Uczniowie blokują ruch?

Strefa FM Środa, 05 września 2018105 31261
Kierowcy skarżą się na młodzież blokującą ruch przy rondzie Żołnierzy Wyklętych w Piotrkowie. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 podczas przerw wychodzą do parku, co ma utrudniać płynny przejazd przez skrzyżowanie.

Ładuję galerię...

O problemie poinformował jeden z kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. - Młodzież nagminnie przechodzi przez pasy do parku albo do szkoły, dlatego ruch bardzo się tam korkuje. Jadąc autobusem linii 0, stałem w tym miejscu jakieś 3 minuty. Mamy przez to duże opóźnienia. Tak jest od rana do godzin popołudniowych, czyli podczas trwania zajęć w szkole, ale najbardziej zauważalne jest to właśnie podczas przerw, kiedy młodzież wychodzi do parku na papierosa - tłumaczy kierowca.


Sprawę skomentował dyrektor szkoły Bogusław Łukaszewski. - W szkole mamy obecnie 988 uczniów, którzy mają zajęcia w budynku przy ul. Roosevelta i przy ul. Żwirki. Nie wiem czy uczniowie zmierzają do parku, czy właśnie przez teren parku idą do drugiego budynku. My jako szkoła zabraniamy palenia papierosów na terenie placówki. Nie możemy zorganizować żadnej palarni, ponieważ nie pozwala na to ustawa - wyjaśnia dyrektor Łukaszewski.


Ponadto remont ulicy Próchnika spowodował, że natężenie ruchu przy zbiegu ulic Żeromskiego, al. 3 Maja i Roosevelta jest ostatnio większy niż zwykle, przez co utrudnienia powodowane przez uczniów są bardziej uciążliwe.

 

 

 

(Daria Trojanowska/Paweł Kwiatkowski) 


Zainteresował temat?

2

11


Komentarze (105)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)06.09.2018 17:34

W takim razie proponuję ustawic tak rozkład jazdy MZK zeby sie wbijać w przejazd na 45 minutowej lekcji powinno być łatwiej niz na 10 minutowej przerwie, a poza tym kierowcy niech czekają nic im sie nie stanie jak podłubią sobie w nosie za kierownicą gdy nie będą jechać

04


Kaczorowaty ~Kaczorowaty (Gość)06.09.2018 16:42

Może przydałaby się Pan lub Pani STOP, która będzie przeprowadzać uczniów w dużych grupach? ;)

30


bolek ~bolek (Gość)06.09.2018 14:39

W parku jest zakaz palenia papierosów... co na to Policja / Szkoła / Straż Miejska walić mandaty niech gimbusy się naucza.

50


gość ~gość (Gość)06.09.2018 09:40

A dlaczego są wypuszczani na przerwie ze szkoły?

84


gość ~gość (Gość)05.09.2018 22:38

No chyba nie przelecimy nad tą ulicą żeby szanowni kierowcy mogli przejechać. My też musimy przechodzić z jednego budynku do drugiego na lekcje a nie dlatego, że nam się tak widzi.

37


gość ~gość (Gość)06.09.2018 15:07

Uczniowie tamują ruch.A jak sie szlaban zamknie na Roosevelta na pół godziny to kierowcy też biegają do dyrekcji PKP żeby pociągi szybciej jeździły. Ludzie od tego są pasy żeby po nich hodzić.

32


gg ~gg (Gość)06.09.2018 14:24

Ludzie jaki problem?
Młodzież przechodzi w dozwolonym miejscu ,więc o co chodzi.A jak chwilę poczekamy nic się nie stanie
Jeżdżę tamtędy codziennie .Nie przesadzajmy ,nie ma aż takich korków
Zajmijcie się większymi problemami?

63


gość.36 ~gość.36 (Gość)06.09.2018 13:51

Niestety to prawda. Idą jednym ciągiem bez przerwy. Nie obchodzi ich ze tamują ruch samochodów. Ważni są tylko oni. Mogliby przechodzić grupami z robieniem przerw na przejście, aby w tym czasie przejechały auta. Do tego potrzebny jest jednak rozum i kultura.

41


gość ~gość (Gość)06.09.2018 12:30

Macie problem wielki sami się uczyli pewnie w tej szkole i chodzili do parku a teraz robią problem niech pilnują wajchy a nie glupotami się zajmują

54


gość ~gość (Gość)06.09.2018 08:38

Jest kilku kierowców którym przeszkadza wszystko łącznie z pasażerami .Jeżdżę MZK od kilkudziesięciu lat i nic się nie zmieniło zawsze byli i są kierowcy którzy ewidentnie nie powinni przewozić ludzi .Panie prezesie czy nie można szkolić kierowców co im wolno a czego , nigdy nie powinni robić ,jak się zachowywać w czasie pracy?

65


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat