Radny będzie musiał radzić sobie sam

Strefa FM Wtorek, 25 marca 201428 4845
Rada Miasta nie zaskarży decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu Pawła Banaszka. Radny będzie musiał radzić sobie sam.

Pomóc chciał mu przewodniczący rady, Marian Błaszczyński. Przygotował nawet stosowny projekt uchwały zaskarżającej do WSA w imieniu rady miasta zarządzenie zastępcze wojewody z dnia 19 lutego. Projekt jednak nie zyskał poparcia większości.

Paweł Banaszek nie składa jednak broni. Decyzję wojewody zaskarży na własną rękę. - Rada nie podjęła uchwały. Jedyne, co mi pozostaje, to samodzielne odwołanie się do pani wojewody. Najprawdopodobniej właśnie tak zrobię – przyznał Paweł Banaszek.

 

Jak przebiegało głosowanie? Sam zainteresowany nie brał w nim udziału. "Za" przyjęciem projektu przewodniczącego głosowało 11 radnych: Błaszczyński, Staszek, Winiarski, Czajka, Tera, Wójcik, Kwiecińska, Konieczko, Czubała, Gaik (PiS) i Masiarek (PiS). Reszta radnych (11) głosowała przeciwko.


Gdyby uchwała przeszła, przewodniczący rady miasta mógłby m.in. podejmować wszystkie czynności w toku postępowania, miałby także możliwość wyznaczania pełnomocników procesowych. Zarówno projekt i uzasadnienie wzbudziły wiele kontrowersji, szczególnie wśród radnych lewicy. Ewa Ziółkowska wystąpiła nawet o zdjęcie z porządku obrad tego punktu, ale jej wniosek przepadł w głosowaniu.

 (Strefa FM)


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (28)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

luzik luzikranga25.03.2014 19:35

"tutaj" napisał(a):
pieniądze dają władzę


"zenek" napisał(a):
powinni być wybierani zamożni ludzie którym nie zależy na kasie


Panowie, bajdurzycie! Większych głupot chyba już się nie wymyśli.
Wyobrażacie sobie bogatego, który zostawi swój majątek oraz wszystkie biznesy i pójdzie harować w urzędzie za parę groszy? Jeśli tak - to brakuje wam piątej klepki.
W piotrkowskiej radzie nie brakuje ludzi dość bogatych i bogatych. I co robią w tej radzie - ano, budują swoją pozycję układowo-biznesową i biorą z publicznej kasy nawet najlichsze grosiki.
Czy interesuje ich normalna praca radnego i rozwiązywanie problemów zwykłych ludzi - bez kpin - oczywiście, że nie.
Jeśli oddać władzę wyłącznie bogatym (nawet jeśli będą to zupełnie inni ludzie), to ich priorytetem nie będzie praca na rzecz miasta, tylko podział łupów. Powiem więcej:zwykły szaber.
Znam bardzo wielu bogatych - także tych z Piotrkowa, i wiem co piszę.
Wiem też, że wśród bogatych nie brakuje (to naprawdę delikatne sformułowanie) prostaków, półanalfabetów i zwykłych chamów.
Dlaczegóż więc przedstawicielom wyłącznie tej grupy mielibyśmy powierzać nasze losy?

Komentarz był edytowany przez autora: 25.03.2014 19:44

41


tutaj tutajranga25.03.2014 18:00

"zenek" napisał(a):
~zenek (Gość)
6 godzin temu, 11:55
moim zdaniem do rady powinni być wybierani zamożni ludzie którym nie zależy na kasie tylko na sprawach dot. naszego miasta.żeby w końcu zrobili coś dla piotrkowa.,zresztą dotyczy to wszystkich miast.u nas natomiast radny zaraz po wyborach zaciągają kredyta np.na samochód i dieta zrady to spłaca


Bo widzisz, zenek: w w miarę normalnych krajach pieniądze dają władzę, u nas [b]władza daje pieniądze.

41


janusz ~janusz (Gość)25.03.2014 16:55

ares1 - sportowcy do sportu elektrycy do elektryków itp itd....i tym sposobem dojdziemy do tego że mało osób by zostało na stołkach w "polityce"

32


mieszkaniec ~mieszkaniec (Gość)25.03.2014 16:19

Wstyd i hańba panie Banaszek,i pan jest lekarzem człowiekiem honoru,mamona ci odebrała rozum.Wstydzę się za takiego radnego.

60


strzykawa ~strzykawa (Gość)25.03.2014 15:07

Lekarska klika trzyma sie razem!

50


rudy ~rudy (Gość)25.03.2014 14:38

To co wyprawia Marian Błaszczyński z Chojniakiem i swoją kliką woła o pomstę do ..... piekła. Banaszek uczestniczysz w tej kompromitującej hucpie. To jest jeden wielki skandal! Kiedy wreszcie wyjdzie na jaw ta nieprawdopodobna obłuda tych ludzi. Ta zglinizna musi paść bo inaczej zawłaszczą i sprzedadzą wszystko w mieście.

121


pacjentka ~pacjentka (Gość)25.03.2014 14:33

Przede wszystkim, to radny nie radzi sobie ze szpitalem, którym kieruje!!!! Poziom leczenia, obsługa - wszystko do poprawki !!!!!

120


zazdrosna ~zazdrosna (Gość)25.03.2014 13:26

"luzik" napisał(a):
Zresztą, sami popatrzcie na te pełne szlachetności twarze ...


Tak, a ten obok akurat się buduje na Stromej...

100


obywatel PT ~obywatel PT (Gość)25.03.2014 13:23

Gdyby zniesiono ustawową ochronę radnego przed zwolnieniem z pracy - wyjątek rada wyrazi na to zgodę -oraz praca w radzie byłaby społeczna - z obecnych radnych może zostałby 1 !!!!!Jak zarządzają lekarze i nauczyciele miastem widać gołym okiem od 25 lat;

90


Piotrkowianin Piotrkowianinranga25.03.2014 12:59

"ares1" napisał(a):
Lekarze do szpitali nauczyciele do szkół!

Przestępcy do więzienia!

100


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat