Uczniowie blokują ruch?

Strefa FM Środa, 05 września 2018105 31243
Kierowcy skarżą się na młodzież blokującą ruch przy rondzie Żołnierzy Wyklętych w Piotrkowie. Uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 podczas przerw wychodzą do parku, co ma utrudniać płynny przejazd przez skrzyżowanie.

Ładuję galerię...

O problemie poinformował jeden z kierowców Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego. - Młodzież nagminnie przechodzi przez pasy do parku albo do szkoły, dlatego ruch bardzo się tam korkuje. Jadąc autobusem linii 0, stałem w tym miejscu jakieś 3 minuty. Mamy przez to duże opóźnienia. Tak jest od rana do godzin popołudniowych, czyli podczas trwania zajęć w szkole, ale najbardziej zauważalne jest to właśnie podczas przerw, kiedy młodzież wychodzi do parku na papierosa - tłumaczy kierowca.


Sprawę skomentował dyrektor szkoły Bogusław Łukaszewski. - W szkole mamy obecnie 988 uczniów, którzy mają zajęcia w budynku przy ul. Roosevelta i przy ul. Żwirki. Nie wiem czy uczniowie zmierzają do parku, czy właśnie przez teren parku idą do drugiego budynku. My jako szkoła zabraniamy palenia papierosów na terenie placówki. Nie możemy zorganizować żadnej palarni, ponieważ nie pozwala na to ustawa - wyjaśnia dyrektor Łukaszewski.


Ponadto remont ulicy Próchnika spowodował, że natężenie ruchu przy zbiegu ulic Żeromskiego, al. 3 Maja i Roosevelta jest ostatnio większy niż zwykle, przez co utrudnienia powodowane przez uczniów są bardziej uciążliwe.

 

 

 

(Daria Trojanowska/Paweł Kwiatkowski) 


Zainteresował temat?

2

11


Komentarze (105)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)05.09.2018 17:37

Kierowcy MZK to niech lepiej pilnują siebie bo tacy świeci nie są, szczególnie te stare dziady. Oni to się nadają do wozenia bydła a nie ludzi. Z własnego doświadczenia zauważyłem że im starszy kierowca tym większy cham, zwykły jak i drogowy. Chyba uczą się od kanarów, szczególnie tej pyskatej baby co jeździ z dziadkiem.
Normą jest nagminne omijanie przystanków żeby tylko dotrzeć na koniec trasy i mieć dłuższą przerwę. Wymuszanie pierwszeństwa na rondach, szczególnie na sulejowskim bo pan kierowca KONIECZNIE musi przejechać je już teraz w tym momencie i ani chwili później. Włączanie się do ruchu z przystanków bez użycia kierunkowskazów. Chociaż szczytem chamstwa jest nagminna jazda pod prąd na ulicy słowackiego w przypadku wytworzenia się korka z powodu zamkniętych torów. Nie jest to wcale wyprzedzanie tylko zwykła jazda pod prąd na odcinku parudziesieciu metrów, często omijając sznur aut i wymuszając pierwszeństwo na autach jadących z naprzeciwka które wyjechały z POW.

126


gość ~gość (Gość)05.09.2018 22:45

Szkola nie ubezpiecza uczniow, kazdy musi ubezpieczac sie osobiscie, co swiadczy o tym ze jak wychodzimy to tylko na wlasna odpowiedzialnosc, kiedys drzwi byly zamykane bo ubezpieczala nas szkola. Kiedys TPS mial palarnie, a jak ustawy weszly to trzeba bylo ja zlikwidowac, teraz ratujemy sie tym co jest, a korki sa i beda bo aut w naszym piotrkowie przybywa, jakos nikt nie trabi ze na przejezdzie na slowaka stoi sie po 15/20 min. Polecam i Pozdrawiam szkole TPS

10


tonieja ~tonieja (Gość)05.09.2018 22:01

Tego szoferaka z autobusu "0" to trzeba na kurs spowrotem wysłać jak nie zna przepisów. A jak mu nie pasuje to niech jedzie przez przejazd, tam trzeba stać 20 minut.

01


007 ~007 (Gość)05.09.2018 21:46

na zdjęciu 1 z 2 widać, że uczniowie Ci z lewej stoją i grzecznie czekają przed pasami na przejście przez ulicę, więc w czym jest problem?

01


gość ~gość (Gość)05.09.2018 20:52

Można mniej elek nauki jazdy bo gasną im na rodzie czy przy pasach jak zaczynają ruszać,no i ciężarowych samochodów 28 ton,tir.

20


gość ~gość (Gość)05.09.2018 19:06

Szkoda ze nikt nie zabroni uczniom parkować przy szpitalnym parkingu...

14


gość ~gość (Gość)05.09.2018 20:43

Jeśli w tym miejscu autobusy mają zawsze opóźnienie, to trzeba zmienić rozkład jazdy z uwzględnieniem tych 3 minut. Uczniowie w duzej części to pełnoletni ludzie i mają prawo przechodzić na pasach. Możemy polemizować, czy kierowców nie jest zbyt wielu i blokują drogę autobusom.

71


Uczeń ~Uczeń (Gość)05.09.2018 20:43

Pozdrawiam Pana Mastalerza

21


dobrypiotrkowianin dobrypiotrkowianinranga05.09.2018 20:12

No i co w związku z tym? Szkoła średnia to nie podstawówka, że jest zakaz wychodzenia ze szkoły. Każdy ma prawo do opuszczenia szkoły kiedy mu się podoba, zwłaszcza, że ma skończone 18 lat.

53


testosteron ~testosteron (Gość)05.09.2018 19:54

jechałem tam dzisiaj o godzinie 15.15, anie jednego ucznia na pasach a korek był od prokuratury do ronda przy TPS i od tego ronda w stronę ul. Śląskiej stał sznur samochodów, ta sama sytuacja ul. Roosevelta, najłatwiej zwalić całą winę na uczniów, ale jak to kierowcy emzetki ulżyło to git

44


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat