Ulica Wiśniowa w Piotrkowie zyska nową jakość

UM Piotrków Trybunalski Środa, 09 czerwca 202122 2112
Nowa jezdnia, chodnik i zjazdy do posesji oraz wybudowana kanalizacja deszczowa – tak już niedługo będzie wyglądać ul. Wiśniowa – zapowiada magistrat.
fot. piotrkow.pl

Najważniejszą częścią prac będzie wybudowanie kanalizacji deszczowej, która zapewni odpowiednie odwodnienie. Obecnie nawet przy niewielkich opadach deszczu woda zalewa znajdujące się przy drodze prywatne posesje. Ponadto roboty obejmą korytowanie oraz wykonanie podbudowy pod drogę. Po zakończeniu inwestycji mieszkańcy zamiast po dotychczasowej "szlakówce" jeździć będą po nawierzchni z kostki betonowej.


- Dodatkowo po stronie zachodniej ułożymy chodnik, a po wschodniej utwardzimy pobocze. Wybudowane będą również zjazdy do posesji - wylicza Karol Szokalski, dyrektor ZDiUM, w którym aktualnie trwa procedura wyboru wykonawcy inwestycji.
- Otworzyliśmy oferty w przetargu. Złożono dwie oferty. Każda z nich mieści się w kwocie, którą zaplanowaliśmy na wykonanie zadania - informuje dyrektor Szokalski.  

Zgodnie z zapisami postępowania wybrany wykonawca na zakończenie robót będzie miał 3 miesiące od daty podpisania umowy.  

 

Za piotrkow.pl opr. (a)


Zainteresował temat?

1

6


Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

stefan ~stefan (Gość)09.06.2021 14:00

Ciekawe kogo wyślą na uroczyste otwarcie tej arterii ? dziadka czt byłego milicjanta ?

70


dgthnt ~dgthnt (Gość)09.06.2021 12:58

a o Wiatracznej ani widu ani słychu

50


Pieszy ~Pieszy (Gość)09.06.2021 11:41

A Roosevelta kiedy ? Miała być 1 kwietnia ?

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat