Artykuły do tagu: finanse

Jak osiągnąć niezależność finansową? Poznaj wskazówki, które Ci to ułatwią
Dla wielu osiągnięcie niezależności finansowej i przejście na wcześniejszą emeryturę wydaje się mrzonką. Piękną, ale niemożliwą do osiągnięcia. Tymczasem istnieją przykłady osób, które dzięki ciężkiej pracy i dyscyplinie finansowej osiągnęły niezależność jeszcze przed 40. Dziś podpowiemy, jak można zbliżyć się do tego celu.
Piotrków Trybunalski po ratingu. Jak wypadliśmy?
Kondycja finansów Piotrkowa Trybunalskiego jest niezła. Miasto w sposób rozsądny wydaje pieniądze z budżetu, a dług trzyma w ryzach. Wszystko to wynika z ratingu, czyli oceny stanu finansów miasta, którą na zamówienie magistratu przeprowadziła agencja INC Rating.
Jak nie zbankrutować na studiach?
W czasie studiów na uczelni wyższej dla wielu osób rozpoczyna się okres większej kontroli finansowej lub niezależności finansowej od rodziców. W takim momencie należy dokładnie zastanowić się jakie decyzje powziąć, aby zadbać o nasz budżet w należyty sposób i nie musieć zaciskać pod koniec każdego miesiąca pasa. Oto kilka z możliwych do wykorzystania strategii, które pozwolą na lepsze wykorzystanie posiadanego portfela.
Wiarygodność finansowa pomaga w otrzymaniu pożyczki
Wiarygodność finansowa to jeden z głównych czynników decydujących o przyznaniu pożyczki. Dotyczy tego, jak radziliśmy sobie z dotychczasowymi zobowiązaniami. Stanowi tym samym informację dla pożyczkodawcy na temat naszej wypłacalności. Jeśli w przeszłości miewaliśmy problemy z regulowaniem zobowiązań wobec wierzycieli, będziemy mieć trudności z pozytywnym rozpatrzeniem naszego wniosku. Z tego powodu tak ważne jest budowanie zdolności kredytowej. Wtedy łatwiej otrzymać pieniądze, o które ubiegamy się u pożyczkodawcy.
Oszczędzaj na opłacaniu rachunków – Twój czas i Twoje pieniądze
Gdzie Piotrkowianie opłacają rachunki? Czy robią to tanio, szybko i bezpiecznie? W dobie internetu najtańszym sposobem na opłacenie swoich rachunków jest korzystanie z bankowości internetowej banku, w którym posiada się konto. Najczęściej przelewy są wtedy darmowe. Przelewy może i tak, ale czy utrzymanie takiego konta nic nas nie kosztuje? Z tym jak wiemy bywa różnie.
Jak zarobić na wynajmowaniu mieszkaniu? Pomyśl o studentach!
Kupno mieszkania na wynajem to wciąż opłacalna inwestycja – w przeciągu ostatnich kilku lat podwoiła się w Polsce liczba osób, które je wynajmują. Jest to opłacalne przede wszystkim pod kątem wynajmu studentom - co trzeci wynajmowany lokal zamieszkiwany jest właśnie przez tę grupę. Gdzie kupić mieszkanie na wynajem i czym kierować się przy wyborze nieruchomości?
Jak zabrać się za oszczędzanie – przegląd ofert lokat dostępnych obecnie w bankach
To, czy zaczniemy oszczędzać teraz czy nie, zdecyduje o tym, czy będziemy mieli co włożyć do garnka na starość. W dzisiejszych czasach, oszczędzanie z myślą o emeryturze staje się koniecznością. Chyba już nikt nie wierzy w to, że państwo wypłaci godziwe emerytury za kilkanaście lat. Dlatego też warto samemu zainteresować się kwestią oszczędzania pieniędzy.
Co robić, gdy nie ma się pieniędzy na spłatę pożyczki krótkoterminowej?
Pożyczki krótkoterminowe są aktualnie najprostszym sposobem na pozyskanie dodatkowej gotówki. Ponieważ zwykle udzielane są przez internet, cała procedura ich udzielania trwa zaledwie kilka minut.
Postaw na dochodową działalność pozwalającą uniknąć ewentualnego krachu finansowego
Istnieje wiele całkiem dochodowych branż, które jednak w pewnych okolicznościach mogą paść ofiarą nagłego załamania finansowego. Nie istnieje zatem jeden, w 100% skuteczny sposób na zapewnienie sobie bezpieczeństwa działania bez ryzyka. I tak też, o ile rolnictwo może być całkiem opłacalną działalnością, tak i tutaj mogą pojawić się pewne zawirowania grożące po prostu upadłością. Jak się przed tym zabezpieczyć? Dobrym sposobem jest postawienie na rozwiązania alternatywne.
Dlaczego szybkie pożyczki zyskują coraz większą popularność?
Obecnie na rynku usług finansowych prawdziwym hitem są tak zwane chwilówki, czyli szybkie pożyczki, z których każdy z nas może korzystać w dowolnym momencie. Firm oferujących tego typu usługi nie brakuje, a żadna z nich nie może narzekać na brak klientów. Dlaczego tak się dzieje? Czemu tak chętnie wybieramy taką formę pozyskiwania dodatkowych środków?

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat