Artykuły do tagu: Parafia

„Decyzja o utworzeniu parafii była uzasadniona”
- Wbrew wielu opiniom decyzja o utworzeniu nowej parafii w Piotrkowie była w pełni uzasadniona - powiedział w ostatnim programie OTSM Strefy FM ks. Tomasz Bartczak, proboszcz powstałej przed czterema miesiącami parafii pw. bł. JP II.
Kolejne relikwie bł. Jana Pawła II w Piotrkowie
Relikwie Jana Pawła II przekazał piotrkowskiej parafii pw. bł. Jana Pawła II ks. kardynał Stanisław Dziwisz.
Konkurs na logo ogłosiła nowo utworzona parafia pod wezwaniem błogosławionego Jana Pawła II w Piotrkowie.
Piotrków: Przywieźli nam nową kaplicę
Są już elementy składowe nowej kaplicy, jaka stanie w najmłodszej parafii w mieście. Parafia bł. Jana Pawła II otrzymała tę kaplice z Łasku.
Piotrków: Pierwsza kolęda w nowej parafii
Księża już od kilku dni odwiedzają w domach wiernych. Dla niektórych piotrkowian nowy rok oznacza wizytę księdza z nowo powstałej parafii. Zarówno jej proboszcz, jak i sami mieszkańcy chwalą się wzajemnie.
Piotrków: Sprawdź, czy będziesz w nowej parafii!
Dla najnowszej parafii w Piotrkowie to jednio z najważniejszych wydarzeń. Arcybiskup archidiecezji łódzkiej Władysław Ziółek wydał dokument świadczący o obszarze działania parafii. Dokument wchodzi w życie w najbliższą niedzielę.
W okresie wakacyjnym w wielu parafiach zmieniają się godziny organizowania Mszy Świętych.
Folk rozbrzmiewał w Amfiteatrze Miejskim
Weekend zdominowały uroczystości związane z obchodami przez piotrkowską parafię prawosławną 230-lecia istnienia, oraz 160-lecia istnienia cerkwi. Z tej okazji wczoraj w Amfiteatrze Miejskim odbyły się m.in. koncerty zespołów folkowych.
160-cio lecie istnienia cerkwi oraz 230-to lecie istnienia parafii prawosławnej pod wezwaniem wszystkich świętych w Piotrkowie w najbliższy weekend świętować będzie tutejsza parafia.
Wieloletni opiekun parafii pod wezwaniem Św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Niechcicach, ks. Jan Fronczak, pożegnał się ze swoimi parafianami, przechodząc w wieku 72 lat na emeryturę. Zastąpił go nowy proboszcz, Zbigniew Biedroń.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat