Artykuły do tagu: olimpiada

Najlepsi badmintoniści powalczą w Piotrkowie
Ponad 150 młodych badmintonistów z całej Polski weźmie udział w turnieju, który w ramach XIX Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży odbędzie się w Piotrkowie.
Balbina Rajchelt z Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim wygrała 36 Olimpiadę Języka Niemieckiego.
Uczennice II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie znalazły się w gronie finalistów Olimpiady Artystycznej. Kaja Krzaczyńska z kl. II A zakwalifikowała się do etapu centralnego w sekcji plastyki, obejmującej swoim zakresem historię sztuki, natomiast Karolina Urbaniak z kl. II F specjalizująca się w historii muzyki będzie startować w sekcji muzyki tej olimpiady. Przejście do eliminacji centralnych Olimpiady Artystycznej oznacza dla licealisty zwolnienie z egzaminu maturalnego – odpowiednio z historii sztuki lub historii muzyki i automatyczne uzyskanie z niej wyniku 100% na poziomie rozszerzonym.
Piotrkowianin sędziował na igrzyskach
Niewielu polskim arbitrom zapaśniczym dane było sędziowanie na olimpijskich matach. Jednym z nich jest piotrkowianin Stanisław Łuczyński, który uczestniczył w Igrzyskach XXIV Olimpiady w Seulu w 1988 roku. Miał szansę sędziować również 4 lata wcześniej w Los Angeles (igrzyska zbojkotowała większość państw socjalistycznych, w tym Polska, ale sędziów wysłaliśmy), niestety odpadł w ostatniej fazie eliminacji.
Bez medalu, ale z bagażem doświadczeń
Igrzyska XXX Olimpiady w Londynie przeszły już do historii. Polska reprezentacja spisała się w nich słabo - zdobywając 10 medali i plasując się dopiero na 30. miejscu w klasyfikacji państw. W Londynie liczyliśmy na dobry występ Adama Kszczota - biegacza, który związany jest z Piotrkowem.
Olimpiada młodzieży w Piotrkowie?
XIX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w sportach letnich odbędzie się w przyszłym roku w naszym województwie. - Młodzi sportowcy będą rywalizować w kilkunastu miejscowościach - mówi Dariusz Klimczak, członek Zarządu Województwa Łódzkiego.
Kolejnym wielkim sukcesem może pochwalić się piotrkowianka Basia Wasilewska, trenująca na co dzień w Kleszczowie.
Wśród 263 reprezentantów Polski nie ma żadnego przedstawiciela piotrkowskiego klubu. Jest za to jedna urodzona w Piotrkowie zawodniczka i trzech zawodników występujących w drużynach z naszego regionu. Kiedyś bywało lepiej. Znacznie lepiej.
Przed czterema laty do ekipy olimpijskiej na Ateny 2004 zakwalifikowało się 12 sportowców z naszego regionu, a wystartowało 10.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat