Służby marszałka województwa zaskoczone oświadczeniem Starostwa w sprawie szpitala

ePiotrkow Środa, 21 sierpnia 201928 6481
Powiat piotrkowski wydał oświadczenie, w którym informuje, że od 1 października to szpital wojewódzki będzie prowadził w budynku szpitala powiatowego przy Roosevelta porodówkę. Tymczasem biuro prasowe marszałka województwa komentuje, że to nie Starostwo Powiatowe w Piotrkowie decyduje o tym, gdzie i jakie oddziały będzie prowadził szpital, które organem prowadzącym jest przecież Urząd Marszałkowski.

Całe zamieszane związane z porodówką w Piotrkowie wynika z tego, że Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie (czyli szpital przy ul. Roosevelta prowadzony przez powiat) opuścił sieć szpitali, a to oznacza, że m.in. porodówka będzie tam funkcjonować jedynie do końca września. Od dłuższego czasu pacjenci z miasta i powiatu nie wiedzieli więc, czy w naszym mieście będzie jeszcze funkcjonał oddział ginekologiczno-położniczy.

 

W poniedziałek powiat piotrkowski wydał w tej sprawie oświadczenie. - Zarząd Powiatu, po wcześniejszych negocjacjach z przedstawicielami Zarządu Województwa, 19 sierpnia podjął decyzję, deklarując nieodpłatne przekazanie sprzętu oraz wyposażenie, a także użyczenie pomieszczeń Szpitalowi Wojewódzkiemu w Piotrkowie, w celu kontynuacji realizacji świadczeń od 1 października 2019 roku. O decyzji Zarządu Powiatu poinformowano, w stosownym piśmie, marszałka województwa i wojewodę łódzkiego. Posiadanie odpowiedniej bazy i kadry jest bowiem niezbędne, aby szpital przy ul. Rakowskiej mógł przystąpić do konkursu w zakresie ginekologii, położnictwa i neonatologii, który - jak się oczekuje - powinien ogłosić NFZ. Decyzja Zarządu Powiatu i dyrekcji Powiatowego Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie oznacza, że od 1 października oddział ginekologiczno-położniczy i neonatologiczny nadal funkcjonował będzie w budynku przy ul. Roosevelta, w strukturach Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie – informowało Starostwo Powiatowe w Piotrkowie.


Sytuację komentuje Biuro Prasowe marszałka województwa. - Zarząd Województwa Łódzkiego szczególnie monitoruje sytuację w Szpitalu Powiatowym w Piotrkowie od czasu, gdy powiat poinformował o wypowiedzeniu umowy i tym samym pozostawieniu pacjentów bez opieki – czytamy w oświadczeniu Magdaleny Kamińskiej, rzecznika prasowego marszałka województwa łódzkiego. - Zarząd Województwa niezwłocznie podjął działania, które miały na celu sprawdzenie wszelkich możliwości przejęcia opieki nad pacjentami. Ze zdziwieniem przyjęliśmy informację o oświadczeniu Starostwa Powiatowego w Piotrkowie dotyczącego przejęcia Szpitala Powiatowego w struktury Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.


Służby prasowe marszałka zaznaczają, że decyzji o przejęciu oddziałów w struktury Szpitala Wojewódzkiego nie podejmuje ani powiat, ani szpital. Może być to decyzja jedynie Zarządu Województwa Łódzkiego poparta głosami radnych Sejmiku, a – jak zauważa rzecznik marszałka - nie została jeszcze podjęta i przegłosowana. - Zarząd Powiatu na prośbę Zarządu Województwa na razie wyraził zgodę jedynie na przekazanie sprzętu i udostępnienia pomieszczeń Szpitalowi Wojewódzkiemu w celu kontynuowania leczenia na likwidowanych oddziałach – dodaje Magdalena Kamińska. - Szpital to także personel, a ta kwestia nie została oficjalnie zabezpieczona. Oświadczenie to zadziwia więc zarówno w kwestii merytorycznej – kompetencji powiatu, jak i organizacyjnej – zabezpieczenia wszystkich elementów niezbędnych do przejęcia szpitala. Informowanie o sukcesie Starostwa w ten sposób i w tych okolicznościach można jedynie tłumaczyć trwającą kampanią wyborczą.


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

poli ~poli (Gość)21.08.2019 14:09

Jak mówi red. Michalkiewicz - województwa i powiaty do likwidacji, cała władza i odpowiedzialność dla gmin. By przetrzebić w tych gminach zasiedziałe skostniałe układziki, najważniejsze funkcje pełnione maksymalnie przez dwie kadencję a milionową armię urzędasów zagonić do roboty - w Piotrkowie do magazynów, bo nic innego nie ma.

100


gość ~gość (Gość)21.08.2019 15:40

Są trzy rzeczy ważne: będzie porodów, kto rozliczy starostwo za te kombinacje oraz jakie konsekwencje za niegospodarność poniesie dyrekcja PCMD
PSL to dramat dla ludzia bo nigdy się nie liczą z nimi. PSL to tylko interesy rodzinne i towarzyskie.

70


gość ~gość (Gość)21.08.2019 13:28

A kto tutaj politykę uprawia, sa tylko konferencje pis. To daje do myślenia

32


moje PIS ~moje PIS (Gość)21.08.2019 11:17

PIS zrobi z tym porzadek

59


PreczZ_PSLem!!! ~PreczZ_PSLem!!! (Gość)21.08.2019 10:35

PSLowskie dno, które przez lata ze wszystkimi się układało, byle dostać stołki chyba brzytwy się chwyta żeby słupki przed wyborami im zbytnio nie spadły!!!

143


gość ~gość (Gość)21.08.2019 09:42

Ale cyrk!

150


Elle ~Elle (Gość)21.08.2019 09:39

Ktoś tu się chyba powinien podać do dymisji - pytanie czy starosta czy marszałek? Bo ewidentnie wychodzi na to, że któryś z nich kłamie!

150


gość ~gość (Gość)21.08.2019 08:18

Czy ktos w koncu zrobi porządek z tymi arbuzami

251


X2 ~X2 (Gość)21.08.2019 08:58

Za dużo urzędasów i w tym jest problem. ja tylko przypomnę ,że w czasie okupacji niemiecki Wójt miał troje ludzi w urzędzie i dodatkową na posyłki i to wystarczało a dziś w pokojach po 4 siedzi nic nie robią gdyż po za wymianą dowodu nic więcej tu się nie załatwi

201


ehhh ~ehhh (Gość)21.08.2019 08:33

cyt. "Informowanie o sukcesie Starostwa w ten sposób i w tych okolicznościach można jedynie tłumaczyć trwającą kampanią wyborczą."
Kampania wyborcza? - Chyba po stronie Pana Marszałka Ziemby, bo tylko on kandyduje

142


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat