Artykuły do tagu: zabytek

Piotrków: Pożegnanie kolejki wąskotorowej
Jutro po raz ostatni będzie okazja, aby przejechać się zabytkową ciuchcią należącą do Piotrkowskiej Kolei Wąskotorowej. Z likwidowanego skansenu najcenniejsze eksponaty trafią wkrótce do muzeum w...Sochaczewie.
Zabytkowy pałac ma szansę na remont
Jest szansa, że jeden z najcenniejszych zabytków w Piotrkowie będzie wyremontowany. Mowa o budynku Szkoły Muzycznej przy Pasażu Rudowskiego. Dofinansowanie do odnowienia elewacji budynku miałoby pochodzić z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Przywrócą świetność zabytkowej fortalicji
Dawno zapomniana i przez wiele lat zaniedbana średniowieczna fortalicja doczekała się należnego zainteresowania. Władze Gorzkowic zamierzają zagospodarować i pokazać zabytkowy kopiec.
Świetnie zachowaną, pierwotną warstwę bocznego ołtarza z jego subtelną pozłacaną polichromią odkryli pracownicy firmy konserwatorskiej podczas renowacji prowadzonej w kościele pw. św. Jacka i św. Doroty przy ul. Wojska Polskiego w Piotrkowie. Teraz obawiają się jednak, czy ksiądz za namową wiernych, na wzór pozostałych ołtarzy, nie zleci tandetnej rekonstrukcji sprowadzającej się do zamalowania autentyku i wykonania nowych złoceń.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat