiecał !

51


lead12 ~lead12 (Gość)07.02.2019 18:36

Kiedy Piotrków otrzyma prawa wiejskie?

145


gość ~gość (Gość)07.02.2019 21:09

Kolejny sukces Piotrkowa. Niedługo nie będzie nic, będzie tylko mediateka...

114


olo ~olo (Gość)07.02.2019 19:57

Jak to się dzieje, że w busach "gnaty trzeszczą", a w PKS-ie "wożą powietrze" ?

111


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat