Artykuły do tagu: MOPS

Kolejna Społeczna Lodówka w regionie
W Sulejowie stanęła pierwsza w mieście, a kolejna w regionie, Społeczna Lodówka. Idea jest identyczna, jak w przypadku choćby tej działającej w Piotrkowie - ma służyć do dzielenia się jedzeniem.
Areszt Śledczy przekazał podarunki dla MOPS-u i policji
Funkcjonariusze Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim dostarczyli do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wolborzu oraz Komisariatu Policji w Wolborzu maseczki ochronne wielokrotnego użytku.
Dzień Pracownika Socjalnego w Wolborzu
21 listopada obchodzony jest w Polsce Dzień Pracownika Socjalnego. Z tej okazji burmistrz Wolborza Andrzej Jaros spotkał się z pracownikami wolborskiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.
Asystent pomoże niepełnosprawnym
W Sulejowie rozpoczął już pracę asystent osobisty osoby niepełnosprawnej. Tak określone miejsce pracy powstało we współpracy Urzędu Gminy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Całość koordynują pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie.
Codziennie niosą pomoc. Bohaterki gminy Sulejów
Każdego dnia osiem opiekunek środowiskowych w gminie Sulejów niesie wsparcie osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Świadczą pomoc w codziennych czynnościach - myciu, sprzątaniu, zakupach, zaopatrzeniu w leki.
Stracili dom w pożarze. Potrzebna pomoc dla rodziny z gminy Sulejów
W pożarze stracili dobytek swojego życia. Teraz starają się uporać ze zniszczeniami, jakie pozostawił po sobie ogień. Pani Monika z miejscowości Biała w gminie Sulejów, która wraz z córką i narzeczonym chce teraz odbudować dom, oprowadziła nas po zgliszczach budynku, który spłonął w niedzielne popołudnie.
Świetlica środowiskowa w Wolborzu już otwarta
Już niebawem wyremontowane poddasze budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Ośrodka Zdrowia przy ul. Sportowej 7 w Wolborzu będzie funkcjonować jako świetlica środowiskowa.
 118 niebieskich kart w Piotrkowie
"Niebieska karta" - to procedura czynności podejmowanych i realizowanych w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie. W Piotrkowie Trybunalskim takich kart w tym roku założono aż 118.
Milion dla MOPS w Radomsku
Radomszczański Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wzbogacił się o ponad milion złotych. Te efekt udziału w konkursie, który zorganizowało warszawskie Centrum Zasobów Ludzkich, instytucja powołana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, która zajmuje się dystrybucją środków unijnych.
Milion na rewitalizację... społeczną
Radomszczański Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wzbogacił się o ponad milion złotych. Będzie mógł za to „rewitalizować”... ludzi. Jest to możliwe tylko dlatego, że wcześniej zrewitalizowano... ulice.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat