Remonty piotrkowskich dróg w blasku księżyca?

Tydzień Trybunalski Niedziela, 15 marca 202030 6605
Czy cząstkowe naprawy nawierzchni dróg mogą być przeprowadzane w nocy? Zdaniem piotrkowian każde dodatkowe prace wykonywane rano lub popołudniami jeszcze bardziej utrudniają poruszanie się po mieście, a w nocy remonty byłyby mniej uciążliwe. Czy aby na pewno?

Każdy uczestnik ruchu drogowego poruszający się po piotrkowskich ulicach wie, jaka to „przyjemność” przedzierać się przez miasto samochodem. Wielu kierowców omija budowaną A1 alternatywną drogą krajową nr 91, która też przebiega przez Piotrków Trybunalski. Zamknięty jest odcinek ul. Wojska Polskiego, a do tego wszystkiego w mieście przybywa samochodów. Wszystko to sprawia, że jeździ się coraz trudniej. Mieszkańcy sugerują, że przeprowadzanie takich prac w nocy zdecydowanie poprawiłoby ruch w ciągu dnia. W sprawie nocnych remontów zwróciliśmy się do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Jak powiedział dyrektor Karol Szokalski, jest kilka czynników, które to uniemożliwiają. - Po pierwsze, bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i pracowników, którzy wykonują naprawy. W godzinach nocnych zapewnienie tego bezpieczeństwa byłoby bardziej skomplikowane. Ponadto pojazdy nocą poruszają się z dużo większą prędkością. Warto pamiętać, że remonty dróg często dotyczą głównych ciągów komunikacyjnych, czyli dróg krajowych. Po nich odbywa się ruch pojazdów nienormatywnych, a wtedy odbywa się demontaż znaków, następuje zmiana układu komunikacyjnego, przejeżdżają pod prąd - tłumaczy dyrektor ZDiUM.

 

Karol Szokalski zwraca uwagę, że prowadzenie prac w nocy znacznie zwiększyłoby koszty tych remontów, do tego dochodzi jeszcze kwestia zachowania ciszy nocnej. - Nie możemy sobie pozwolić na hałas generowany przez maszyny oraz pracowników wykonujących remonty. W ciągu dnia być może tego aż tak bardzo nie słyszymy, jednak w nocy z pewnością byłoby inaczej - wyjaśnia szef Zarządu Dróg. Prowadzenie nocnych prac na osiedlowych uliczkach z pewnością szybko spotkałoby się z… protestami mieszkańców.

 


Zainteresował temat?

2

6


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

EP w EL ~EP w EL (Gość)15.03.2020 20:36

Od kilkunastu lat mieszkam w Łodzi, tutaj remonty torowisk - spawanie, cięcie kątówką w nocy to norma. Nikomu to nie przeszkadza, bo każdy zdaje sobie sprawę, jakie utrudnienia dałoby to w dzień. To samo tyczy sie głównych ulic, osiedlowe też robią w dzień.

30


przykre ~przykre (Gość)15.03.2020 17:21

trzeba zmienic majstrów wiencej kontroli nad nimi nie picie kawy czyni fachowca lecz staz i dobre myslenie dać ich do łopaty a zatrudnić ludzi którzy mają pojecie o pracy na drodze

51


gość ~gość (Gość)15.03.2020 14:05

Czytam i nie wierzę... Karol skąd oni Cie wzięli..? Czytając Twoje wypowiedzi zastanawiam się czy znam bardziej niekompetentną osobę na odpowiedzialnym stanowisku..? W całej UE newralgiczne prace, remonty dróg, mostów, pasów startowych na lotniskach, odbywają się w nocy i w dni świąteczne, niedzielę itd jak jest mały ruch żeby nie powodować dodatkowych utrudnień. . Poczytaj trochę chłopie zanim zaczniesz się wypowiadać... Czyj Ty pociotek jesteś plecaku?

81


einhitla ~einhitla (Gość)15.03.2020 13:04

krzywo się obciołem bo po ciemnku nocą

22


eP-cimów ~eP-cimów (Gość)15.03.2020 12:10

do Pan "dyrektor" Karol Szokalski ................ co przeszkadza baletnicy ? ? ?

60


wollf ~wollf (Gość)15.03.2020 10:02

ludzie w Niemczech to norma remonty w nocy ale w naszym GRAJDOLE to nic nie mozna bo zawsze komus cos !!!!!!!!

81


gość ~gość (Gość)15.03.2020 09:48

ta za będzie żal bo cisza nocna

20


gość ~gość (Gość)15.03.2020 08:51

Chcielisci porzadnyh drug . Ateraz wam zle.

06


gość ~gość (Gość)15.03.2020 08:34

Jakie miasto. Od Bujen gm. Wola to wygląda jak Etiopia bez obrazy dla tego państwa. Zenada , wiocha i tyle

91


gość ~gość (Gość)15.03.2020 08:23

Porostu trzeba więcej zapłacić więcej pracownikowi za godziny nocne i tu jest problem

140


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat