"Wybory bezpieczniejsze niż wyjście do sklepu"

PAPKraj Piątek, 26 czerwca 20202 1265
Wyjście do sklepu jest większym zagrożeniem z punktu widzenia epidemiologicznego niż udział w wyborach - mówił na czwartkowej konferencji prasowej Wojciech Andrusiewicz.
flickr.com

Rzecznik poinformował, że zgodnie z obowiązującymi przepisami w komisjach wyborczych w niedzielę musi być "jedna osoba na 4 metry kwadratowe, jedna osoba głosująca, odstęp między członkami komisji 1,5 metra". Istotne jest też "zapewnienie płynów do dezynfekcji dla osób, które będą głosować oraz płynów dezynfekujących pomieszczenia".

 

Zaapelował do wszystkich wyborców o "zachowanie dystansu społecznego i noszenie maseczek".

 

"Na pewno, to, co podkreśla i Ministerstwo Zdrowia i wszyscy eksperci, wybory nie są tu większym zagrożeniem niż wyjście do sklepu, a właściwie to w sklepie jest większe zagrożenie zakażeniem niż podczas wyborów" - powiedział Andrusiewicz.

 

Rzecznik MZ pytany o komentarz do zdecydowanej zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, że od września dzieci wrócą do szkół, a od października studenci na uczelnie, zwrócił uwagę, że "po zamknięciu ognisk śląskich mamy spadek". Dodał, że "wskaźnik zakażeń spada"

"Deklaracja pana premiera jest zgodna z tym, co obserwujemy w Polsce, czyli ze spadkiem liczby zakażeń" - przekonywał. "Z całą odpowiedzialnością można powiedzieć, że nie występuje w Polsce wzrost zakażeń, więc można mówić o powrocie dzieci we wrześniu do szkoły" - zaznaczył.

 

Dodał, że "Ministerstwo Zdrowia na bieżąco monitoruje, jak zmienia się wskaźnik zakażeń w Polsce". "Gdyby miała wystąpić jakaś fala wzrostu zachorowań, jesteśmy w kontakcie z panem premierem" – powiedział.

 

 

 


pś/ dki/PAP


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

antys ~antys (Gość)26.06.2020 11:53

"Ministerstwo Zdrowia na bieżąco monitoruje, jak zmienia się wskaźnik zakażeń w Polsce". "Gdyby miała wystąpić jakaś fala wzrostu zachorowań, jesteśmy w kontakcie z panem premierem" – powiedział,który powie nam co mamy wówczas mówić w komunikatach..
Adres: https://www.epiotrkow.pl/news/Wybory-bezpieczniejsze-niz-wyjscie-do-sklepu,40151

12


his. ~his. (Gość)26.06.2020 08:21

A jakże. A więc wybory powinny trwać dwie doby. Gdyż jak w "historii polskich wyborów" jest zapisane godz. 11-13 to czas największego "natężenia ruchu" w komisjach. Wiadomo zresztą dlaczego. Wyobraźcie sobie tłum starszych wyborców. Dzisiaj zwanych seniorami. O różnych zresztą poglądach. Od słowa do słowa i prawie pewne ,że mogą się wziąć za łby. A dostać laską czy parasolem to już nie przelewki.....

12


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat