Artykuły do tagu: podatki

Mamy już 700 podpisów pod petycją do władz miasta w sprawie obniżenia podatków w Piotrkowie powiedział Marcin Pampuch - z Piotrkowskiej Inicjatywy Obywatelskiej.
Chcą, żeby w Piotrkowie żyło się taniej
Blisko 300 mieszkańców miasta podpisało się pod petycją o obniżenie kosztów życia w mieście. Dokument trafi na biurko prezydenta Krzysztofa Chojniaka. O tym, jak żyje się w Piotrkowie rozmawiano podczas kolejnego spotkania zorganizowanego przez Piotrkowską Inicjatywę Obywatelską.
„Życie w Piotrkowie Trybunalskim jest najdroższe w całym regionie” - alarmują przedstawiciele Piotrkowskiej Inicjatywy Obywatelskiej, którzy zapraszają na spotkanie informacyjne dla mieszkańców miasta.
22 tysiące 677 PIT-ów wpłynęło do tej pory do piotrkowskiego Urzędu Skarbowego. To zaledwie 1/3 tych, które powinny trafić do skarbówki.
Oprócz normalnych godzin urzędowania, fiskus będzie można odwiedzić również w sobotę 5 marca.
Nawet 15 miliardów złotych ma przynieść budżetowi podniesienie stawki podatku VAT do 25 procent. Wzrostu VAT-u nie wykluczył minister Michał Boni, jego zdaniem rząd musi uzupełnić ubytki w dochodach budżetowych.
Dopiero 1/3 podatników rozliczyła się z fiskusem, coraz więcej osób rozlicza się przez Internet, a jeden procent podatku przekazało jak na razie o wiele mniej podatników niż w ubiegłym roku.
Dzień drzwi otwartych w piotrkowskim Urzędzie Skarbowym po raz kolejny okazał się strzałem w dziesiątkę. Kilkuset mieszkańców Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego przybyło w sobotę do skarbówki, by załatwić sprawy związane z podatkami.
Już w najbliższą sobotę piotrkowska skarbówka organizuje dni otwarte. W tym dniu urząd czynny będzie od 9.00 do 13.00 - powiedział Marek Witkowski naczelnik Urzędu Skarbowego w Piotrkowie.
Tylko nieco ponad dwa tysiące podatników do tej pory rozliczyło się z Urzędem Skarbowym. Z fiskusem rozliczamy się najczęściej droga tradycyjną, czyli przynosząc zeznanie roczne osobiście lub za pomocą Poczty Polskiej.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat