Artykuły do tagu: Kanalizacja

Trwa budowa kanalizacji. Jak wygląda postęp robót?
Trwają prace związane z budową kolejnych odcinków kanalizacji na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Jak wygląda postęp robót?
Ulica Jagiellońska częściowo zamknięta
18 maja zamknięto odcinek ulicy Jagiellońskiej od al. 3 maja do ul. Reymonta. Droga jest nieprzejezdna.
Fontanna przed Urzędem Miasta
W środę rano mieszkańcy Piotrkowa w okolicy magistratu mogli zobaczyć dość nietypowy widok. Jak się okazuje w mieście nie powstała kolejna fontanna, tylko prowadzono prace konserwacyjne sieci wodociągowej.
To będzie jedna z największych inwestycji gminnych
Niemal 13 mln zł dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego przyznano wstępnie gminie Wola Krzysztoporska na rozbudowę sieci kanalizacji sanitarnej na swoim terenie. - Nasz wniosek został oceniony pozytywnie pod względem merytorycznym. Cały projekt obejmujący budowę ponad 17 km sieci ma kosztować prawie 24 mln zł – informują urzędnicy.
Za mało osób przyłączyło się do miejskiej kanalizacji. Co teraz?
Do miejskiej kanalizacji miało się przyłączyć minimum 1500 osób, przyłączyło się tylko 1000. Za mało by osiągnąć tzw. efekt ekologiczny, niezbędny przy rozliczaniu się z dotacji, jaką Piotrków otrzymał na modernizację i rozbudowę oczyszczalni ścieków.
Technologia jak z „Gwiezdnych wojen”
Kosztował 800 tysięcy zł netto, ale warto było, bo teraz można usuwać awarie sieci kanalizacyjnej bez rozkopywania np. skrzyżowania. To oznacza, że felerna rura zostanie szybciej naprawiona.

Zapłacą jednorazowy podatek za kanalizację
Nawet kilka tysięcy zł zapłacą ci piotrkowianie, którym miasto wybudowało kanalizację. Sztandarowa piotrkowska inwestycja ostatnich lat, czyli modernizacja oczyszczalni ścieków i budowa kanalizacji została zakończona. Niektórzy mieszkańcy wreszcie mogli pozbyć się szamb. Ale nie ma nic za darmo, teraz zapłacą jednorazowy podatek zwany opłatą adiacencką.
Podłączajcie się, bo jak nie...
Starając się o unijne dofinansowanie modernizacji oczyszczalni ścieków, Piotrków zobowiązał się do osiągnięcia tzw. efektu ekologicznego – podłączenia się do miejskiej sieci kanalizacyjnej minimum 1500 osób.
Uwaga! Dofinansowanie do kanalizacji tylko do końca sierpnia
Do 31 sierpnia można składać wnioski o dofinansowanie budowy przyłącza do kanalizacji sanitarnej. Program dopłat zakłada, że mieszkańcy poniosą do 50% kosztów.
Smród w całym Piotrkowie
Do Strefy FM dzwonią zniesmaczeni i zdenerwowani słuchacze. Piotrkowianie skarżą się na okrutny zapach unoszący się w całym mieście od samego rana.

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat