Artykuły do tagu: sanepid

Kolejna osoba zakażona koronawirusem w Piotrkowie. 5 nowych przypadków w województwie
Do 9 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem w Piotrkowie. W powiecie piotrkowskim sytuacja bez zmian. Poinformował o tym w środę Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie. Biuro prasowe wojewody poinformowało o 5 nowych przypadkach w Łódzkiem.
11 nowych zakażeń w naszym województwie
Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 124 nowych przypadkach zakażeniach koronawirusem. Badania potwierdziły COVID-19 u 11 mieszkańców województwa łódzkiego. Pozytywne wyniki badań nie dotyczą mieszkańców Piotrkowa i powiatu. Resort zdrowia poinformował też o 6 kolejnych ofiarach śmiertelnych w kraju.
Kolejne potwierdzone przypadki Covid-19 w Łódzkiem
W województwie łódzkim jest 15 kolejnych zakażeń koronawirusem. Potwierdzone w czwartek przypadki nie dotyczą Piotrkowa i powiatu.
„W Piotrkowie nie ma potwierdzonych przypadków koronawirusa!”
- Dementuję wszelkie plotki, które mówią o tym, że mamy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem w Piotrkowie – mówiła podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Piotrkowa (18.03) Elżbieta Dobrzyńska, dyrektor Państwowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim.
Koronawirus. Apel sanepidu i Urzędu Gminy w Rozprzy!
Osoby, które uczestniczyły 7 marca (sobota) w koncercie zorganizowanym w sali OSP w Rozprzy (Dzień Kobiet) oraz miały bliski kontakt z występującymi, w związku z potwierdzeniem koronawirusa u jednej z osób, powinny zwrócić szczególną uwagę na swój stan zdrowia.
Sanepid informuje i apeluje!
W związku z tym, że Polska znalazła się na liście państw objętych zasięgiem występowania koronawirusa SARS –CoV-2 wywołującego chorobę COVID – 19, piotrkowski sanepid przekazuje garść informacji na temat zagrożenia. - Należy stosować wszelkie zasady profilaktyki prowadzące do zapobiegania przenoszeniu się infekcji! – apelują pracownicy sanepidu.
Pacjenci nie mogą się wykąpać. W szpitalu przy ul. Rakowskiej znów wykryto legionellę
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie znów wykryto bakterie legionelli. Co to oznacza dla pacjentów? To, że nie mogą się wykąpać, bo z kranów leci tylko zimna woda.
Gwałtowny wzrost zachorowań na grypę w naszym regionie
W Polsce wciąż szaleje grypa. W Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim na początku lutego także odnotowano spory wzrost zachorowań. W ciągu tygodnia w Sanepidzie zgłoszono 840 nowych przypadków, tymczasem w całym styczniu było ich 728. Przypominamy- jeśli obudziliście się z kaszlem, katarem albo gorączką - nie idźcie do pracy.
Komunikat w sprawie koronawirusa
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało komunikat ws. koronawirusa, który z Chin rozprzestrzenia się po całym świecie.
Koronawirus. Na razie nie ma powodów do obaw, ale pamiętajmy o higienie, zawsze!
Osoby, które wróciły z Chin, a mają gorączkę i kaszel, mogą zgłosić się na szpitalny oddział zakaźny bez skierowania - ogłosiło Ministerstwo Zdrowia i opublikowało listę oddziałów zakaźnych dla dzieci i dorosłych w całej Polsce.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat