Artykuły do tagu: MOPS

Asystent pomoże niepełnosprawnym
W Sulejowie rozpoczął już pracę asystent osobisty osoby niepełnosprawnej. Tak określone miejsce pracy powstało we współpracy Urzędu Gminy z Ministerstwem Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Całość koordynują pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sulejowie.
Codziennie niosą pomoc. Bohaterki gminy Sulejów
Każdego dnia osiem opiekunek środowiskowych w gminie Sulejów niesie wsparcie osobom starszym, chorym i niepełnosprawnym. Świadczą pomoc w codziennych czynnościach - myciu, sprzątaniu, zakupach, zaopatrzeniu w leki.
Stracili dom w pożarze. Potrzebna pomoc dla rodziny z gminy Sulejów
W pożarze stracili dobytek swojego życia. Teraz starają się uporać ze zniszczeniami, jakie pozostawił po sobie ogień. Pani Monika z miejscowości Biała w gminie Sulejów, która wraz z córką i narzeczonym chce teraz odbudować dom, oprowadziła nas po zgliszczach budynku, który spłonął w niedzielne popołudnie.
Świetlica środowiskowa w Wolborzu już otwarta
Już niebawem wyremontowane poddasze budynku Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej i Ośrodka Zdrowia przy ul. Sportowej 7 w Wolborzu będzie funkcjonować jako świetlica środowiskowa.
 118 niebieskich kart w Piotrkowie
"Niebieska karta" - to procedura czynności podejmowanych i realizowanych w związku z uzasadnionym podejrzeniem zaistnienia przemocy w rodzinie. W Piotrkowie Trybunalskim takich kart w tym roku założono aż 118.
Milion dla MOPS w Radomsku
Radomszczański Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wzbogacił się o ponad milion złotych. Te efekt udziału w konkursie, który zorganizowało warszawskie Centrum Zasobów Ludzkich, instytucja powołana przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, która zajmuje się dystrybucją środków unijnych.
Milion na rewitalizację... społeczną
Radomszczański Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej wzbogacił się o ponad milion złotych. Będzie mógł za to „rewitalizować”... ludzi. Jest to możliwe tylko dlatego, że wcześniej zrewitalizowano... ulice.
Zachęcamy osoby niepełnosprawne z terenu miasta i powiatu bełchatowskiego do wypełnienia ankiety, dzięki czemu wezmą udział w badaniu potrzeb kulturalno-sportowych mieszkańców powiatu bełchatowskiego - powiedział wicestarosta bełchatowski, Marek Jasiński.
15.03.2013 12:30

Zespół interdyscyplinarny ds. przeciwdziałania przemocy działający przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Sulejowie oraz współorganizator - Miejska Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Sulejowie ogłaszają konkurs plastyczny dla dzieci i młodzieży na projekt plakatu “Stop przemocy”.
Dom Dziennego Pobytu zacznie niebawem funkcjonować w Tomaszowie Mazowieckim. W wyremontowanym budynku w Al. Piłsudskiego będzie 30 miejsc. Osoby starsze będą miały w ciągu dnia zapewnioną opiekę wyspecjalizowanej kadry. Ma to im pomóc w pokonywaniu codziennych trudności.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat