Artykuły do tagu: terapia

Terapia dzieci po Covid-19 w PCMD
Dzieci rzadziej niż dorośli zakażają się koronawirusem, a jeśli zachorują to choroba często przebiega bezobjawowo lub łagodnie. Jednak może pojawiać się u nich zespół objawów po przejściu COVID-19, który czasami prowadzi do ciężkich powikłań. W związku z tym oddział dziecięcy Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie przystąpił do akcji terapii dzieci po przebytej chorobie COVID-19.
Co powinniśmy wiedzieć o osteopatii w onkologii
Osteopatia bazuje na metodzie leczenia odkrytej przez Andrew Taylora Stilla w 1874 roku. Za podstawę nowego podejścia posłużyła absolutna wiara w wewnętrzną zdolność do samoleczenia, ale także przekonanie, że jeśli osteopata zdoła usunąć przeszkody w organizmie ludzkim, to natura sama zajmie się leczeniem. W jego przekonaniu to, co my nazywamy chorobą, jest tak naprawdę efektem nieprawidłowości lub braku właściwego balansu wewnątrz ciała człowieka. „Choroba w anormalnym organizmie jest tak samo naturalna jak zdrowie, kiedy wszystkie elementy znajdują się na swoim miejscu”.
Sprawdzony waporyzator do ziół
Chociaż do przeprowadzania inhalacji z wykorzystaniem konopi lub innych ziół można wykorzystać wiele różnych technik, coraz więcej osób decyduje się na waporyzatory. Są to nowoczesne urządzenia pozwalające uzyskać parę w ilości zgodnej z preferencjami użytkownika.
Głód alkoholowy - jak sobie z nim radzić ?
Utrzymują abstynencję, są trzeźwymi alkoholikami, chodzą na mityngi AA, mają za sobą wsparcie rodziny, a mimo to dopada ich głód alkoholowy. Czym jest i jak można sobie z nim poradzić?
Choroba ciała czy duszy?
Bóle brzucha, trudności w oddychaniu, dyskomfort w klatce piersiowej, częste infekcje – doświadczając takich objawów w pierwszej kolejności swoje kroki kierujemy do lekarza rodzinnego, szukamy przyczyn choroby, poddajemy się leczeniu. Rzadko kiedy może nam przyjść do głowy, że powyższe dolegliwości mogą być spowodowane przez stres, nerwice lub lęki.
4-miesięczna Maja walczy o życie. Możesz pomóc
Trwa heroiczna walka o życie Mai, cierpiącej na SMA1 - rdzeniowy zanik mięśni. Ta choroba to nie tylko słabnące mięśnie, ale też walka o każdy oddech dziewczynki, o życie bez respiratora, a nawet o możliwość przełykania. Czas udzielenia pomocy Mai ma kluczowe znaczenie, bo żaden lek nie przywróci obumarłych neuronów do życia.
Problemy w leczeniu uzależnień
Co zrobić, aby bliska mi osoba zechciała się leczyć z uzależnienia od alkoholu? Jak ją zmotywować? Prosić czy grozić? Tego typu pytania terapeuci słyszą bardzo często. Trzeba natomiast wiedzieć, że leczenie uzależnienia jest długim i ciężkim procesem, wymagającym czasu i poświęcenia zarówno ze strony terapeuty, jak i osoby uzależnionej. Ale samo podjęcie decyzji o chęci leczenia jest już połową sukcesu.
Gmina Wola Krzysztoporska: Jak uzyskać pomoc?
Urząd Gminy przypomina o możliwości uzyskania pomocy psychoterapeutycznej w formie konsultacji i porad telefonicznych i podaje kontakt, gdzie można zgłaszać sprawy osób uzależnionych od alkoholu.
Co musisz wiedzieć o białaczce?
Białaczka to nowotwór krwi, który bywa trudny do zdiagnozowania. Dlaczego? Poznaj objawy białaczki i dowiedz się, czy zawsze leczy się ją za pomocą chemioterapii!
Niemieccy studenci zdobywali wiedzę w piotrkowskim Areszcie
W Areszcie Śledczym w Piotrkowie Trybunalskim zorganizowano zajęcia dydaktyczne dla niemieckich studentów z Uniwersytetu Nauk Stosowanych w Ostfalii. Głównym celem wizyty było poszerzenie wiedzy na temat organizacji systemu resocjalizacyjnego i jego uwarunkowań instytucjonalnych oraz codziennej pracy ze skazanymi.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat