Narodowe Czytanie „Wesela” także w Wolborzu
2 września na placu Jagiełły w Wolborzu będzie można posłuchać „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. Oczywiście w ramach Narodowego Czytania. Początek o 11:00.
Będą czytać na trawie
28.08.2017 14:08
Będą czytać na trawie
Kolejny festyn rodzinny z cyklu „Czytanie na trawie” odbędzie się 2.09.2017 r. Tym razem motywem przewodnim będą kolory!
Początek o 15:00 w Parku im. św. Jana Pawła II.
„Skrzypek na dachu” w wersji modern dance
Dynamiczny, oryginalny, zaskakujący, tak pokrótce można określić taneczny spektakl „Skrzypek na dachu”, który zespół „Kontra” zaprezentował na scenie piotrkowskiego MOK-u w niedzielę 27 sierpnia. Taneczne widowisko, oparte na słynnej powieści Szolema Alejchema „Dzieje Tejwi Mleczarza”, zostało wyprodukowane przez Magdalenę Jakubiak, zaś od strony reżyserskiej i choreograficznej przygotował je Tomasz Balcerek. To pierwsza na świecie modern dance wersja „Skrzypka na dachu”.
Miejska Orkiestra Dęta zagrała na Rynku
Tradycji stało się zadość i, jak co roku, piotrkowska Miejska Orkiestra Dęta zagrała w sierpniową niedzielę koncert na staromiejskim Rynku. Tym razem muzycy zaprezentowali utwory Jacoba de Haana oraz słynne tematy muzyczne. Wśród tych ostatnich znalazła się suita miłosna „My Heart Will Go On” z filmu „Titanic”, do której partię wokalną wykonała Olga Lisiecka.
Ostatni Festyn Rodzinny na Stadionie Miejskim
Kolorowo, artystycznie, sportowo, edukacyjnie i bezpiecznie - tak było na ostatnim festynie zorganizowanym na pożegnanie wakacji.
Filmowy spacer po Tomaszowie
Tym razem Odyseja Filmowa 2017 zawita do Tomaszowa Mazowieckiego. Muzeum Kinematografii w Łodzi zaprasza w najbliższą sobotę, 26 sierpnia, na filmowy spacer po Tomaszowie. Szlakiem filmowych produkcji i gwiazd uczestników spaceru poprowadzi kulturoznawca i wielbiciel kina Bartosz Damian Mielniczek.
Próba wydobycia się z mroku. ODA zaprasza na wystawę
Ośrodek Działań Artystycznych zaprasza na wystawę z cyklu „97-300. Tak daleko stąd, tak blisko”. Wernisaż wystawy Piotra Kotlickiego „Barbarians” odbędzie się 1 września o godz. 19.00 w Galerii ODA przy ul. Dąbrowskiego 5.
Jedyny taki koncert w Piotrkowie
Koncert poświęcony wszystkim ludziom Solidarności odbędzie się 9 września na dziedzińcu Centrum idei „Ku Demokracji”.
Piotrkowskie Biennale Sztuki i spotkanie z artystami
Do niedzieli, 27 sierpnia br. w galeriach Ośrodka Działań Artystycznych trwa wystawa najlepszych prac zgłoszonych do ogólnopolskiego konkursu IV Piotrkowskie Biennale Sztuki.
 Sax Live Music Show w klubie Sejf
Tego typu imprezy w innych miastach cieszą się coraz większą popularnością. W Piotrkowie dyskotekę z didżejem, ale i saksofonistą organizuje klub Sejf.
reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc