Prawie 30 mln zł dla samorządów ziemi piotrkowskiej

Strefa FM Środa, 18 września 201932 5111
Kilkadziesiąt milionów złotych trafi do Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego z Funduszu Dróg Samorządowych. Pieniądze pozwolą na realizację remontów zniszczonych ulic, ale także budowę nowych dróg. W środę w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia podpisano w tej sprawie umowy.

Ładuję galerię...

By podpisać umowy dotyczące dofinansowania, do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechał Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki. - Inwestycje drogowe, które zostaną wsparte w powiecie piotrkowskim kosztują 12 mln zł, a dofinansowanie to 9,5 mln zł, czyli aż 80% całej kwoty. Z kolei inwestycje gminne łącznie pochłoną 16 mln zł, ale zostaną dofinansowane sumą 12 mln - mówił.  


Wśród samorządów powiatu piotrkowskiego, które skorzystają z dofinansowania znalazły się m.in. gminy Wolbórz i Rozprza. - Jestem miło zaskoczony tym, że dofinansowane zostaną dwie nasze inwestycje. Byłem przygotowany na to, że być może jedno zadanie uda się wesprzeć zewnętrznymi środkami. Będziemy budować drogę gminną w ciągu ul. Sobieskiego wraz z niezbędną infrastrukturą oraz przebudujemy drogę gminną w Żywocinie - powiedział nam Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza. Obie inwestycje będą kosztować niespełna 2,4 mln zł, ale połowa tej kwoty będzie pochodzić z budżetu państwa.

 

- Otrzymaliśmy dofinansowanie na dwie bardzo ważne drogi. Gmina Rozprza jest drugą pod względem wielkości gminą powiatu piotrkowskiego, więc potrzeby drogowe też są duże. Dofinansowanie w obu przypadkach to 80% wartości całych projektów - cieszył się Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza, w której pieniądze będą przeznaczone na remont drogi gminnej na odcinku Łochyńsko - Rajsko Duże oraz przebudowę drogi na odcinku Magdalenka - Kisiele i drogi wewnętrznej przez miejscowość Kisiele. Całkowita wartość obu zadań to niecałe 3,4 mln zł.


Pieniądze otrzymało również miasto Piotrków Trybunalski. Na inwestycje drogowe do miejskiej kasy trafi prawie 7 mln zł. Na jakie zadania środki zostaną przeznaczone? - Pierwsze to budowa ulic Żeglarskiej i Koralowej, a drugie to bardzo istotna dla Piotrkowa inwestycja, czyli budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego, Armii Krajowej, Górnej i Żelaznej. Nasze miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 80% kosztów całego przedsięwzięcia, czyli blisko 6,8 mln zł. Te inwestycje bez wątpienia wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w Piotrkowie Trybunalskim - mówił Andrzej Kacperek, wiceprezydent Piotrkowa. Prace przy rondzie przebiegają zgodnie z harmonogramem. W tym miejscu po realizacji inwestycji będzie znacznie bezpieczniej. Skorzystają także rowerzyści, ponieważ wokół ronda ma powstać ścieżka rowerowa.

 

Poniżej prezentujemy wszystkie projekty powiatowe, które otrzymały dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych:

  • Gmina Wolbórz: budowa drogi gminnej przy ul. Sobieskiego w Wolborzu wraz z infrastrukturą; przebudowa drogi gminnej w Żywocinie (całkowity koszt: 2 mln 388 tys. zł / dofinansowanie: 1 mln 194 tys. zł).
  • Gmina Moszczenica: remont drogi gminnej w Gazomii Nowej; rozbudowa drogi gminnej w Woli Moszczenickiej, ul. Gazomska (6 mln 478 tys. zł / 5 mln 182 tys. zł).
  • Gmina Rozprza: remont drogi gminnej na odcinku Łochyńsko - Rajsko Duże; przebudowa drogi gminnej na odcinku Magdalenka - Kisiele i drogi wewnętrznej przebiegającej przez miejscowość Kisiele (3 mln 385 tys. zł / 2 mln 708 tys. zł).
  • Gmina Aleksandrów: remont drogi gminnej Rożenek - Borowiec (591 tys. zł / 413 tys. zł).

Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.09.2019 16:37

Uwaga wyborcy Pana Burmistrza Sulejowa, zapytajcie swojego wybrańca dlaczego nie składał wniosków w sprawie dofinansowania na drogi. Przecież z tych pieniędzy dostalibyśmy napewno na drogę Kłudzice-Ręczno. Przynajmniej odciążyłaby DK12 z osobówek. Czy Wam nie wstyd że dokonaliście takiego wyboru?

40


gość 05 ~gość 05 (Gość)18.09.2019 17:44


,dlaczego gmina Sulejów nic nie dostała?

111


gość ~gość (Gość)19.09.2019 17:24

I co Panie Burmistrzu Sulejowa? Znowu nici z dofinansowania? Czyli "jaki Pan taki kram".....lub "jak się dba tak się ma". Tylko czy Pan wie, że nam Pan obiecał nie tylko drogi i chodniki ale przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców. A niestety z tym coraz gorzej.

70


gość ~gość (Gość)19.09.2019 17:02

Droga od roswelta do bujen powinna być zamknięta. Czy ktoś z rządzących mógłby się tam przejechać, czy jest jakiś plan naprawy

20


Zigi ~Zigi (Gość)19.09.2019 07:50

A Wola Krzysztoporska nic nie dostała? Marszkałek coś osłabł?

51


gość ~gość (Gość)19.09.2019 11:28

A Gorzkowice nic? Może jakie dofinansowanie na kanalizację która jest projektowana od 3 lat bez rezultatu? Ale po co lepiej remontować stare rudery.

40


eP-cimów ~eP-cimów (Gość)19.09.2019 11:20

Cytuję:
budowa ronda ....... Dmowskiego, Armii Krajowej, .... Nasze miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 80% kosztów całego przedsięwzięcia, czyli blisko 6,8 mln zł.

Takie kwoty ? ? tyle milionów ! ! ..... i to tylko większa wysepka ........ szok ! ! ! za te kwoty można zmodernizować minimum 3 - 4 kilometry ulic miasta ............ rozrzutność i nieudolność Magistratu.
Dziękujemy za dofinansowanie - mamy możliwość poznać prawdę o gospodarności Magistratu ! ! !

40


a. ~a. (Gość)19.09.2019 09:50

Brawo PiS tak się rządzi

44


gość ~gość (Gość)19.09.2019 06:25

Jakie są koszty utrzymania samorządów łącznie z każdym pasożytem podwieszonym pod urządy???

64


wwolny ~wwolny (Gość)18.09.2019 23:02

Jeszcze jedną mediateke , tylko troche mniejszą

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat