Artykuły do tagu: Poczta

NIK sprawdzi Pocztę Polską
Najwyższa Izba Kontroli rozpoczęła kontrolę dostępności usług pocztowych. Izba sprawdzi, jak Poczta Polska S.A. wykonuje zadania operatora wyznaczonego do świadczenia powszechnych usług pocztowych. W ramach kontroli, NIK przygotowała na stronie www.nik.gov.pl anonimową ankietę dla wszystkich klientów.
Przesyłki nie dostarczono - sprawy „spadają z wokandy”
Ponad sto spraw "spadło z wokandy" w sądach okręgu piotrkowskiego z powodu opóźnień w doręczaniu wezwań lub innych pism procesowych.
Urzędową pocztę dostarczy Speedmail
Piotrkowska firma Speedmail wygrała przetarg na obsługę pocztową Urzędu Miasta w Piotrkowie.
Piotrkowska firma konkurencją dla Poczty Polskiej
Pracuje dla nich 500 listonoszy. Mają 80 punktów dystrybucyjnych. Dostarczają listy i przesyłki na terenie całej Polski. Chcą być największym alternatywnym operatorem pocztowym na krajowym rynku. Mowa o firmie Speedmail, która powstała przed rokiem przy udziale największego w Europie Środkowo-Wschodniej producenta korespondencji masowej, czyli Emersona.
Słowackiego: Piotrkowska poczta coraz ładniejsza
Poczta Polska odnawia elewację Urzędu Pocztowego nr 1 przy Słowackiego.
DZIEJE PIOTRKOWSKIEJ POCZTY MAŁO ZNANE
Istnieje w Piotrkowie od 338 lat, a od 183 lat w tym samym miejscu. Powstała na mocy królewskiego uniwersału. Była siódmą pocztą w I Rzeczypospolitej. Jej poczmistrz cieszył się przywilejami równymi przywilejom królewskich dworzan.
Kto z piotrkowian wie, że pieczątka przystemplowana przez punkt pocztowy to nie to samo co ta przystawiona przez Pocztę Polską? Pojęcia o tym nie miała piotrkowianka, która musiała w terminie dostarczyć dokumenty do PFRON-u. Choć kobieta wysłała dokumenty na czas, operator pocztowy zrobił to dopiero po... 3 dniach.
Buty, akcesoria telefoniczne, kosmetyki, a nawet pałkę teleskopową i gadżety erotyczne można kupić na licytacji przedmiotów pochodzących z przesyłek pocztowych, które z różnych względów nie trafiły do odbiorcy.
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Infrastruktury, Poczta Polska od 6 listopada nie będzie musiała już prowadzić stałych punktów w gminach wiejskich, liczących mniej niż 5 tysięcy mieszkańców.
Urząd Pocztowy nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim pozbędzie się tablicy "zakaz fotografowania", na widok której klienci poczty i przechodnie pukają się w głowę.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat