Prawie 30 mln zł dla samorządów ziemi piotrkowskiej

Strefa FM Środa, 18 września 201932 4481
Kilkadziesiąt milionów złotych trafi do Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego z Funduszu Dróg Samorządowych. Pieniądze pozwolą na realizację remontów zniszczonych ulic, ale także budowę nowych dróg. W środę w piotrkowskiej Mediatece 800-lecia podpisano w tej sprawie umowy.

Ładuję galerię...

By podpisać umowy dotyczące dofinansowania, do Piotrkowa Trybunalskiego przyjechał Karol Młynarczyk, wicewojewoda łódzki. - Inwestycje drogowe, które zostaną wsparte w powiecie piotrkowskim kosztują 12 mln zł, a dofinansowanie to 9,5 mln zł, czyli aż 80% całej kwoty. Z kolei inwestycje gminne łącznie pochłoną 16 mln zł, ale zostaną dofinansowane sumą 12 mln - mówił.  


Wśród samorządów powiatu piotrkowskiego, które skorzystają z dofinansowania znalazły się m.in. gminy Wolbórz i Rozprza. - Jestem miło zaskoczony tym, że dofinansowane zostaną dwie nasze inwestycje. Byłem przygotowany na to, że być może jedno zadanie uda się wesprzeć zewnętrznymi środkami. Będziemy budować drogę gminną w ciągu ul. Sobieskiego wraz z niezbędną infrastrukturą oraz przebudujemy drogę gminną w Żywocinie - powiedział nam Andrzej Jaros, burmistrz Wolborza. Obie inwestycje będą kosztować niespełna 2,4 mln zł, ale połowa tej kwoty będzie pochodzić z budżetu państwa.

 

- Otrzymaliśmy dofinansowanie na dwie bardzo ważne drogi. Gmina Rozprza jest drugą pod względem wielkości gminą powiatu piotrkowskiego, więc potrzeby drogowe też są duże. Dofinansowanie w obu przypadkach to 80% wartości całych projektów - cieszył się Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza, w której pieniądze będą przeznaczone na remont drogi gminnej na odcinku Łochyńsko - Rajsko Duże oraz przebudowę drogi na odcinku Magdalenka - Kisiele i drogi wewnętrznej przez miejscowość Kisiele. Całkowita wartość obu zadań to niecałe 3,4 mln zł.


Pieniądze otrzymało również miasto Piotrków Trybunalski. Na inwestycje drogowe do miejskiej kasy trafi prawie 7 mln zł. Na jakie zadania środki zostaną przeznaczone? - Pierwsze to budowa ulic Żeglarskiej i Koralowej, a drugie to bardzo istotna dla Piotrkowa inwestycja, czyli budowa ronda na skrzyżowaniu ulic Dmowskiego, Armii Krajowej, Górnej i Żelaznej. Nasze miasto otrzymało dofinansowanie w wysokości 80% kosztów całego przedsięwzięcia, czyli blisko 6,8 mln zł. Te inwestycje bez wątpienia wpłyną na poprawę bezpieczeństwa w Piotrkowie Trybunalskim - mówił Andrzej Kacperek, wiceprezydent Piotrkowa. Prace przy rondzie przebiegają zgodnie z harmonogramem. W tym miejscu po realizacji inwestycji będzie znacznie bezpieczniej. Skorzystają także rowerzyści, ponieważ wokół ronda ma powstać ścieżka rowerowa.

 

Poniżej prezentujemy wszystkie projekty powiatowe, które otrzymały dofinansowania z Funduszu Dróg Samorządowych:

  • Gmina Wolbórz: budowa drogi gminnej przy ul. Sobieskiego w Wolborzu wraz z infrastrukturą; przebudowa drogi gminnej w Żywocinie (całkowity koszt: 2 mln 388 tys. zł / dofinansowanie: 1 mln 194 tys. zł).
  • Gmina Moszczenica: remont drogi gminnej w Gazomii Nowej; rozbudowa drogi gminnej w Woli Moszczenickiej, ul. Gazomska (6 mln 478 tys. zł / 5 mln 182 tys. zł).
  • Gmina Rozprza: remont drogi gminnej na odcinku Łochyńsko - Rajsko Duże; przebudowa drogi gminnej na odcinku Magdalenka - Kisiele i drogi wewnętrznej przebiegającej przez miejscowość Kisiele (3 mln 385 tys. zł / 2 mln 708 tys. zł).
  • Gmina Aleksandrów: remont drogi gminnej Rożenek - Borowiec (591 tys. zł / 413 tys. zł).

Zainteresował temat?

2

5


Komentarze (32)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.09.2019 20:15

A może ul.św. Anny? Tam często dziki biegają, przydałaby się nowa nawierzchnia

60


cwaniak z miejskiej gazowni ~cwaniak z miejskiej gazowni (Gość)18.09.2019 14:55

Koralowa i Żeglarska,dwie mega istotne inwestycje !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
A na Żeromskiego muldy na pół metra !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

151


Stanisław Wójcik Stanisław Wójcikranga18.09.2019 17:39

Chyba zapomnieliście o Czarnocinie.
Dostał i to prawie
2 miliony. Szacunek dla wójta.

31


Mgr ~Mgr (Gość)18.09.2019 16:44

Prawo Panie Wójcie Gminy Aleksandrów. Kolejne środki uzyskane dla Naszej Gminy.

21


gość ~gość (Gość)18.09.2019 15:38

Rozanek nowa wies w gm.Aleksandrow?Rozynek to jest ale....

20


gość ~gość (Gość)18.09.2019 16:21

Ręczno też znów zaspało!

20


gość ~gość (Gość)18.09.2019 15:36

Gorzkowice zero. Brawo Panie wojcie.

40


oko ~oko (Gość)18.09.2019 14:40

No, no i jeszcze raz marszałek Ziemba.

43


quń ~quń (Gość)18.09.2019 14:44

Oj PiS sypie groszem przed wyborami. Głosujcie na nich...???

33


matematyk ~matematyk (Gość)18.09.2019 14:12

dofinansowanie to 21,5 mln a nie 30 mln - kto to pisał czy umiesz liczyć ?

43


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat