Remonty piotrkowskich dróg w blasku księżyca?

Tydzień Trybunalski Niedziela, 15 marca 202030 6606
Czy cząstkowe naprawy nawierzchni dróg mogą być przeprowadzane w nocy? Zdaniem piotrkowian każde dodatkowe prace wykonywane rano lub popołudniami jeszcze bardziej utrudniają poruszanie się po mieście, a w nocy remonty byłyby mniej uciążliwe. Czy aby na pewno?

Każdy uczestnik ruchu drogowego poruszający się po piotrkowskich ulicach wie, jaka to „przyjemność” przedzierać się przez miasto samochodem. Wielu kierowców omija budowaną A1 alternatywną drogą krajową nr 91, która też przebiega przez Piotrków Trybunalski. Zamknięty jest odcinek ul. Wojska Polskiego, a do tego wszystkiego w mieście przybywa samochodów. Wszystko to sprawia, że jeździ się coraz trudniej. Mieszkańcy sugerują, że przeprowadzanie takich prac w nocy zdecydowanie poprawiłoby ruch w ciągu dnia. W sprawie nocnych remontów zwróciliśmy się do Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta. Jak powiedział dyrektor Karol Szokalski, jest kilka czynników, które to uniemożliwiają. - Po pierwsze, bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego i pracowników, którzy wykonują naprawy. W godzinach nocnych zapewnienie tego bezpieczeństwa byłoby bardziej skomplikowane. Ponadto pojazdy nocą poruszają się z dużo większą prędkością. Warto pamiętać, że remonty dróg często dotyczą głównych ciągów komunikacyjnych, czyli dróg krajowych. Po nich odbywa się ruch pojazdów nienormatywnych, a wtedy odbywa się demontaż znaków, następuje zmiana układu komunikacyjnego, przejeżdżają pod prąd - tłumaczy dyrektor ZDiUM.

 

Karol Szokalski zwraca uwagę, że prowadzenie prac w nocy znacznie zwiększyłoby koszty tych remontów, do tego dochodzi jeszcze kwestia zachowania ciszy nocnej. - Nie możemy sobie pozwolić na hałas generowany przez maszyny oraz pracowników wykonujących remonty. W ciągu dnia być może tego aż tak bardzo nie słyszymy, jednak w nocy z pewnością byłoby inaczej - wyjaśnia szef Zarządu Dróg. Prowadzenie nocnych prac na osiedlowych uliczkach z pewnością szybko spotkałoby się z… protestami mieszkańców.

 


Zainteresował temat?

2

6


Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ogienq ~ogienq (Gość)15.03.2020 07:10

Nie Piotrkow, ale Polska zacofana.. W nocy sie robi remonty w innych krajach, a o czasie juz nie wspomne ile potrafia zrobic w ciagu doby!

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat