Artykuły do tagu: podatki

Kto może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej?
Ulga rehabilitacyjna jest jedną z dwóch najbardziej popularnych wśród podatników. Polega ona na odliczeniu od kwoty dochodu wydatków na cele rehabilitacyjne oraz cele związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych. O czym należy pamiętać i kto może skorzystać z tego rozwiązania?
W piotrkowskiej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zainwestowano dotychczas ponad 400 mln zł
W historii Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 2019 rok był rekordowy, jej przedstawiciele podpisali umowy z 34 nowymi inwestorami, którzy mają wydać ponad 2 mld złotych i zatrudnić ponad 800 osób. My tymczasem postanowiliśmy sprawdzić jak na tym tle wypada piotrkowska podstrefa ŁSSE, którą porównaliśmy z podstrefami w Tomaszowie Mazowieckim i Radomsku.
Nie wyremontują piotrkowskich ulic przez zmiany w podatkach?
Ponad 14 milionów złotych mniej wpłynie w przyszłym roku do piotrkowskiego budżetu z powodu zmian w prawie podatkowym. W połowie lipca rząd przyjął projekt ustawy wprowadzającej zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych. Zakłada ona m.in. obniżenie pierwszej stawki podatkowej z 18 do 17 proc., tymczasem część tych pieniędzy wraca do samorządów. Na miejskie finanse będą też miały wpływ zerowa stawką podatku PIT dla osób do 26. roku życia oraz podwyżki dla nauczycieli, na które miasta nie otrzymały jeszcze środków w subwencjach oświatowych. Już teraz piotrkowscy urzędnicy zapowiadają, że trzeba będzie ograniczyć liczbę inwestycji, m.in. tych drogowych.
Ponad połowa z nas rozliczyła się już z fiskusem
Do Urzędu Skarbowego w Piotrkowie Trybunalskim wpłynęło już 30.000 PIT-ów za 2018 rok. Oznacza to, że rozliczyło się już 60% podatników - poinformował na antenie Radia Strefa FM Kamil Łyszkowski, naczelnik piotrkowskiego Urzędu Skarbowego.
Jakie progi podatkowe obowiązują w Polsce?
W Polsce płacimy podatki na każdym kroku. Robiąc zakupy w sklepie mamy naliczony VAT do ceny towaru. Kupując używane auto płacimy PCC (podatek od czynności cywilno-prawnych), za dom czy mieszkanie uiszczamy podatek od nieruchomości, za benzynę oraz alkohol mamy akcyzę, nawet za psa w wielu miastach obowiązuje opłata, a to nie wszystko. Jedną z najpowszechniejszych danin płaconych przez obywateli/podatników, jest podatek dochodowy od naszych zarobków – popularnie nazywany PIT-em.
Zmiany, zmiany, zmiany... w podatkach
Coraz więcej deklaracji podatkowych należy składać drogą elektroniczną. Wyłącznie. Ale to nie jedyna zmiana.
Księgowość i podatki - przekaż je w ręce specjalistów
Prowadzenie księgowości i firmowego rachunku to nie lada wyzwanie, nawet w perspektywie krajowej. A co z przedsiębiorstwami działającymi globalnie? Każdy rynek to inne prawa, procedury i obowiązki. Co zrobić, by nasza księgowość w czasie rzeczywistym reagowała na wszelkie zmiany i nowe wymogi? Idealnym wyjściem może się okazać zewnętrzna obsługa rachunkowa.
Nowe obowiązki dla VAT-owców
Od stycznia każdy podatnik VAT jest zobowiązany do przekazywania informacji podatkowych w formie elektronicznej za pomocą jednolitych plików kontrolnych. Plik JPK to zestaw informacji o zakupach i sprzedaży, który wynika z ewidencji VAT za dany okres. Dotąd używali go tylko właściciele dużych, średnich i małych przedsiębiorstw, teraz obowiązek został rozszerzony na każdego podatnika.
Ważna sesja w Wolborzu. Nie będzie podwyżki podatków
Radni Rady Miejskiej w Wolborzu utrzymali na dotychczasowym poziomie stawki podatków lokalnych. - W roku 2018 nie będzie podwyżki, gmina jest w dobrej kondycji - mówi burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros.
Rozliczenie elektroniczne szybsze i korzystniejsze
Na terenie podległym piotrkowskiemu urzędowi skarbowemu rozliczyła się już ponad połowa podatników. - Większość z nich rozliczyła się elektronicznie, co jest zdecydowanie korzystniejsze, szczególnie, jeśli ktoś liczy na zwrot podatku z tytułu ulgi na dzieci - mówił na antenie radia Strefa FM Kamil Łyszkowski, naczelnik piotrkowskiej "skarbówki".

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat