Artykuły do tagu: Wielkanoc

Od piątku, 22 kwietnia, rozpoczynają się na drogach całego kraju działania policyjne pod hasłem „Bezpieczny Weekend –Wielkanoc 2011”. Potrwają do późnych godzin 25 kwietnia.
Roznosił się zapach świątecznych potraw
Wiosna, świeżość, budząca się do życia przyroda i zapach polskich, świątecznych potraw - tak krótko opisać można wrażenia z Przeglądu Palm i Stołów Wielkanocnych.
Do Miejskiego Ośrodka Kultury w Sulejowie zgłosiło się 9 placówek oświatowych z terenu gminy, by zaprezentować przygotowane przez swoich wychowanków stoły wielkanocne. Jury stanęło przed trudnym zadaniem.
W gminie Rozprza dało się odczuć atmosferę Wielkanocy. W klimat świątecznych przygotowań wprowadzili mieszkańców gminy uczniowie Szkoły Podstawowej w Straszowie, prezentując bogactwo tradycji wielkanocnych podczas odbywającego się tam cyklicznie święta “Nasza wieś, nasz region”.
Jeśli chcesz, aby masa makowa w Twoim makowcu była puszysta i nie rozwarstwiała się, dodaj do jednego kilograma masy makowej trzy ubite białka jaj.
Ważna informacja dla wszystkich korzystających z usług piotrkowskiej komunikacji miejskiej.
Rekolekcje. Wielu osobom kojarzą się pewnie z trzema dniami wolnymi od zajęć w szkole. I na tym koniec, bo część nastolatków uważa je za stratę czasu. Okazuje się jednak, że wszystko zależy od rekolekcjonisty. – Młodzież nie jest zła! Jest do zagospodarowania, tylko trzeba umieć to zrobić – mówi ojciec Zdzisław Jaśko, jezuita.
Niedziela Palmowa w Piotrkowie
Przy pomniku Jana Pawła II o godz. 11.00 pojawił się Jezus na osiołku. Tradycji stało się zadość. Dziś Palmowa Niedziela (która wypada zawsze tydzień przed Wielkanocą), więc również piotrkowianie święcili palemki.
Focus Mall: Malowali 70-centymetrowe pisanki
Czym różni się pisanka od kraszanki? Symbolem czego jest szynka? Którego dnia świąt obchodzimy śmigus-dyngus? Kto znał odpowiedzi na te pytania mógł wygrać atrakcyjne nagrody. W związku ze zbliżającymi się świętami, galeria rozrywkowo-handlowa Focus Mall Piotrków Trybunalski zaprosiła swoich klientów do udziału w imprezie „Święta jak mallowane”.
Obchodzona jest na pamiątkę przyjazdu Jezusa do Jerozolimy - Niedziela Palmowa, bo o niej mowa, wypada zawsze na tydzień przed Wielkanocą. W kulturze chrześcijańskiej ma ogromne znaczenie. Tradycyjne palemki świecą także piotrkowianie.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat