Artykuły do tagu: sanepid

Choroba brudnych rąk - wzrasta liczba zachorowań
Wzrasta liczba zachorowań na wirusowe zapalenie wątroby typu A. Od 1 stycznia do 31 lipca w Polsce zanotowano 767 przypadków zachorowań, w województwie łódzkim w tym samym czasie było 57 zachorowań.
40 kontroli w placówkach letniego wypoczynku dzieci i młodzieży
Piotrkowski sanepid opublikował raport o przebiegu akcji "Lato 2017". Kontrole, przeprowadzane do 14 lipca, nie wykazały nieprawidłowości.
Sprawdź, gdzie można się kąpać
Nie wszystkie kąpieliska i miejsca wykorzystywane do kąpieli na terenie powiatu piotrkowskiego mają badaną wodę. Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie wydał specjalny komunikat.
Dziś Światowy Dzień bez Tytoniu
31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła, że w tym roku obchody będą odbywać się pod hasłem „Tytoń - zagrożenie dla rozwoju”.
02.05.2017 10:27
Uwaga na kleszcze!
Podczas trwającej wciąż majówki uważajcie na kleszcze! W tym roku chorych na boreliozę przybywa. Sanepid wylicza, że 12 miesięcy temu takich przypadków było o 20% mniej.
Coraz więcej zachorowań na krztusiec, płonicę, różyczkę, świnkę, gruźlicę
Tegoroczny Europejski Tydzień Szczepień będzie odbywał się (24 – 30 kwietnia) pod hasłem „Vaccines work” („Szczepionki działają”). - Jest to dobry czas, by przypomnieć społeczeństwu o roli szczepień ochronnych w zapobieganiu chorobom zakaźnym – zaznaczają pracownicy Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Piotrkowie.
W ramach profilaktyki w powiecie piotrkowskim realizowana jest Wojewódzka Kampania „Dopalaczom mówimy STOP!” – wybieramy zdrowie”. Jak informuje nas Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim, adresatami kampanii są uczniowie klas I - III szkół gimnazjalnych, ich rodzice i opiekunowie oraz środowisko szkolne.
350 milionów osób na świecie choruje na depresję
Jak co roku 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła, że tematem przewodnim obchodów będzie tym razem problem depresji i chorób psychicznych. „Depresja – porozmawiajmy o niej” to także hasło całorocznej kampanii ogłoszonej przez WHO.
Sprzedawcę dopalaczy ukarał Urząd Skarbowy
Policja skontrolowała sklep, w którym wg ustaleń funkcjonariuszy, miały być sprzedawane dopalacze. Sprawa miała swój początek jeszcze 28 grudnia ubiegłego roku, kiedy to policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Bełchatowie w sklepie na osiedlu Dolnośląskim zabezpieczyli ponad 70 opakowań dopalaczy, a sanepid zamknął część obiektu, w którym dochodziło do procederu.
Epidemia grypy w Polsce – jak jest w Piotrkowie?
Główny Inspektorat Sanitarny - za pośrednictwem rzecznika prasowego - potwierdził, że w Polsce panuje sezonowa epidemia. Mowa o nawet 350 tysiącach osób, które zgłosiły się do lekarzy z objawami lub podejrzeniami grypy. W województwie łódzkim (tylko w ostatnim tygodniu stycznia!) odnotowano 25 tysięcy zachorowań.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat