metoda sortowania: od najstarszego do najnowszego / najnowszego do najstarszego
podp ~podp (Gość)11.06.2018 09:24

jak tu ma być cokolwiek skoro jedyne oferty pracy dla "klasy średniej" tyczą się magazynów, produkcji czy kasjerki/kasjera na kasie w biedrze? To sa zawody, kóre może wykonywać każdy, nawet ten który nie ukończył ŻADNEJ szkoły. Nie żebym miał cos do kasjerów w biedronce, ale spróbujcie sobie np. popracować w magazynie jako np. operator wózka.. poziom "inteligencji" i "kultury" ludzi tam pracujących jest powalający.. mając wykształcenie wyzsze czy choćby średnie idzie popaść w dekadencje, dostajesz również tyle co oni- a nawet mniej.. jaki jest sens pracy w Piotrkowie? Ja też zbieram rodzinę i manatki i wynoszę sie stąd na bardziej rozwinięty rejon kraju....

201


Also ~Also (Gość)11.06.2018 09:39

Uwielbiam to miasto . Lubie ten spokój i będę wszystko robił aby tu mieszkać jak zakończę karierę. W obecnym kierunku w jakim miasto zmierza nie widzę swojej przyszłości zawodowej. Stajemy się centem logistycznym tylko, że dla osób którzy chcieli by w życiu robić więcej niż być magazynierem nie widzę perspektyw. Płace marne informatyk zarobi niewiele. Fakt mieszkając w W-wie zarobię więcej ale i więcej wydam na utrzymanie. Lecz możliwości znalezienia pracy jest o wiele więcej. Można w zawodzie pracować na 2 całkiem fajnych etatach. Ofert pracy jest o wiele więcej. Już nie wspomnę o imprezach branżowych, imprezach kulturalnych, eventach.

141


Jeszcze tu kiedyś powrócę ~Jeszcze tu kiedyś powrócę (Gość)11.06.2018 10:11

Chojniak i spółka i tak stwierdzą że PT to kraina mlekiem i miodem płynąca tylko dla kogo??? Dla siebie i znajomych???Tyle lat zmarnowane przez tego osobnika!!!

81


ob ~ob (Gość)11.06.2018 10:13

Jastrzębie Zdrój jest miastem niewiele większym od Piotrkowa, a średnia płaca jest tam dwa razy większa. Dlaczego? Bo tam jest węgiel i rozwinięty przemysł.W PT węgla nie ma , ale podobno mamy doskonałe położenie logistyczne, o którym mówią nasze "ELITY" polityczne od lat, tyle że jak do tej pory nic dobrego z tego nie wynikło. Miastu potrzebny jest gospodarz znający się na działalności gospodarczej, a nie nauczyciel z towarzystwem wzajemnej adoracji potrafiącym jedynie żerować na upadającej gospodarce miasta. Potrzebne są niskie podatki, po to by ściągnąć tu przedsiębiorców chcących inwestować, ale tego nikt nie wytłumaczy ludziom przywykłym do łatwego życia na koszt podatników. Powolna śmierć tego miasta jest nieuchronna. Pozostaną tu tylko emeryci i głupcy.

121


gość 555 ~gość 555 (Gość)11.06.2018 10:23

Najniższe zarobki, najdroższa woda, brak miejsc pracy dla ludzi wykształconych...…..

111


eloziom ~eloziom (Gość)11.06.2018 10:23

No i to jest właściwa droga! Jak w Korei Północnej! Nakłady na kulturę (propagandę?) w latach 2015-2017 wzrosły ponad dwukrotnie, a na inwestycje spadły pięciokrotnie!

101


dd ~dd (Gość)11.06.2018 11:47

Propozycje pracy za miche ryżu.

90


elo elo 2 zero ~elo elo 2 zero (Gość)11.06.2018 10:23

Niby jakieś uczelnie w Piotrkowie są, ale co z tego - jeśli ci absolwenci pedagogiki, historii, anglistyki nie mają później szansy na fajne zatrudnienie? A w mediatece kto będzie pracował? Ktoś po znajomości, jakieś starsze panie? Co jest fajnego w tym mieście? 15 biedronek? nic ciekawego się tu nie dzieje, nie ma ani Rynku miasta, który by przyciągał jak ten np. we Wrocławiu, czy Gdańsku, jedno kino na krzyż, zaniedbane parki, z trzy pizzerie i to tyle...

102


Jolanta R ~Jolanta R (Gość)11.06.2018 11:55

Do tej pory byłam całkiem zadowolona z tego, że jestem piotrkowianką. Mam pracę, rodzinę, mieszkanie, spokojną dzielnicę, jak potrzebuję, to idę do kina, na pizzę, imprezę miejską, itd. Moje dzieci nie stresują się jak w tych wielkich miastach, że nie dojadą na czas do szkoły, że w szkole ktoś sprzeda czy da im narkotyki (nie są anonimowe jak to się zdarza w wielkim świecie; tu wszyscy się znają, łącznie z rodzicami). Jak chcę to jadę do Łodzi (a dojazd tyle mi zajmuje, co niektórym np. w Warszawie przejazd z mieszkania do pracy) - teatry, zakupy, itd. Do tej pory... Ale teraz, jak czytam wszystkie te komentarze, to dopiero dowiaduję się jak mi tu powinno być źle i skoro nie należę jeszcze do emerytów, to muszę być w tej drugiej grupie.... o której pisze ob. A on co tu robi?

614


też Piotrkowianin ~też Piotrkowianin (Gość)11.06.2018 12:28

Zdjęcie prawdopodobnie zrobione z wieży ciśnień kierunku północno wschodnim. Po prawej stronie zdjęcia dach hali przy ZSP nr 4 (na Sienkiewicza).

60


Nowy komentarz
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat