Artykuły do tagu: podatki

Oprócz normalnych godzin urzędowania, fiskus będzie można odwiedzić również w sobotę 5 marca.
Nawet 15 miliardów złotych ma przynieść budżetowi podniesienie stawki podatku VAT do 25 procent. Wzrostu VAT-u nie wykluczył minister Michał Boni, jego zdaniem rząd musi uzupełnić ubytki w dochodach budżetowych.
Dopiero 1/3 podatników rozliczyła się z fiskusem, coraz więcej osób rozlicza się przez Internet, a jeden procent podatku przekazało jak na razie o wiele mniej podatników niż w ubiegłym roku.
Dzień drzwi otwartych w piotrkowskim Urzędzie Skarbowym po raz kolejny okazał się strzałem w dziesiątkę. Kilkuset mieszkańców Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego przybyło w sobotę do skarbówki, by załatwić sprawy związane z podatkami.
Już w najbliższą sobotę piotrkowska skarbówka organizuje dni otwarte. W tym dniu urząd czynny będzie od 9.00 do 13.00 - powiedział Marek Witkowski naczelnik Urzędu Skarbowego w Piotrkowie.
Tylko nieco ponad dwa tysiące podatników do tej pory rozliczyło się z Urzędem Skarbowym. Z fiskusem rozliczamy się najczęściej droga tradycyjną, czyli przynosząc zeznanie roczne osobiście lub za pomocą Poczty Polskiej.
Coraz więcej krwiodawców korzysta z ulgi podatkowej. W PIT-ach możliwe jest bowiem odliczenie oddanej honorowo krwi jako darowiznę. Do dokumentowania ilości oddanej krwi potrzebne jest na przykład zaświadczenie wydane przez punkt pobrań krwi.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat