metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
gość ~gość (Gość)18.01.2020 16:49

Wszyscy salon kosmetyczny powinni teraz zakładać

00


Klientka ~Klientka (Gość)18.01.2020 17:02

Pierwszym krokiem do likwidacji drobnej przedsiębiorczości usytuowanej w centrum miasta było wprowadzenie płatnych stref parkowania. W krótkim czasie był tego efekt - spowodowało to marazm gospodarczy w obrębie Starego Miasta i ciągu ulicy Słowackiego.
Mniej więcej w tym samym czasie powstała galeria handlowa z czteropoziomowym DARMOWYM parkingiem. W kolejnych latach rosły jak grzyby po deszczu kolejne Biedronki i inne markety z obcym kapitałem. W ramach dzielnej walki z problemem stworzonym przez samych siebie do dziś próbuje się "reanimować trupa" cyklem różnych działań artystyczno handlowych na terenie Starego Miasta, co w mojej opini nie spowoduje powrotu życia gospodarczego na obszarze piotrkowskiej Starówki.
Przecież od dawna znane jest powiedzenie, że "chytry dwa razy traci", a efektem pazerności urzędniczej sprzed prawie dekady jest mnogość wolnych lokali w centrum miasta świecących pustkami, a zatem i nieprzynoszącymi potencjalnie oczekiwanych podatków od przedsiębiorców.
W tym miejscu należy wspomnieć, że po pierwsze nie ma wpływów z podatku od nieruchomości, a po drugie nie ma pieniędzy z podatków CIT/PIT płaconych przez tychże przedsiębiorców, których część także mogłaby zasilić kasę miasta.
Wróćmy zatem do problemu opłaty targowej.
Jak mawiał klasyk Albert Einstein "szaleństwem jest robienie tego samego oczekujac zgoła innych rezultatów."
Niestety w przypadku piotrkowskich targowisk sytuacja zarżnięcia drobnego handlu prawdopodobnie się powtórzy i we wtorek czy w piątek po "zdrowe zakupy" na urzędnicze śniadanko będzie można wyskoczyć na drugą stronę ulicy Sienkiewicza TYLKO do Biedronki.
Nie mówię tu, że cała żywność na targowisku jest super zdrowa, ale mamy mnogość sprzedawców - często producentów i mamy możliwość wyboru.
Za niedługo w Piotrkowie wybór warzyw i owoców będzie tylko pomiędzy Biedronką a Lidlem. Szykujcie się na to.
Obecne decyzje o tak drastycznym podwyższeniu opłat od zajętej powierzchni handlowej spowodują zmniejszenie się liczby handlujących,
a ci, którzy pozostaną przeniosą swoje obciążenia na klientów podnosząc ceny. Nie zapomnijcie, że klientami jesteśmy MY- mieszkańcy Piotrkowa i zarazem WYBORCY.
Na pewno podrożeją oferowane tam produkty, co przeniesie się na brak opłacalności kupowania od małego przedsiębiorcy czy też rolnika. Wygrają na tym markety, a na pewno przegramy MY - konsumenci.
Patrząc na tą sytuację w perspektywie przyszłościowej, to za rok, czy dwa nie będzie już ŻADNYCH wpływów z targowisk, bo targowiska po prostu przestaną istnieć. W tym momencie należy się zastanowić skąd piotrkowscy urzędnicy wezmą brakujące pieniądze na wynagrodzenia dla rozrośniętej administracji i na spłatę zaciągniętych kredytów?
Ja widzę dwie możliwości. Pierwsza (mało prawdopodobna), to znaczące podniesienie opłat od działalności licznym marketom znajdującym się na terenie miasta. Druga to złupienie mieszkańców kolejną podwyżką opłat chociażby za śmieci i wymyśleniem kolejnych obciążeń. A może za godzinę parkowania 10 zł? Czemu nie, przecież ceny nie podnosili prawie od dekady. Może też dla ratowania kas miejskich odgórnie wprowadzą podatek katastralny i za posiadanie lub dzierżawienie lokalu mieszkalnego zapłacicie dwa razy tyle co dziś. Rozdawnictwo i niekompetencja musi kosztować, a rząd czy samorząd nie ma innych pieniędzy niż te, które zabierze swoim obywatelom.
Zobaczycie jeszcze na co stać decydentów, gdy zacznie brakować im pieniędzy. Najciekawsze czasy przed nami... niestety.

60


gość ~gość (Gość)18.01.2020 17:06

Piękny jest lokal po Jnte Marsze to można stoiska zrobić a co chcieli darmo tylko już sami nie wiedzą za co ile brać

00


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)18.01.2020 08:07

Na targowisku paragonu nie uswiadczysz...a cena jest "regulowana" w zaleznosci od klienta. Jeden kupi te same buty za 100 zł, inny za 120... A opłaty i tak wiekszosc przerzuci w ceny sprzedawanych artykułów...
Ciekawe czemu targowiskami nie interesuje się UOKiK...

155


gość ~gość (Gość)18.01.2020 12:12

Targowisko jest miejscem pracy wielu ludzi, jednak w Piotrkowie niektórzy nie potrafią tego zrozumieć i chcą to zniszczyć. Ogrodzony teren targowiska w Dmowskiego zaśmieca pół miasta według radnych, a nieogrodzone targowisko przy targowej nie? Skąd taka różnica w ustalonej opłacie ? ( Targowa 3zł/m a Dmowskiego 5zł za metr kwadratowy). Przecież to wytłumaczenia to jakieś brednie urzędnicze. Ale przecież u nas w kraju żaden urzednik za nic nie odpowiada. O rynku pamięta się tylko przed wyborami bo tam najłatwiej rozdawać ulotki !!!

122


gość ~gość (Gość)18.01.2020 10:11

W Piotrkowie jest bardzo dużo wolnych lokali tam powinien odbywać się handel art przemysłowymi a nie na targowicach.Natomiast targowiska powinny być przeznaczone do handlu warzywami i owocami i innymi nie przetworzonymi produktami rolnymi.Pod tym kontem powinny być zróżnicowane opłaty targowiskowej.Tlumaczenie , ze z handlu utrzymują się całe rodziny nie trafia do mnie.Pracy w tej chwili jest pod dostatkiem, tylko trzeba chcieć To nie lata 90-te ubiegłego wieku gdzie stopa bezrobocia była bardzo duża .

1310


kika ~kika (Gość)18.01.2020 17:53

Szkoda, bo tam się fajnie kupuje.

11


gość ~gość (Gość)18.01.2020 13:03

Ostatnio na tzw. hali targowej byłem w latach dziewięćdziesiątych, kiedy modne były dresy z kreszu. Można żyć i bez tego. Blokada komunikacji w PT dwa razy w tygodniu. Hala to stan umysłu.

56


dziadek ~dziadek (Gość)18.01.2020 17:58

Czekam kiedy nasi,, społecznicy' radni, zrezygnują z ze swoich diet aby ratować finanse miasta.Jeżeli to się uczyni będziemy wszyscy za podniesieniem opłat.Powiem wtedy brawo panie Janie,Lechu,Sławomirze,Jadwigo ....Mając wysokie emerytury dobrze mieć jeszcze dodatkowe many ,many .Łatwo podnosi się rękę, aby sięgnąć po pieniądze od ludzi którzy pracują po 12-14 i wiążą koniec z końcem.Sprzedaż to nie tylko handel,ale również zaopatrzenie.Najbardziej dziwie się panu radnemu który nie będąc radnym sprzedawał swoje produkty z działki ,starał się unikać opłat targowych.

100


dziadek ~dziadek (Gość)18.01.2020 18:14

Czekam kiedy nasi,, społecznicy' radni, zrezygnują z ze swoich diet aby ratować finanse miasta.Jeżeli to się uczyni będziemy wszyscy za podniesieniem opłat.Powiem wtedy brawo panie Janie,Lechu,Sławomirze,Jadwigo ....Mając wysokie emerytury dobrze mieć jeszcze dodatkowe many ,many .Łatwo podnosi się rękę, aby sięgnąć po pieniądze od ludzi którzy pracują po 12-14 i wiążą koniec z końcem.Sprzedaż to nie tylko handel,ale również zaopatrzenie.Najbardziej dziwie się panu radnemu który nie będąc radnym sprzedawał swoje produkty z działki ,starał się unikać opłat targowych.

150


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat