Artykuły do tagu: Wielkanoc

Niedziela Palmowa w Piotrkowie
Przy pomniku Jana Pawła II o godz. 11.00 pojawił się Jezus na osiołku. Tradycji stało się zadość. Dziś Palmowa Niedziela (która wypada zawsze tydzień przed Wielkanocą), więc również piotrkowianie święcili palemki.
Focus Mall: Malowali 70-centymetrowe pisanki
Czym różni się pisanka od kraszanki? Symbolem czego jest szynka? Którego dnia świąt obchodzimy śmigus-dyngus? Kto znał odpowiedzi na te pytania mógł wygrać atrakcyjne nagrody. W związku ze zbliżającymi się świętami, galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall Piotrków Trybunalski zaprosiła swoich klientów do udziału w imprezie „Święta jak mallowane”.
Obchodzona jest na pamiątkę przyjazdu Jezusa do Jerozolimy - Niedziela Palmowa, bo o niej mowa, wypada zawsze na tydzień przed Wielkanocą. W kulturze chrześcijańskiej ma ogromne znaczenie. Tradycyjne palemki świecą także piotrkowianie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat