Artykuły do tagu: Parafia

Czy były kościelny z radomszczańskiej parafii dopuścił się molestowania nieletnich? To sprawdzała prokuratura, która 66-latkowi przedstawiła zarzuty. Pokrzywdzonymi ma być pięciu chłopców. Oświadczenie w tej sprawie wydał ks. Antoni Arkit – proboszcz parafii św. Lamberta w Radomsku.
Dla wielbicieli orkiestr dętych zagrają Suchcice i okolice
W niedzielę, 22 listopada po mszy o godz. 16 w kościele pod wezwaniem św. Ignacego Loyoli w Suchcicach (gmina Drużbice) odbędzie się koncert orkiestry dętej Suchcice i okolice.
Ręczno: Parafiada znów zintegrowała mieszkańców
Parafiada to cykliczna impreza plenerowa organizowana z inicjatywy księdza proboszcza Jerzego Grąbkowskiego oraz młodzieży działającej przy parafii Przemienienia Pańskiego w Ręcznie zrzeszonej w grupie MNICH. 30 sierpnia już po raz siódmy integrowała pokolenia, gromadząc na parafialnej górce zarówno dzieci, młodzież, jak i dorosłych. Ten prawdziwie rodzinny charakter Parafiady widać było szczególnie wtedy, gdy do tańców, przygotowanych przez uczennice z PZSG w Ręcznie, zaczęli dołączać goście.
Proboszcz z piotrkowskiej parafii ekonomem Archidiecezji Łódzkiej
Ks. Tomasz Bartczak, proboszcz parafii pod wezwaniem Jana Pawła II w Piotrkowie został powołany na stanowisko przewodniczącego wydziału administracyjno – gospodarczego i urząd ekonoma Kurii Metropolitalnej Łódzkiej a także wicedyrektora Centrum Studiów im. Jana Pawła II w Łodzi. Decyzję w tej sprawie podjął abp Marek Jędraszewski. W niedzielę ks. Bartczak pożegnał się ze swoimi parafianami.
15.03.2014 08:05
Zaczęło się od
Parafia pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Pokoju w Piotrkowie Trybunalskim szykuje się do jubileuszu – XXV-lecia. Szykuje się w sposób materialny – poprzez odnowienie (odmalowanie) świątyni, ale i duchowo. Warto jednak przypomnieć, jak skomplikowaną i obfitującą w zaskakujące wydarzenia historię ma za sobą.
Nie chcą nowego proboszcza
Parafianie z Kluk nie chcą wpuścić nowego proboszcza na plebanię.
Rodzinnie, z Bogiem, przy dźwiękach reggae
Promocja zdrowia - psychicznego, duchowego i fizycznego, promocja rodzinnego spędzania czasu bez alkoholu i muzyka reggae.

Przegląd piosenki chrześcijańskiej, koncerty zespołu PROPAGANDA DEI (rock-reggae), gry, zabawy i konkursy dla dzieci, prezentacja twórców, firm i organizacji działających na terenie gminy Ręczno (stoiska), loteria fantowa, bar “Pod Chmurką” (przysmaki kuchni domowej) oraz parafialna strefa kibica (mecz zakończenia Euro 2012).
Piotrkowianie na Święcie Eucharystii w Łodzi
Archidiecezja Łódzka przygotowuje się do jubileuszu 25-lecia wizyty Jana Pawła II na ziemi łódzkiej.
Poświęcili nową kaplicę w parafii bł. Jana Pawła II
Dziś w południe w parafii bł. Jana Pawła II odbyła się pierwsza uroczysta msza święta z udziałem arcybiskupa Władysława Ziółka.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat