Powstaną Moszczenickie Tereny Inwestycyjne

ePiotrkow Czwartek, 06 kwietnia 201749 10858
Gmina Moszczenica jako jedyna w województwie łódzkim otrzymała dofinansowanie 4,5 mln zł na uzbrojenie terenów inwestycyjnych z unijnego programu "Innowacja i konkurencyjna gospodarka". MTI powstaną w miejscu dawnych Zakładów Przemysłu Bawełnianego.

- Inwestujemy w przyszłość - mówi wójt Moszczenicy Marceli Piekarek. - To będą miejsca pracy dla młodych ludzi, a szczególnie dla tych, którzy pokończyli wyższe uczelnie i nie widzą przyszłości na terenie naszej gminy. My chcemy wyjść naprzeciw ich oczekiwaniom i umożliwić powstawanie miejsc pracy na miarę XXI wieku. Realizacja programu zakładającego utworzenie Moszczenickich Terenów Inwestycyjnych jest właśnie takim rozwiązaniem i dołożymy wszelkich starań, żeby tą zdolną młodzież zatrzymać u nas - podkreśla Piekarek.


Projekt dotyczy zagospodarowania terenów po dawnych Zakładach Przemysłu Bawełnianego, gdzie jeszcze 25 lat temu pracowało kilka tysięcy osób. - Chcemy w ramach tego projektu uporządkować teren po dawnej fabryce, uzbroić go we wszystkie media wraz z łączami światłowodowymi i wybudować drogi dojazdowe. Tak przygotowane lokale będziemy wynajmować lub sprzedawać inwestorom. Wcześniej gmina zdobyła unijną dotacje w wysokości 774 tys. zł na promocję MTI w Polsce i za granicą. Mamy ogromny potencjał i będziemy walczyć o nowych pracodawców - mówi wójt Piekarek.


Głównym celem działań promocyjnych będzie ugruntowanie marki „Moszczenica – najbardziej innowacyjna gmina w Polsce”, która odzwierciedlać będzie innowacyjny charakter regionu i jego bezkompromisowe nastawienie na rozwój przedsiębiorczości. Władze gminy liczą na to, że podejmowane działa przyczynią się do powstania nowych wysoko wykwalifikowanych miejsc pracy, a tym samym zatrzymają odpływ z terenu młodych wykształconych osób.


Super szybki internet i sieć światłowodowa są tym, co przyciąga inwestorów z branży IT. Wynajmem już interesuje się kilka firm. Całość projektu szacowana jest na 6,5 mln zł. Moszczenickie Tereny Inwestycyjne to olbrzymia szansa dla rozwoju gminy - podkreśla Piekarek. Na ostatniej sesji radni wyrazili zgodę i wkrótce zostaną podpisane stosowne umowy. Przetarg na wykonawstwo ma ruszyć niezwłocznie.


Władze gminy zdają sobie sprawę, że jest to jedna z ostatnich szans na pozyskanie środków w ramach perspektywy 2015-2020. - Dlatego właśnie chcemy realizować projekty infrastrukturalne, dzięki którym stworzone zostaną warunki dogodne do prowadzenia inwestycji, od których przecież w przyszłości zależeć będzie budżet Moszczenicy - mówi sekretarz gminy Krzysztof Jędrzejczyk.


To nie jedyny gminny projekt związany z IT. Wcześniej Moszczenica brała udział w E-Leaderze, a teraz zamierza wdrożyć - jako druga w województwie po Piotrkowie - elektroniczny system zarządzania dokumentacją. Wkrótce mieszkańcy gminy będą mogli większość spraw przeprowadzić w sposób elektroniczny, bez wychodzenia z domu, przez internet.


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (49)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

najlepszy najlepszyranga07.04.2017 18:16

Wymyślili sobie tera-my inwestycyjne ! ja to bym tereny znalazł i zrobił to lepiej i taniej.Ja wszystko robię lepiej, tylko mnie się nie chce, bo wolę pisać komentarze.

11


mieszkaniec Moszczenicy ~mieszkaniec Moszczenicy (Gość)07.04.2017 11:27

Świetne informacje!!! W Moszczenicy się dzieje!!! Ruszajcie z budową i renowacją - nie da się patrzeć na te ruiny. A najważniejsze że więcej ludzi będzie miało pracę!

62


Inwestor ~Inwestor (Gość)06.04.2017 14:47

Pięknie - gdzie mam dzwonić, pisać?? Potrzebuję lokalu w takim miejscu :)

20


ares1 ~ares1 (Gość)06.04.2017 11:08

A co na to władze PT???Co oni w tym kierunku robią??? Czy teraz zaczęła się ostatnia prosta do nachapania się w związku z utrata władzy!!!

61


Jakar ~Jakar (Gość)06.04.2017 21:05

Świetnie panie Wójcie Piekarek, jakby co posada piotrkowa czeka. Brawo za wizję i realizację oraz skuteczność w pozyskaniu kasy

21


Ada ~Ada (Gość)06.04.2017 19:41

słusznie: "Pan drugi od lewej" to razem z "Panem pierwszym od lewej" autorzy tego projektu! brawo Marcin, brawo Panie Krzysztofie! Dziękujemy! i słowa uznania dla tych Radnych (Pani Małgosiu:, Panie Zdzisławie)!, którzy podeszli do tematu rzetelnie i przyszłościowo, a nie tylko politycznie, jak co niektórzy :)

40


A w Piotrkowie... ~A w Piotrkowie... (Gość)06.04.2017 15:03

powstaje Mediateka - to jest dopiero inwestycja! Na pewno zatrzyma emigrację zarobkowa z miasta. A kto wie czy jeszcze nie będzie vacatów i nie trzeba będzie ściągać pracowników z Niemiec?

42


kolo ~kolo (Gość)06.04.2017 18:59

Ja bym tylko dodał, że największa zasługa to tego Pana drugiego od lewej, ale i tak wszystkim życzę powodzenia.
A do tych co coś tam o dziurawych drogach piszą, kiedyś przyjdzie czas, że i one zostaną naprawione ale to raczej pracy ludziom nie da (chyba, że na chwilę przy remoncie), a drugiej szansy na odrestaurowanie fabryki
może już nie być.
Więc zacznijmy myśleć przyszłościowo a nie o tym co mało ważne

51


EPI ~EPI (Gość)06.04.2017 14:31

Coś mi się tu nie domyka finansowo. Wyprowadzi mnie ktoś z błędu? Wydaje mi się, że na projektach unijnych nie można zarabiać. A Sz.P. Marceli Piekarek mówi, ze będzie sprzedawał i wynajmował lokale...

22


tylko razem ~tylko razem (Gość)06.04.2017 16:33

Jaki pan, taki kram. Gratuluję!

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat