Trwa konkurs
Powoli dobiega końca dwunasta edycja konkursu teatralno-historycznego "Sceny z 800-lecia" w sali widowiskowej Miejskiego Ośrodka Kultury.
Kolejny Motofestyn w Moszczenicy
27 i 28 maja na terenie przy amfiteatrze w Moszczenicy odbędzie się Motofestyn. W programie znalazły się m.in. koncerty, pokazy, turnieje, wystawa zabytkowych aut i motocykli.
„Dęciaki” zagrały w Woli Krzysztoporskiej
„Jest w orkiestrach dętych jakaś siła” – chciałoby się zacytować słowa piosenki po wysłuchaniu uczestników I Regionalnego Przeglądu Amatorskich Orkiestr Dętych, który odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej.
Edukacja przez sztukę w CIKD
„Śpiewaj z mamą, śpiewaj z tatą” to nazwa koncertu, który odbędzie się w piątek 19 maja w Centrum Idei ku Demokracji. Początek o godzinie 19:00.
Policja wczoraj  i dziś – Kręci nas bezpieczeństwo
Dzięki Grupie Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej z Radomia pod dowództwem Pawła Murawskiego można było poznać sprzęt i umundurowanie dawnej policji, zobaczyć szermierkę na bagnety i oddać strzał z repliki rkm.Wz.28 Browning. A to wszystko podczas Nocy Muzeum w Wolborzu.
Inauguracja Wojewódzkich Obchodów Roku Reymonta
W ostatnią niedzielę goście Manufaktury mieli szansę cofnąć się w czasie, a wszystko to za sprawą inauguracji Wojewódzkich Obchodów Roku Władysława Reymonta z okazji przypadającej w roku 2017 rocznicy 150 urodzin pisarza przez lata związanego z ziemią łódzką. Na rynku Manufaktury pojawili się pracownicy Łódzkiego Domu Kultury w strojach z „Ziemi obiecanej” i zachęcali odwiedzających centrum do wspólnej zabawy.
Kolejny Festiwal Folkloru Miejskiego już wkrótce
W sobotę i niedzielę (20/21 maja) w piotrkowskim Amfiteatrze Miejskim odbędzie się trzynasta edycja Ogólnopolskiego Festiwalu Folkloru Miejskiego.
Były piosenki hiszpańskie, niemieckie, francuskie, węgierskie. Większość prezentacji była jednak w języku angielskim. Poziom XIV Międzygimnazjalnego Festiwalu Piosenki Europejskiej, który w piątek odbył się w piotrkowskim MOK, był dość wysoki.
Noc Traktu Wielu Kultur już w najbliższą sobotę
Impreza organizowana jest w ramach Europejskiej Nocy Muzeów. 13 maja w Piotrkowie odbędą się koncerty, a w godzinach od 18 do 22 będzie można zwiedzać miejskie zabytki z przewodnikami PTTK.
Noc / Traktu / Wielu / Kultur / Cit 
Czternasta Eurojedynka przed nami
Po angielsku, hiszpańsku, francusku, nawet węgiersku – w tych językach będą śpiewać młodzi artyści – uczestnicy festiwalu Eurojedynka, który w piątek 12 maja odbędzie się w piotrkowskim MOK-u. Zmagania konkursowe ruszą o godz. 10.00.
reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc