Służby marszałka województwa zaskoczone oświadczeniem Starostwa w sprawie szpitala

ePiotrkow Środa, 21 sierpnia 201928 6480
Powiat piotrkowski wydał oświadczenie, w którym informuje, że od 1 października to szpital wojewódzki będzie prowadził w budynku szpitala powiatowego przy Roosevelta porodówkę. Tymczasem biuro prasowe marszałka województwa komentuje, że to nie Starostwo Powiatowe w Piotrkowie decyduje o tym, gdzie i jakie oddziały będzie prowadził szpital, które organem prowadzącym jest przecież Urząd Marszałkowski.

Całe zamieszane związane z porodówką w Piotrkowie wynika z tego, że Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie (czyli szpital przy ul. Roosevelta prowadzony przez powiat) opuścił sieć szpitali, a to oznacza, że m.in. porodówka będzie tam funkcjonować jedynie do końca września. Od dłuższego czasu pacjenci z miasta i powiatu nie wiedzieli więc, czy w naszym mieście będzie jeszcze funkcjonał oddział ginekologiczno-położniczy.

 

W poniedziałek powiat piotrkowski wydał w tej sprawie oświadczenie. - Zarząd Powiatu, po wcześniejszych negocjacjach z przedstawicielami Zarządu Województwa, 19 sierpnia podjął decyzję, deklarując nieodpłatne przekazanie sprzętu oraz wyposażenie, a także użyczenie pomieszczeń Szpitalowi Wojewódzkiemu w Piotrkowie, w celu kontynuacji realizacji świadczeń od 1 października 2019 roku. O decyzji Zarządu Powiatu poinformowano, w stosownym piśmie, marszałka województwa i wojewodę łódzkiego. Posiadanie odpowiedniej bazy i kadry jest bowiem niezbędne, aby szpital przy ul. Rakowskiej mógł przystąpić do konkursu w zakresie ginekologii, położnictwa i neonatologii, który - jak się oczekuje - powinien ogłosić NFZ. Decyzja Zarządu Powiatu i dyrekcji Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie oznacza, że od 1 października oddział ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny nadal funkcjonował będzie w budynku przy ul. Roosevelta, w strukturach Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie – informowało Starostwo Powiatowe w Piotrkowie.


Sytuację komentuje Biuro Prasowe marszałka województwa. - Zarząd Województwa Łódzkiego szczególnie monitoruje sytuację w Szpitalu Powiatowym w Piotrkowie od czasu, gdy powiat poinformował o wypowiedzeniu umowy i tym samym pozostawieniu pacjentów bez opieki – czytamy w oświadczeniu Magdaleny Kamińskiej, rzecznika prasowego marszałka województwa łódzkiego. - Zarząd Województwa niezwłocznie podjął działania, które miały na celu sprawdzenie wszelkich możliwości przejęcia opieki nad pacjentami. Ze zdziwieniem przyjęliśmy informację o oświadczeniu Starostwa Powiatowego w Piotrkowie dotyczącego przejęcia Szpitala Powiatowego w struktury Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.


Służby prasowe marszałka zaznaczają, że decyzji o przejęciu oddziałów w struktury Szpitala Wojewódzkiego nie podejmuje ani powiat, ani szpital. Może być to decyzja jedynie Zarządu Województwa Łódzkiego poparta głosami radnych Sejmiku, a – jak zauważa rzecznik marszałka - nie została jeszcze podjęta i przegłosowana. - Zarząd Powiatu na prośbę Zarządu Województwa na razie wyraził zgodę jedynie na przekazanie sprzętu i udostępnienia pomieszczeń Szpitalowi Wojewódzkiemu w celu kontynuowania leczenia na likwidowanych oddziałach – dodaje Magdalena Kamińska. - Szpital to także personel, a ta kwestia nie została oficjalnie zabezpieczona. Oświadczenie to zadziwia więc zarówno w kwestii merytorycznej – kompetencji powiatu, jak i organizacyjnej – zabezpieczenia wszystkich elementów niezbędnych do przejęcia szpitala. Informowanie o sukcesie Starostwa w ten sposób i w tych okolicznościach można jedynie tłumaczyć trwającą kampanią wyborczą.


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

obser ~obser (Gość)21.08.2019 08:29

zaskakujący jest fakt, że przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi uczestniczą w pracach tzw. zespołu zadaniowego, a teraz udają, że nic nie wiedzą o tym, że mają przejąć porodówkę. To po co się spotykają?

155


gość ~gość (Gość)21.08.2019 08:31

A więc PSL znów manipuluje?

173


gość ~gość (Gość)21.08.2019 08:31

Pis chce zniszczyć szpitale aby wykończyć powiat

149


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat