Artykuły do tagu: Stasiak

Na sześć miesięcy pozbawienia wolności z warunkowym zawieszeniem wykonania kary na dwa lata oraz 600 zł grzywny skazał wczoraj Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim Tomasza S., byłego wiceprzewodniczącego rady miasta. Wyrok zapadł bez procesu, bo Tomasz S. przyznał się do winy i dobrowolnie poddał karze.
Akt oskarżenia w sprawie byłego wiceprzewodniczącego piotrkowskiej Rady Miasta Tomasza S. trafił już do Sądu Rejonowego w Piotrkowie. Przypomnijmy, że oskarżony jest o przywłaszczenie z kasy komisji zakładowej NSZZ Solidarność, w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej, blisko 33 tys. złotych.
Na dobrowolne poddanie się karze zdecydował się Tomasz S., były wiceprzewodniczący Rady Miasta w Piotrkowie. W ostatnią środę niedawny radny Prawicy Razem zgłosił się w Prokuraturze Rejonowej i uzgodnił wysokość kary z prokuratorem. Śledczy nie podają jednak, w jakiej wysokości ją ustalono.
Zarzut przywłaszczenia powierzonego mu mienia w wysokości 32,6 tys. zł, z kasy NSZZ Solidarność w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej, usłyszał były radny Tomasz S. To jednak jeszcze nie koniec prokuratorskiego śledztwa. Nim do sądu trafi akt oskarżenia, dopuszczony zostanie nowy dowód.
Prokuratura Rejonowa wszczęła śledztwo w sprawie w sprawie przywłaszczenia pieniędzy związkowych, którego to czynu miał dopuścić się Tomasz S. - były piotrkowski radny, wiceprzewodniczący Rady Miasta.
Na stronie internetowej Stowarzyszenia PRAWICA RAZEM ukazał się oficjalny komunikat o wykluczeniu Tomasza Stasiaka.
Stasiak zrezygnował z mandatu
Tomasz Stasiak złożył mandat radnego. O swojej decyzji poinformował pozostałych radnych na koniec listopadowej sesji. Rada Miasta w Piotrkowie jednogłośnie zgodziła się na wygaszenie mandatu radnemu Tomaszowi Stasiakowi, który pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady.
Piotrków: Prokuratura zajmie się sprawą Stasiaka
Czy wiceprzewodniczący Rady Miasta w Piotrkowie zdefraudował ponad 30 tysięcy złotych ze związkowej kasy w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej? Odpowiedzi na to pytanie poszuka prokuratura w Piotrkowie. Dziś zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa złożył Janusz Wiernicki, przewodniczący NSZZ Solidarność w MZGK.
Gdzie jest kasa Solidarności?
Około 33-35 tysięcy złotych nie może się doliczyć komisja rewizyjna kontrolująca wpływy i wydatki zakładowej NSZZ Solidarność w Miejskim Zakładzie Gospodarki Komunalnej Sp. z o. o. Braki te wyszły na jaw po tym jak z funkcji wiceprzewodniczącego zakładowej "S" oraz jej skarbnika odwołano Tomasza Stasiaka, który jest jednocześnie wiceprzewodniczącym Rady Miasta w Piotrkowie.
Kto nowym przewodniczącym RM Piotrkowa?
Choć teoretycznie na zajęcie fotela po Marianie Błaszczyńskim szanse mają wszyscy radni, to coraz częściej na giełdzie nazwisk wymieniany jest radny klubu Prawica Razem Tomasz Stasiak.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat