Powstaną Moszczenickie Tereny Inwestycyjne

ePiotrkow Czwartek, 06 kwietnia 201749 10859
Gmina Moszczenica jako jedyna w województwie łódzkim otrzymała dofinansowanie 4,5 mln zł na uzbrojenie terenów inwestycyjnych z unijnego programu "Innowacja i konkurencyjna gospodarka". MTI powstaną w miejscu dawnych Zakładów Przemysłu Bawełnianego.

- Inwestujemy w przyszłość - mówi wójt Moszczenicy Marceli Piekarek. - To będą miejsca pracy dla młodych ludzi, a szczególnie dla tych, którzy pokończyli wyższe uczelnie i nie widzą przyszłości na terenie naszej gminy. My chcemy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i umożliwić powstawanie miejsc pracy na miarę XXI wieku. Realizacja programu zakładającego utworzenie Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych jest właśnie takim rozwiązaniem i dołożymy wszelkich starań, żeby tą zdolną młodzież zatrzymać u nas - podkreśla Piekarek.


Projekt dotyczy zagospodarowania terenów po dawnych Zakładach Przemysłu Bawełnianego, gdzie jeszcze 25 lat temu pracowało kilka tysięcy osób. - Chcemy w ramach tego projektu uporządkować teren po dawnej fabryce, uzbroić go we wszystkie media wraz z łączami światłowodowymi i wybudować drogi dojazdowe. Tak przygotowane lokale będziemy wynajmować lub sprzedawać inwestorom. Wcześniej gmina zdobyła unijną dotacje w wysokości 774 tys. zł na promocję MTI w Polsce i za granicą. Mamy ogromny potencjał i będziemy walczyć o nowych pracodawców - mówi wójt Piekarek.


Głównym celem działań promocyjnych będzie ugruntowanie marki „Moszczenica – najbardziej innowacyjna gmina w Polsce”, która odzwierciedlać będzie innowacyjny charakter regionu i jego bezkompromisowe nastawienie na rozwój przedsiębiorczości. Władze gminy liczą na to, że podejmowane działa przyczynią się do powstania nowych wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy, a tym samym zatrzymają odpływ z terenu młodych wykształconych osób.


Super szybki internet i sieć światłowodowa są tym, co przyciąga inwestorów z branży IT. Wynajmem już interesuje się kilka firm. Całość projektu szacowana jest na 6,5 mln zł. Moszczenickie Tereny Inwestycyjne to olbrzymia szansa dla rozwoju gminy - podkreśla Piekarek. Na ostatniej sesji radni wyrazili zgodę i wkrótce zostaną podpisane stosowne umowy. Przetarg na wykonawstwo ma ruszyć niezwłocznie.


Władze gminy zdają sobie sprawę, że jest to jedna z ostatnich szans na pozyskanie środków w ramach perspektywy 2015-2020. - Dlatego właśnie chcemy realizować projekty infrastrukturalne, dzięki którym stworzone zostaną warunki dogodne do prowadzenia inwestycji, od których przecież w przyszłości zależeć będzie budżet Moszczenicy - mówi sekretarz gminy Krzysztof Jędrzejczyk.


To nie jedyny gminny projekt związany z IT. Wcześniej Moszczenica brała udział w E-Leaderze, a teraz zamierza wdrożyć - jako druga w województwie po Piotrkowie - elektroniczny system zarządzania dokumentacją. Wkrótce mieszkańcy gminy będą mogli większość spraw przeprowadzić w sposób elektroniczny, bez wychodzenia z domu, przez internet.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

czytelnik ~czytelnik (Gość)06.04.2017 14:47

4,5 mln zł dofinansowania jest na uzbrojenie terenów inwestycyjnych, a w programach gospodarczych chodzi właśnie o zarabianie. Bez tego nie było by sensu.

20


No cóż... ~No cóż... (Gość)06.04.2017 12:36

to szansa dla mieszkańców Piotrkowa poszukujących pracy - przy takim zarządzaniu miastem bedziemy musieli jeździć do pracy do Moszczenicy. Zresztą wiele osób już dojeżdża do pracy na wsi, bo w Piotrkowie jest z tym dramat.

100


obserwator ~obserwator (Gość)06.04.2017 11:06

Wszystko fajnie pieknie tylko gospodarz nie potrafi zapanowac nad lepieniem dziur. Kosow okolice nowalijki polatane parzyste dziury a nieparzyste zostawione na odszkodowania, piotrkowska niedlugo poplynie na pobacza a dziury w okolicach osrodka zdrowia zostana zarybione, kosowska na wysokosci mokadi ser szwajcarski ale taki z dolnej polki bo nie ma co sie porownywac z dworcowa. O syfie ktore nowalijka i wlasciciel zwirowni za nowalijka wyciagaja na droge nie wspomne. Ale to wszystko kwetia czasu kiedy jakis motocyklista lub kierowca samochodu pojdzie w zielone i wtedy odszkodowania beda sciagane z zarzadcy drogi a ten najwyzej bedzie dochodzil sie z wlascicielami syfu na ulicach. Kara za zanieczyszczanie nie jest duza (art. 91 kodeksu wykroczeń.), ale kowalskiego potrafia scignac ale juz "boosow" nie, bo po co sie narazac.

93


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)06.04.2017 11:57

A w Piotrkowie biorą dofinansowanie na przebudowę ronda. Wyremontowane rondo z pewnością da nadzieję na nowe miejsca pracy i zatrzymanie w mieście młodych.

90


? ~? (Gość)06.04.2017 12:10

Szkoda, że nie jest prezydentem Piotrkowa. Szybko postawiłby miasto na nogi.

94


Witek ~Witek (Gość)06.04.2017 11:44

Najpierw władze gminy pozwoliły rozpieprzyć państwowy majątek a teraz sie budzą i myślą to zagospodarować.Było to robić od ręki a nie czekać jak wszystko zostanie rozszabrowane a straż urządza sobie na terenie dawnego zakładu pokazowe ćwiczenia .Wszyscy ci co Polskę doprowadzili do takiego stanu jak ten zakład powinni dożywotnio gnić w koloniach karnych. Wszystko to wina Solidarności tych wichrzycieli co lewackiej demokracji w kraju się chciało zdradzili kraj i robotników w imię własnych korzyści

83


powiernik powiernikranga06.04.2017 11:03

dobra wiadomość, dobry pomysł

91


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat