Artykuły do tagu: spacer

Spacer po Piotrkowskich Powązkach
W sobotę odbył się pierwszy z dwóch zaplanowanych na ten miesiąc, spacerów po Piotrkowskich Powązkach, zorganizowany przez Centrum Informacji Turystycznej we współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego.
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na spacer
Dla wszystkich, którzy nie mają pomysłu na sobotnie popołudnie z inicjatywą wychodzi Centrum Informacji Turystycznej. Odbędzie się kolejny spacer po Piotrkowie.
CIT zaprasza na spacer. Tym razem będą szukać krasnali
Nie masz planów na sobotnie popołudnie? Skorzystaj z oferty Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie, które zaprasza na spacer „Krasnale i odbojnie”.

fot. archiwum epiotrkow.pl
Spacer śladami piotrkowskich strażaków
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie zaprasza na kolejny z serii spacerów po Piotrkowie Trybunalskim. Tematem najbliższego (sobotę, godz. 15.00) będzie „Straż ogniowa”, a jego uczestnicy odwiedzą miejsca związane z piotrkowskimi formacjami przeciwpożarowymi.
O nocnym życiu Piotrkowa, czyli spacer z CIT-em
Wszystkich tych, którzy nie mają planów na sobotnie popołudnie zapraszamy na imprezę turystyczną. Spacer „Rycerze bata i miotły” organizuje piotrkowskie Centrum Informacji Turystycznej.
Jedyny taki pałac w mieście
Sobotni spacer po Pałacu Sprawiedliwości, zorganizowany przez Centrum Informacji Turystycznej, w ramach cyklu „Szlakiem piotrkowskich gmachów”, zgromadził tłum piotrkowian. Chętnych by zasiąść za sędziowskim stołem nie brakowało. Zwiedzający odwiedzili m.in. salę balkonową, salę „Macocha”, Salę Tradycji Sądownictwa. Dowiedzieli się również dlaczego na frontonie budynku widnieją labrysy, co stało się z pierwszą boginią sprawiedliwości wieńczącą fronton gmachu oraz dlaczego w budynku nadal przechowywany jest portret cara Mikołaja II.
Będą zwiedzać piotrkowski sąd
Centrum Informacji Turystycznej w Piotrkowie zaprasza na spacer po Pałacu Sprawiedliwości. To niepowtarzalna okazja do zwiedzenia piotrkowskiego sądu oraz poznania jego tajemnic.
Nie będzie problemu z dojazdem do cmentarzy
Kilka tygodni temu rozpoczęła się inwestycja związana z przebudową ulicy Rolniczej. Przed Wszystkimi Świętymi prace zostaną przerwane, by mieszkańcy mogli bez problemu dojechać do cmentarzy.
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza na fotospacer po piotrkowskich nekropoliach. Spacer odbędzie się w najbliższą niedzielę, 26 października o godzinie 15.00.
Remont Rolniczej i Spacerowej za ponad 10 mln! Skąd pieniądze?
3,8 mln zł pożyczki zaciągnie miasto w Wojewódzkim Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na remont ulicy Rolniczej i Spacerowej w Piotrkowie. Fundusz dorzuci na budowę kanalizacji deszczowej, a wartość całego zadania to bagatela ponad 10 mln. Póki co Piotrków nie może liczyć na udział środków zewnętrznych w tej potężnej inwestycji.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat