metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
lead12 ~lead12 (Gość)07.02.2019 18:36

Kiedy Piotrków otrzyma prawa wiejskie?

145


. ~. (Gość)08.02.2019 04:56

Biedroń uruchomi przejazdy koleją PKP. Obiecał !

51


gość ~gość (Gość)08.02.2019 06:39

40 letni A jaki miał być,wiesz ile kosztuje ponad milion,a ty chcesz jeździć po 9 złoty,smiech

22


Hmmm ~Hmmm (Gość)07.02.2019 18:57

... pamiętam jak parę lat temu wracałem z Łodzi naszym piotrkowskim prawie 40-letnim autosanem PKS. Bilet kosztował mnie 9 zł w jedną stronę (wtedy byłem studentem)... Niezapomniana podróż. Nie dość, że spędziłem 2 godziny w tym autobusie, to dodatkową atrakcją było niesamowite trzęsawisko przy prędkości 80km/h... Żeby ludzie chcieli korzystać z komunikacji, potrzebne są inwestycje. Nowe, wygodne dworce, nowoczesny tabor... Teraz, każdy woli jechać autem np. do Bełchatowa czy Łodzi... bo jest wygodniej, szybciej, a jeśli auto jest na gaz, to koszty są porównywalne z ceną biletu...

33


gość ~gość (Gość)07.02.2019 18:44

Przestańcie psioczyć na Piotrków. Ja z przyczyn osobistych musiałem się wyprowadzić do Łodzi i każdego dnia krew mnie zalewa jak patrze na tą "stolicę". Wracam tak często jak to możliwe i mi się ciepło na sercu robi jak widzę tablicę PIOTRKÓW TRYBUNALSKI ????

157


gość ~gość (Gość)08.02.2019 09:46

Raz wracałam z Łodzi do Kamieńska PKS, to był mój pierwszy i ostatni raz.
1 - ulga jest tylko studencka, szkolnej już nie ma
2 - dłużej się jedzie niż pociągiem i niekomfortowo
A za ponad 6zł z Kamieńska do Bełchatowa w jedną stronę bardziej opłaca mi się samochodem jeździć. Poza tym połączenie jest takie, że ludzie zmuszeni są wynajmować pokój w Bełchatowie i być tam od poniedziałku do piątku lub jeździć z kimś, kto ma samochód. Ludzie patrzą przede wszystkim na połączenie i cenę, a z tego co wiem busy na trasie Bełchatów-Piotrków częściej jeżdżą niż PKS i na pewno są tańsze ceny biletów.

41


tax ~tax (Gość)08.02.2019 09:47

Prywatni wygrywają z konkurencją ,metodami niezbyt czystymi. Ranne kursy do godz.7.30 na trasie Piotrkow Tryb -Łódż przeważnie nie biletują ,nie w bijają w kasę.Na trasie do Bełchatowa PKS zostały kursy w godz. mało uczęszczanych . Konkurencja przejęła szczytowe kursy na dziesięć minut przed odjazdem PKS ,a po drodze jeszcze opóżniając kurs , docelowo dojeżdżali w tym samym czasie.Z minibusa wysiadał komplet pasażerów natomiast z autobusu PKS 4 osoby

21


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)08.02.2019 11:24

Bełchatów i Piotrków leżą tuż obok siebie - między miastami nie powinny kursować PKS czy busy, ale przede wszystkim linie komunikacji miejskiej. Miasta łączy też nitka kolejowa - aż się prosi o szynobus.
Problemy komunikacyjne w byłym województwie piotrkowskim pokazują jak wielką głupotą po reformie administracyjnej było rozwiązanie wojewódzkiego przedsiębiorstwa komunikacji i jego podział wraz z taborem na osobne spółki.

51


ex piotrkowiak ~ex piotrkowiak (Gość)08.02.2019 12:32

Problem z PKS jest taki, że zarówno dyrekcja jak i pracownicy chcieli ciągnąć tylko forsę.
Nie podchodzili do tego jak do własnego biznesu o który należy dbać i być konkurencyjnym.
Im się po prostu należało. W rejonie do którego się przeniosłem PKS upadł, a busy śmigają.
Ten w Bełchatowie tez to czeka. Opiera się długo, bo zarabia na transportach pracowniczych.

30


gość ~gość (Gość)08.02.2019 02:53

PKS Bełchatów stacza się po równi pochyłej. Tylko po co oni budują nowy dworzec?

50


Nowy komentarz
reklama

Materiał KWW Z SERCEM DLA PIOTRKOWA

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat