Radny będzie musiał radzić sobie sam

Strefa FM Wtorek, 25 marca 201428 4651
Rada Miasta nie zaskarży decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu Pawła Banaszka. Radny będzie musiał radzić sobie sam.

Pomóc chciał mu przewodniczący rady, Marian Błaszczyński. Przygotował nawet stosowny projekt uchwały zaskarżającej do WSA w imieniu rady miasta zarządzenie zastępcze wojewody z dnia 19 lutego. Projekt jednak nie zyskał poparcia większości.

Paweł Banaszek nie składa jednak broni. Decyzję wojewody zaskarży na własną rękę. - Rada nie podjęła uchwały. Jedyne, co mi pozostaje, to samodzielne odwołanie się do pani wojewody. Najprawdopodobniej właśnie tak zrobię – przyznał Paweł Banaszek.

 

Jak przebiegało głosowanie? Sam zainteresowany nie brał w nim udziału. "Za" przyjęciem projektu przewodniczącego głosowało 11 radnych: Błaszczyński, Staszek, Winiarski, Czajka, Tera, Wójcik, Kwiecińska, Konieczko, Czubała, Gaik (PiS) i Masiarek (PiS). Reszta radnych (11) głosowała przeciwko.


Gdyby uchwała przeszła, przewodniczący rady miasta mógłby m.in. podejmować wszystkie czynności w toku postępowania, miałby także możliwość wyznaczania pełnomocników procesowych. Zarówno projekt i uzasadnienie wzbudziły wiele kontrowersji, szczególnie wśród radnych lewicy. Ewa Ziółkowska wystąpiła nawet o zdjęcie z porządku obrad tego punktu, ale jej wniosek przepadł w głosowaniu.

 (Strefa FM)


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

broda ~broda (Gość)27.03.2014 07:10

Cytuję:
Radny będzie musiał radzić sobie sam

Jak wiele normalnych ludzi w tym państwie.

20


E.R. ~E.R. (Gość)26.03.2014 23:19

Odkąd ten Banaszek wszedł do rady, to dał się poznać tylko z awantury o swoje stanowisko. Co za niehonorowe postępowanie, wstyd i hańba z takimi radnymi.

30


Piotrkowianin Piotrkowianinranga26.03.2014 22:50

"wyborca" napisał(a):
Pan radny P.Banaszek nie zna nawet prawa.

Nie on jedyny w tej zbieraninie dziwnych osobników, zwanej szumnie Radą Miasta...

40


wyborca ~wyborca (Gość)26.03.2014 19:23

No właśnie- skoro nie ma prawa być radnym, to powinien oddać diety.
Banaszek od Chojniaka czy z PSL?

30


wyborca ~wyborca (Gość)26.03.2014 19:05

Cytuję:
Jedyne, co mi pozostaje, to samodzielne odwołanie się do pani wojewody. Najprawdopodobniej właśnie tak zrobię – przyznał Paweł Banaszek.


Pan radny P.Banaszek nie zna nawet prawa. Od prawomocnej decyzji wojewody łódzkiego o wygaszeniu mandatu radnego P.Banaszka odwołanie wnosi się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi. A gdy ten utrzyma w mocy decyzję wojewody, odwołujemy się do Naczelnego Sądu Administracyjnego w Warszawie. Kilka kadencji temu wojewoda wygasił mandat radnemu P.Załodze z analogicznych przyczyn. Załoga po niekorzystnym wyroku WSA dał spokój i nie odwoływał się do NSA. W poprzedniej kadencji było tak samo z przewodniczącym rady miasta Marianem Błaszczyńskim. Bronił go znany mecenas K. i nic nie wskórał ani w WSA ani w NSA. Ale M.Błaszczyński przetrwał niemalże do końca kadencji a że stracił mandat i około 1900 zł diety radnego dostał od prezydenta K.Chojniaka fuchę w radzie nadzorczej MZK i ok. 1900 zł miesięcznie. W 2010 ponownie wystartował z listy Chojniaka i ponownie dostał się do rady miasta. Po kilku miesiącach powstała przy Chojniaku i Błaszczyńskim zawiązała się koalicja która wygryzła z funkcji przewodniczącego rady miasta Jana Dziemdziorę oraz pozbawiła funkcji kilku radnych którzy nie przystąpili do koalicji z Razem dla Piotrkowa. Dziwi zatem, że już trzeci raz z rzędu do wygaszenia mandatów radnym ma to miejsce w koalicji przy prezydencie miasta. W kadencji 2002-2006 za prezydenta Matusewicza (Chojniak był jego zastępcą)doszło do wygaszenia mandatu radnemu P. Załodze. W następnej kadencji już za prezydenta Chojniaka wojewoda wygasił mandat radnemu M.Błaszczyńskiemu i obecnie w tej kadencji radnemu P.Banaszkowi. Wszystkim za podobne zachowanie. Ciekawe kto następny po wyborach w listopadzie 2014 r.
Lekarze potrafią zdobywać poparcie wyborców bo starsi schorowani ludzie lubią się podlizywać swoim lekarzom.
Podobnie jest z nauczycielami.

50


Terry Wait ~Terry Wait (Gość)26.03.2014 16:56

Mój Boże, lekarz. Lekarz to był ktoś - przed wojną, ale i jeszcze długo po wojnie. Autorytet nie do zakwestionowania. A taki jak ten tu - sępi tylko na te 1600-1800 zł miesięcznie diety radnego, jakby mu mało jeszcze było zewsząd zgarnianych pieniędzy.

50


Al Bundy Al Bundyranga26.03.2014 13:37

"luzik" napisał(a):


Masz rację, bogactwo nie zapewnia, że delikwent na urzędzie nie będzie chciał się nachapać. Na postępowanie delikwenta na urzędzie najważniejszy wpływ ma jedno: czy jest uczciwy. A uczciwych dziś coraz mniej, w dodatku sami na afisz się nie pchają, zaś nieuczciwym na ogół tupetu nie brakuje.

50


raw ~raw (Gość)26.03.2014 12:47

Nie tylko mandat radnego i kasę,powinni odebrać uprawnienia medyczne takim ludziom co prawo mają głęboko w d..ie,bo co to za lekarz z taką moralnością!!!!!Okazuje się że ta ekipa ma totalne kłopoty z prawem.nie można tego pominąć w kampanii wyborczej,bo jak pamiętam to będzie że to nie oni tylko wrogowie polityczni mają wyroki .

50


bodzio ~bodzio (Gość)26.03.2014 09:37

czy jak wyleci z rady w której w/g wojewody jest nieprawnie będział miał honor oddać całą kase czyli diety czy dostanie prezent od miasta.

40


gosc ~gosc (Gość)25.03.2014 21:57

a jak pan radny udowodni swoją użyteczność dla miasta? jedyne co zrobił w swojej kadencji to duży szum wokół swojego mandatu (A właściwie diety)

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat