W Piotrkowie powstanie liceum plastyczne

Strefa FM Piątek, 30 sierpnia 201924 6813
Liceum Plastyczne powstanie w Piotrkowie Trybunalskim. Placówka ma funkcjonować przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnym nr 6.
fot. AW

Decyzję w tej sprawie jednogłośnie podjęli radni miejscy podczas środowej sesji. - Inicjatywa utworzenia takiej placówki wyszła od grona pedagogicznego ZSP nr 6 w Piotrkowie. Jest to szkoła zawodowa krawiecka, teraz jest technik procesów graficznych. Część młodzieży wyrażało zainteresowanie, aby w takiej placówce rozwijać swoje zdolności plastyczne. Jest to uchwała zamiarowa utworzenia takiej szkoły. Teraz ZSP nr 6 ma rok na rozpropagowanie i oszacowanie ilu uczniów byłoby zainteresowanych kształceniem w tym kierunku - mówił Radosław Kaczmarek, kierownik Referatu Edukacji.


Liceum plastyczne najprawdopodobniej zacznie funkcjonować w roku szkolnym 2020/2021, a dedykowane będzie m.in. dzieciom i młodzieży, która obecnie rozwija swój talent na zajęciach w Miejskim Ośrodku Kultury.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)19.10.2019 15:21

Jest już szkola plastyczna w Piotrkowie.Bardzo nowoczesna,świetnie wyposażona. Uczniowie mają do wyboru kilka kierunków malarstwo i rzeźba, projekowanie wnętrz, fotografia, projektowanie ubioru itd.....Świetna szkoła:)

11


Panie Kierowniku kochany! ~Panie Kierowniku kochany! (Gość)01.09.2019 21:40

Ta "część młodzieży..." to ma robić jednocześnie 2 kierunki: jeden w technikum a drugi w liceum? Jak Pan to sobie wyobraża? No i przede wszystkim, nie mówi się: "część młodzieży wyrażałO zainteresowanie", tylko "część młodzieży wyrażałA zainteresowanie". Kierownik Referatu Edukacji powinien to wiedzieć!

50


gość ~gość (Gość)01.09.2019 15:49

Uważam, że to świetny pomysł. Ja mając 15 lat marzyłam by móc iść do takiego liceum. Niestety w Piotrkowie takiego nie było. Było w Łodzi. Ale moich rodziców nie było stać by mnie posłać do liceum w Łodzi. I tak wielkim wysiłkiem dla nich było opłacenie mi studiów na PŁ.
Liceum plastyczne w Piotrkowie, da szanse na rozwój uzdolnionej plastycznie piotrkowiej młodzieży z mniej zamożnych rodzin.

40


gość ~gość (Gość)01.09.2019 13:41

Jak dla mnie to te niektóre komentarze poniżej nie powinny się pojawić - kultury za grosz!
Jestem absolwentką tej szkoły, dodatkowo dla własnej potrzeby rozwoju robiłam tam też kurs krawiecki. Widząc jak szkoła działa od środka mogę się wypowiedzieć. Z roku na rok widzę, że to miasto próbuje tę dawną odzieżówke wykończyć. Tyle jest środków unijnych: renowacja, odnowa elewacji w tych czasach to problem? Proszę was... to śmieszne. Jeździłam na promocję do szkół, na targi, zawsze jest hasło "NIE BEDE CAŁE ŻYCIE SIEDZIEĆ PRZY MASZYNIE", głupie podejście. Ktoś tą młodzież ciągle wprowadza w błąd mówiąc im takie rzeczy. Jak tłumaczyłam jakie jest zapotrzebowanie na stanowisko techników technologii odzieży, konstruktorów to byli zdziwieni! Są oferty pracy,a nie ma wykształconych ludzi. I tak pozwalamy sieciówką, żeby zalała nas fala ubrań z Chin. Bo polskie jest drogie? No jest drogie, bo ludzi znających się na tym fachu można szukać że świecą i nie ma się tym kto zająć.
A w ZSP6 pracują ludzie tak zdolni i perfekcyjni w swoim zawodzie, że głowa mała! W każdym z kierunków! Oczywiście są też ludzie, którzy tam uczyć nie powinni, ale tak jest wszędzie. Natomiast zauważcie jak ci, którym na tej szkole zależy robią WSZYSTKO co mogą, żeby tą placówkę ratować! Dodali grafikę, był bum, minęło. Wymyślili kurs krawiecki, mega zainteresowanie. Teraz to - oczywiście wszystko kadra.
Na szczęście widać było, że powoli remontowali każde piętra. Jeszcze elewacja i jest super. Tam na górze była przecież kiedyś bursa. To jest piękny budynek z historią, któremu po prostu trzeba pomóc. Wszystko można! Jak się chce!
Ale po co wspierać jak można zhejtować.
Eh...
Ja uważam, że to fajny pomysł tylko miasto musi się zaangażować i pomóc.
A szkoła to głównie technikum.
Kiedyś było (nie wiem czy jeszcze jest) liceum dla dorosłych. Już nie ma tam zawodowej szkoły.
A Panu poniżej powiem tylko tyle: nie widział Pan w akcji tam uczących Pań,poza tym uczyła tam też pani po Akademii Sztuk Pięknych, przynajmniej mnie kilka lat temu. Więc nie rozumiem tego bulwersu.

61


gość ~gość (Gość)01.09.2019 13:35

W budynku po SP10 jest żłobek,teraz szkoła plastyczna i co jeszcze? Może restauracja. Tylko pracowników brak.

21


Dobrze przeczytałem??? ~Dobrze przeczytałem??? (Gość)30.08.2019 21:42

Krawiecka zawodówka i Liceum Plastyczne? Chyba jakaś pomyłka??? To kto tam będzie uczył sztuki: krawcowe?

24


elax ~elax (Gość)30.08.2019 15:47

Ze sztuki nie da się żyć. Czarno to widzę i raczej nie będzie zainteresowania. Wiem po swoich dzieciach. Przyszłośc to technologia informacyjna, programowanie

312


gość ~gość (Gość)31.08.2019 11:21

Tam chyba jest teraz grafika a nie krawiecka. Przecież TPS czyli Technikum Przemysłu Szklarskiego tez juz nie ma.

11


Poczucie estetyki ~Poczucie estetyki (Gość)31.08.2019 10:45

Stan elewacji tego budynku raczej odstrasza!

20


gość ~gość (Gość)30.08.2019 21:43

Ludzie, taka placówka to już jest w naszym mieście

20


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat