Artykuły do tagu: podatki

Składanie zeznań podatkowych czas zacząć
Od najbliższego poniedziałku będzie można zacząć składanie zeznań podatkowych za ubiegły rok. Jakich podatków ten termin dotyczy i czy coś się zmieniło?
Urząd chce rozwiać podatkowe wątpliwości
Masz pytania, co do klasyfikacji gruntu, od którego nalicza się podatek od nieruchomości? Zgłoś się do Urzędu Miasta. Wszelkie uwagi zostaną sprawdzone, a ewentualne wątpliwości rozwiane.
Polacy przekazali blisko 900 mln zł dla OPP z 1 proc. PIT
W tym roku w ramach rozliczenia PIT Polacy przekazali organizacjom pożytku publicznego (OPP) blisko 900 mln zł - poinformował PAP w piątek minister finansów Tadeusz Kościński. Zaznaczył, że to rekordowa kwota, o 25 mln zł wyższa niż w ubiegłym roku.
Skład celny - wszystko, co warto wiedzieć
Służba celna to jedna z tych funkcjonujących w naszym kraju, która odpowiedzialna jest za kontrolowanie wszelkiego rodzaju towarów sprowadzanych do Polski.
Ile pieniędzy z podatków mają gminy w powiecie piotrkowskim?
Znamy wskaźniki dochodów podatkowych w przeliczeniu na jednego mieszkańca dla poszczególnych gmin w Polsce. Wśród nich znalazły się gminy z naszego regionu. W tym zestawieniu w powiecie piotrkowskim najlepiej prezentuje się Wolbórz, gdzie na jednego mieszkańca przypada ponad 2440 zł, podium uzupełniają Grabica, której wskaźnik to ponad 2150 zł i Piotrków Trybunalski - ponad 1900 zł na mieszkańca.
Kto może skorzystać z ulgi rehabilitacyjnej?
Ulga rehabilitacyjna jest jedną z dwóch najbardziej popularnych wśród podatników. Polega ona na odliczeniu od kwoty dochodu wydatków na cele rehabilitacyjne oraz cele związane z ułatwieniem wykonywania czynności życiowych. O czym należy pamiętać i kto może skorzystać z tego rozwiązania?
W piotrkowskiej podstrefie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej zainwestowano dotychczas ponad 400 mln zł
W historii Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej 2019 rok był rekordowy, jej przedstawiciele podpisali umowy z 34 nowymi inwestorami, którzy mają wydać ponad 2 mld złotych i zatrudnić ponad 800 osób. My tymczasem postanowiliśmy sprawdzić jak na tym tle wypada piotrkowska podstrefa ŁSSE, którą porównaliśmy z podstrefami w Tomaszowie Mazowieckim i Radomsku.
Nie wyremontują piotrkowskich ulic przez zmiany w podatkach?
Ponad 14 milionów złotych mniej wpłynie w przyszłym roku do piotrkowskiego budżetu z powodu zmian w prawie podatkowym. W połowie lipca rząd przyjął projekt ustawy wprowadzającej zmiany w podatku dochodowym od osób fizycznych. Zakłada ona m.in. obniżenie pierwszej stawki podatkowej z 18 do 17 proc., tymczasem część tych pieniędzy wraca do samorządów. Na miejskie finanse będą też miały wpływ zerowa stawką podatku PIT dla osób do 26. roku życia oraz podwyżki dla nauczycieli, na które miasta nie otrzymały jeszcze środków w subwencjach oświatowych. Już teraz piotrkowscy urzędnicy zapowiadają, że trzeba będzie ograniczyć liczbę inwestycji, m.in. tych drogowych.
Ponad połowa z nas rozliczyła się już z fiskusem
Do Urzędu Skarbowego w Piotrkowie Trybunalskim wpłynęło już 30.000 PIT-ów za 2018 rok. Oznacza to, że rozliczyło się już 60% podatników - poinformował na antenie Radia Strefa FM Kamil Łyszkowski, naczelnik piotrkowskiego Urzędu Skarbowego.
Jakie progi podatkowe obowiązują w Polsce?
W Polsce płacimy podatki na każdym kroku. Robiąc zakupy w sklepie mamy naliczony VAT do ceny towaru. Kupując używane auto płacimy PCC (podatek od czynności cywilno-prawnych), za dom czy mieszkanie uiszczamy podatek od nieruchomości, za benzynę oraz alkohol mamy akcyzę, nawet za psa w wielu miastach obowiązuje opłata, a to nie wszystko. Jedną z najpowszechniejszych danin płaconych przez obywateli/podatników, jest podatek dochodowy od naszych zarobków – popularnie nazywany PIT-em.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat