Artykuły do tagu: gospodarka

Chińczycy gościli w Urzędzie Miasta
Chińska delegacja z prowincji Henan gościła we wtorek (16 grudnia) w piotrkowskim magistracie.
Tańsze paliwo na święta. Tylko gdzie je znaleźć?
Są takie miejsca, gdzie za benzynę płaci się 4,50 zł. Najmniej od pięciu lat. Ale gdzie te miejsca znaleźć?
Złagodzenie zniżkowego trendu cen żywności
W ubiegłym miesiącu indeks cen żywności FAO osiągnął wartość 192,3 punktu i wciąż utrzymywał się na najniższym poziomie od września 2010 roku. Indeks ten był o ponad 6,9% niższy niż w analogicznym okresie 2013 roku kiedy to plasował się na poziomie 206,6 punktu i zaledwie o 0,21% niższy niż we wrześniu 2014 r.
Aż 300 nowych miejsc pracy czeka w Ptaku!
Już w najbliższą sobotę, 11 października na terenie Ptak Expo odbędą się Targi Pracy. Początek zaplanowano na godzinę 10.00.
03.10.2014 13:28
Mleko się rozlało
To wyjątkowo trudny rok dla branży mleczarskiej. Ceny za surowiec spadają w zastraszającym tempie i wszystko wskazuje na to, że ta tendencja utrzyma się w najbliższych miesiącach.
U Haeringa będzie pracować ponad 2 tysiące osób
Do ponad 2 tysięcy osób zwiększy się zatrudnienie w firmie Haaring Polska po oddaniu do użytku nowej hali produkcyjnej. Aktualnie trwa kompletowanie najnowocześniejszego w kraju parku maszynowego fabryki.
Przedstawiciele drugiej co do wielkości gospodarki świata szukają miejsca w Polsce do budowy zakładów produkcyjnych na rynki europejskie i wschodnie. Radomsko zostało bardzo dobrze ocenione pod tym względem.
31.07.2014 14:27
Rusza Miasto Mody
Centrum Targowego Ptak zmienia nazwę na PTAK Fashion City. Nowa marka - Miasto Mody oficjalnie pojawi się 29 sierpnia. Wydarzeniu towarzyszyć będą Międzynarodowe Targi Mody, podczas których wystawi się ponad trzy tysiące firm z Polski i z zagranicy.
ZUS czy OFE? - to pytanie zadaje sobie wielu Polaków, a czasu na podjęcie decyzji zostało coraz mniej. Zaledwie 2 tygodnie mamy jeszcze na to, by zdecydować czy część naszych składek emerytalnych nadal będzie przekazywana do Otwartego Funduszu Emerytalnego. Składki tych, którzy nie złożą deklaracji, automatycznie trafią na konta Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.
Dwa lata więzienia za nielegalny spirytus i tytoń?
Tomaszowscy policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją od dłuższego czasu obserwowali 43-letnią mieszkankę Tomaszowa, o której wiedzieli, że może zajmować się sprzedażą alkoholu bez polskich znaków akcyzy.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat