Ulica Wiśniowa w Piotrkowie zyska nową jakość

UM Piotrków Trybunalski Środa, 09 czerwca 202122 2321
Nowa jezdnia, chodnik i zjazdy do posesji oraz wybudowana kanalizacja deszczowa – tak już niedługo będzie wyglądać ul. Wiśniowa – zapowiada magistrat.
fot. piotrkow.pl

Najważniejszą częścią prac będzie wybudowanie kanalizacji deszczowej, która zapewni odpowiednie odwodnienie. Obecnie nawet przy niewielkich opadach deszczu woda zalewa znajdujące się przy drodze prywatne posesje. Ponadto roboty obejmą korytowanie oraz wykonanie podbudowy pod drogę. Po zakończeniu inwestycji mieszkańcy zamiast po dotychczasowej "szlakówce" jeździć będą po nawierzchni z kostki betonowej.


- Dodatkowo po stronie zachodniej ułożymy chodnik, a po wschodniej utwardzimy pobocze. Wybudowane będą również zjazdy do posesji - wylicza Karol Szokalski, dyrektor ZDiUM, w którym aktualnie trwa procedura wyboru wykonawcy inwestycji.
- Otworzyliśmy oferty w przetargu. Złożono dwie oferty. Każda z nich mieści się w kwocie, którą zaplanowaliśmy na wykonanie zadania - informuje dyrektor Szokalski.  

Zgodnie z zapisami postępowania wybrany wykonawca na zakończenie robót będzie miał 3 miesiące od daty podpisania umowy.  

 

Za piotrkow.pl opr. (a)


Zainteresował temat?

1

6


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_kasia ~go?ć_kasia (Gość)12.06.2021 23:11

Może ktoś się w końcu zainteresuje remontem na ul. Jeziornej na Wierzejach? Główna ulica, bogate osiedle, a taka dziurawa droga to po prostu wstyd, nie mówiąc już o ścieżce, której brakuje na trasie od kościoła do strzelnicy.

20


Git ~Git (Gość)11.06.2021 04:56

Jakie miasto, takie inwestycje. Jakie inwestycje, taki artykuł.

20


j. ~j. (Gość)10.06.2021 20:38

Mieszkam kilkadziesiąt lat w Piotrkowie, ale musiałem na mapie poszukać ul. Wiśniowej... Robi się dużo szumu wokół remontu 100-metrowej, ślepej uliczki, przy której mieszka może najwyżej kilkanaście rodzin i nikt więcej tamtędy nie jeździ, podczas, gdy w mieście są dużo ważniejsze arterie do wyremontowania, np. Wojska Polskiego od Kostromskiej do Armii Krajowej, Roosevelta i wiele jeszcze innych, a ewentualny remont jakiejś ul. Wiśniowej to chyba nie jest temat, który interesuje Piotrkowian, za wyjątkiem tych nielicznych mieszkańców tej ulicy.... przepraszam... raczej uliczki... .

21


xDDD ~xDDD (Gość)09.06.2021 11:48

Kolejna strategiczna inwestycja na miarę możliwości ,,prezydenta'.
Rozumiem, że są inne priorytety, ale czekamy na obiecaną:
- halę sportową
- zagospodarowanie j. Bugaj
- obwodnicę miasta
- odkryty basen
i wiele innych

161


GOSPODARZ ~GOSPODARZ (Gość)10.06.2021 11:58

A co z ul. Gospodarczą dziura na dziurze dziurą pogania?
Żeby wjechać na Wiśniową trrzeb nią przejechać.

30


Keramzyt ~Keramzyt (Gość)10.06.2021 11:17

Czemu oburzenie wśród niektórych Komentujących. Wiśniowa przy swojej długości około 200m stanowi istotną arterię komunikacyjną w południowej części miasta. Stanowi łącznik dla tranzytu między Trasą Gospodarczą a garażem na końcu Wiśniowej. Ułożenie twardej nawierzchni sprawi ponadto, że statki powietrzne korzystające z Międzynarodowego Portu Piotrków będą miały zapewnioną dobrą przejrzystość powietrza, wolną od kurzu i pyłu. Jest to rozwiązanie zrozumiałe i tańsze od systemu ILS (instrument landing system), a przy wielkiej ilości nocnych lotów podnosi znacząco bezpieczeństwo.
Mam nadzieję, że przy tym wyzwaniu inwestycyjnym przewidziana zostanie ścieżka rowerowa i przejście dla zwierząt, gdyż w niedalekiej okolicy, na jednej z działek znaleziono podobno siedlisko zagrożonych w Polsce kun i żab.

31


EP97300 ~EP97300 (Gość)09.06.2021 11:46

Ciekawe, kto z UM tam mieszka?

181


mieszkampt ~mieszkampt (Gość)10.06.2021 09:07

Do ulicy Wiśniowej trzeba wjechać z ulicy Gospodarczej przez ,którą jest ciężko przejechać by nie wjechać w dziurę 10-15 cm głębokości.Więc się pytam do cholery kiedy załatacie tą ulicę.Dziwie się ,że MZK nie interweniuje ,bo autobusy też tam jeżdżą i podejrzewam ,że naprawy zawieszenia nie są tanie.

40


sukces ~sukces (Gość)09.06.2021 13:25

Wielki sukces, ponieważ zostanie wyremontowana ulica, która ma ok. 115 metrów długości, jest ulicą ślepą i służy dojazdowi do 10 posesji. Faktycznie trzeba ogłosić to urbi et orbi. Kiedy miasto planuje wybudowanie 2-metrowego, brakującego odcinka chodnika przy ulicy Rakowskiej, przed skrzyżowaniem z ulicą Miast Partnerskich? Mija prawie 15 lat od wybudowania ul. Miast Partnerskich, a brakujących 2 metrów chodnika wykonać nie można.

200


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)09.06.2021 11:47

Nawierzchnia z kostki betonowej? Tym można sobie wyłożyć podwórko a nie drogę. Już widac jak po paru latach wygląda skrzyżowanie spacerowa/rolnicza. Nie wspominając o ścieżkach rowerowych. Dobrze ze ulica wiśniowa nie jest przelotów, to może kostka posłuży mieszkańcom jakiś czas.

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat