Artykuły do tagu: Poczta

DZIEJE PIOTRKOWSKIEJ POCZTY MAŁO ZNANE
Istnieje w Piotrkowie od 338 lat, a od 183 lat w tym samym miejscu. Powstała na mocy królewskiego uniwersału. Była siódmą pocztą w I Rzeczypospolitej. Jej poczmistrz cieszył się przywilejami równymi przywilejom królewskich dworzan.
Kto z piotrkowian wie, że pieczątka przystemplowana przez punkt pocztowy to nie to samo co ta przystawiona przez Pocztę Polską? Pojęcia o tym nie miała piotrkowianka, która musiała w terminie dostarczyć dokumenty do PFRON-u. Choć kobieta wysłała dokumenty na czas, operator pocztowy zrobił to dopiero po... 3 dniach.
Buty, akcesoria telefoniczne, kosmetyki, a nawet pałkę teleskopową i gadżety erotyczne można kupić na licytacji przedmiotów pochodzących z przesyłek pocztowych, które z różnych względów nie trafiły do odbiorcy.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, Poczta Polska od 6 listopada nie będzie musiała już prowadzić stałych punktów w gminach wiejskich, liczących mniej niż 5 tysięcy mieszkańców.
Urząd Pocztowy nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim pozbędzie się tablicy "zakaz fotografowania", na widok której klienci poczty i przechodnie pukają się w głowę.
Piotrków: Oddział poczty zmienia lokalizację
Od 23 marca oddział Poczty Polskiej Nr 8 w Piotrkowie mieszczący się przy ulicy Belzackiej będzie już nieczynny. Podjęto decyzję, że zostanie przeniesiony do budynku przy ulicy Szklarskiej 7/9 (w pobliżu siedziby Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej).
Piotrków: Monitoring
Będzie szybciej i bezpieczniej, a każdy mieszkaniec jednym telefonem będzie mógł sprawdzić, gdzie znajduje się wysłana paczka. Oddział Rejonowy Poczty Polskiej w Piotrkowie zamierza w kwietniu wprowadzić elektroniczny system monitoringu paczek.
To miała być prosta i szybka przesyłka. Małgorzata Zielonka z Piotrkowa kilkakrotnie upewniała się u pań w okienku pocztowym, że list polecony, który wysyłała właśnie priorytetem do syna, dojdzie na czas. Był 11 lutego, a list do Łodzi miał dojść następnego dnia, a ostatecznie - i najpóźniej - w piątek, 13 lutego, przed południem. Termin był bardzo ważny, bo przesyłane w liście orzeczenie o niepełnosprawności studiujący syn Zielonków miał do 15 lutego przedłożyć w PFRON w Łodzi, by dostać dofinansowanie na naukę.
Czy listonosz zdąży przynieść dla państwa kartki świąteczne? Prawdopodobnie tak, bo jak zapowiadają pocztowcy, listonosze będą pracować także jutro.
Piotrkowska poczta - podobnie jak inne jednostki tej instytucji w calym kraju - wróciła do pracy. Główna siedziba poczty przy ul. Słowackiego jest już otwarta.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat