Artykuły do tagu: finanse

Co robić, gdy nie ma się pieniędzy na spłatę pożyczki krótkoterminowej?
Pożyczki krótkoterminowe są aktualnie najprostszym sposobem na pozyskanie dodatkowej gotówki. Ponieważ zwykle udzielane są przez internet, cała procedura ich udzielania trwa zaledwie kilka minut.
Postaw na dochodową działalność pozwalającą uniknąć ewentualnego krachu finansowego
Istnieje wiele całkiem dochodowych branż, które jednak w pewnych okolicznościach mogą paść ofiarą nagłego załamania finansowego. Nie istnieje zatem jeden, w 100% skuteczny sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa działania bez ryzyka. I tak też, o ile rolnictwo może być całkiem opłacalną działalnością, tak i tutaj mogą pojawić się pewne zawirowania grożące po prostu upadłością. Jak się przed tym zabezpieczyć? Dobrym sposobem jest postawienie na rozwiązania alternatywne.
Dlaczego szybkie pożyczki zyskują coraz większą popularność?
Obecnie na rynku usług finansowych prawdziwym hitem są tak zwane chwilówki, czyli szybkie pożyczki, z których każdy z nas może korzystać w dowolnym momencie. Firm oferujących tego typu usługi nie brakuje, a żadna z nich nie może narzekać na brak klientów. Dlaczego tak się dzieje? Czemu tak chętnie wybieramy taką formę pozyskiwania dodatkowych środków?
Robisz to źle! Dlatego nie masz kasy!
Z każdej strony namawiają nas do oszczędzania. Bo emerytura będzie niska, bo na wakacje nigdzie nie pojedziesz, bo nigdy nie wiadomo kiedy kasa się przyda - powodów do odkładania pieniędzy znajdzie się sporo. Tymczasem większość z nas nie ma z czego odłożyć albo zwyczajnie robi to źle. Sprawdźmy zatem jakie błędy najczęściej popełniają Polacy w zakresie oszczędzania i czy można coś z tym zrobić.
Święta zamiast zapłaconego czynszu?
Polacy w grudniu, zamiast opłacać rachunki, kupują prezenty – wynika z badań Biura Informacji Gospodarczej InfoMonitor. Ankietowani mówią, że właśnie w okolicach świąt Bożego Narodzenia mają największe problemy z uregulowaniem bieżących płatności. Wydrenowane zakupowym szaleństwem budżety domowe dochodzą do siebie dopiero... w marcu.
08.12.2015 10:39
Ile wydamy na święta?
Nie wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że nasze wydatki świąteczne mają spory wpływ na gospodarkę kraju. W ubiegłym roku wydaliśmy na zakupy przedświąteczne ponad 15 miliardów złotych, kolejne 10 na Sylwestra. A jak będzie w tym roku?
Czy 200 złotych wystarczy na Święta?
Boże Narodzenie to magiczny czas, który powinien być wolny od wszelkich trosk i zmartwień. Każdemu z nas należny się chwila wytchnienia i odpoczynku w rodzinnej atmosferze. Jednak zanim usiądziemy do wigilijnego stołu, rozpakujemy prezenty i zaczniemy śpiewać kolędy, czeka nas szaleństwo przedświątecznych przygotowań. Niektórzy to lubią, inni nie. Ale na pewno nikt nie przepada za rachunkami związanymi z organizacją świąt. A z roku na rok są ona coraz większe.
Sprawdź, czy twój radny ma dolary pod poduszką!
Przewodniczący Rady ma BMW i mercedesa, ma też sporo oszczędności, ale nie tyle co radny opozycji Ludomir Pencina - to dla piotrkowian żadna nowość. Postanowiliśmy sprawdzić, ile na kontach mają i czym jeżdżą ci, którzy zostali radnymi po raz pierwszy.
- Finanse naszego województwa są w tragicznym stanie, a sposób wydatkowania środków budżetowych wzbudza wiele wątpliwości - twierdzi Piotr Grabowski, radny Prawa i Sprawiedliwości w Sejmiku Wojewódzkim, członek komisji Budżetu i Finansów Sejmiku.
Będą mieć ekopracownie
Ekopracownie powstaną w trzech piotrkowskich szkołach, a konkretnie w Gimnazjum nr 5, III Liceum Ogólnokształcącym oraz Szkole Podstawowej nr 5.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat