Artykuły do tagu: Historia

Radiowęzeł piotrkowski – przodek Strefy FM
Jak się okazuje, obchodzące w tym roku dwudziestolecie istnienia pierwsze, i jak dotąd jedyne w mieście komercyjne Radio Strefa FM (do 2006 roku występujące pod nazwą Radio Piotrków) miało swego protoplastę.
Odznaczenie jest przyznawane za trud i zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i ich czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu. Uroczystości w Warszawie, podczas których wręczano medale zorganizował Urząd ds Kombatantów i Osób Represjonowanych. Medal dla miasta odebrała prezydent Radomska Anna Milczanowska.
Kolejne spotkanie Klubu Historycznego im. gen. S. Roweckiego “Grota” w Piotrkowie Trybunalskim.
Najbardziej reprezentacyjne osiedle w mieście
Swego czasu było jednym z najbardziej reprezentacyjnych piotrkowskich osiedli. Usytuowane niemalże w centrum miasta, nieopodal budynku lokalnych władz, stanowiło tzw. oczko w głowie tych ostatnich.
Rzecz o przewrocie majowym i stanie wojennym
"Nieuprawnione analogie - wprowadzenie stanu wojennego w 1981 roku a przewrót majowy w 1926 roku" to tytuł wykładu jaki wygłosił w piotrkowskiej filii Uniwersytetu w Piotrkowie prof. Arkadiusz Adamczyk. Wykładowca UJK mówił o analogiach między tymi ważnymi w historii Polski, wydarzeniami.
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Komornikach włączyła się w program edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej zatytułowany “Lekcje z najnowszej historii”.
Wyjątkowa wystawa w piotrkowskim Muzeum
Dziś w Muzeum w Piotrkowie wielkie wydarzenie - otwarcie wystawy „Historia Miasta Piotrkowa Trybunalskiego”, wystawy wyjątkowej, bo po części multimedialnej.
W najbliższą niedzielę (27 listopada ) o godz. 13.00 w klasztorze ojców Bernardynów odprawiona zostanie tradycyjna msza święta za żyjących i zmarłych żołnierzy Armii Krajowej i żołnierzy cichociemnych.
Zgodnie z zapowiedziami we wtorek 22 listopada na rynku wydawniczym ukazała się książka „Piotrków Filmowy” autorstwa dziennikarki „Tygodnia Trybunalskiego” i Radia STREFA FM Agnieszki Warchulińskiej.
„Piotrków Filmowy” – niebawem premiera
Co w Piotrkowie robił Marek Perepeczko? Dlaczego Elżbieta Czyżewska i Zdzisław Maklakiewicz spotykali się nocną na piotrkowskiej Starówce? W czyim łóżku w Piotrkowie spał Jan Englert?
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat