Posterunek wróci do Woli Krzysztoporskiej

ePiotrkow Poniedziałek, 28 listopada 201620 5558
Wszystko wskazuje na to, że do Woli Krzysztoporskiej wróci policyjny posterunek, a może nawet komisariat. Rada Gminy zgodziła się na przekazanie Skarbowi Państwa działek, na których stanie nowy budynek policji. Prace rozpoczną się prawdopodobnie w przyszłym roku.

- Mamy już zatwierdzone przez komendanta głównego zadanie budowy nowego obiektu pod uruchomienie posterunku lub komisariatu policji. Podjęliśmy na sesji (październik) stosowną uchwałę, na podstawie której przekazaliśmy nieodpłatnie dwie przylegające do siebie działki o łącznej powierzchni ok. 0,35 ha położone w sąsiedztwie marketu Biedronka na rzecz Komendy Wojewódzkiej w celu rozpoczęcia tej inwestycji – mówi wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

 

Warto dodać, że koszty budowy będą leżały po stronie policji.

 

Przypomnijmy, że komisariat w Woli Krzysztoporskiej już był, kilka lat temu. Ale w 2013 r. decyzją komendanta policji przeniesiono go do Grabicy, z czym od początku nie mogły się pogodzić władze gminy, ale przede wszystkim mieszkańcy. - To była nieprzemyślana decyzja, bo policjanci zniknęli z gminy, ale zagrożenia pozostały - mówi wójt. - Mamy największe skupisko mieszkańców na całym obszarze, jaki obejmuje komisariat w Grabicy (czyli osiedle w Woli), mamy dyskotekę Protektor, mamy S8, krajową jedynkę - wylicza Roman Drozdek.

 

Te zagrożenia potwierdzają zresztą policyjne statystyki.

 

Od 1 września 2015 r. do 31 sierpnia 2016 r. na terenie gminy Wola Krzysztoporska odnotowano 151 przestępstw. Najwięcej było kradzieży. Odnotowano także sporo przypadków kierowania w stanie nietrzeźwości (42). Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Grabicy w tym okresie przeprowadzili ogółem 1178 interwencji, z czego 871 dotyczyło osób zamieszkałych na terenie gminy Wola Krzysztoporska. To prawie 74% wszystkich interwencji.

 

- Miejscem generującym najwięcej wykroczeń jest stacja paliw mieszcząca się w Kargał Lesie, a zdarzenia, do których tam dochodzi, to kradzieże paliwa. W analizowanym okresie odnotowano ich aż 61 – informuje nadkom. Krzysztof Pabich, p.o. komendant Komisariatu Policji w Grabicy, któremu podlega teren gminy Wola Krzysztoporska. - Z przeprowadzonej analizy wynika też, że wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami są na równym poziomie z tzw. wykroczeniami porządkowymi i wynoszą ok. 49 % wszystkich spraw wykroczeniowych.

 

Jak twierdzi policja, szczególną uwagę na terenie gminy Wola Krzysztoporska należy zwrócić na kradzieże dokonywane z niezabezpieczonych budynków gospodarczych oraz kradzieże z włamaniami. - Przestępstwa te są dokonywane w przeważającej większości w godzinach wieczorowo-nocnych. Sprawcy wykorzystują nagminne pozostawianie budynków gospodarczych bez jakiegokolwiek zamknięcia – zwraca uwagę Krzysztof Pabich.

 

Tym, którzy chcieliby skorzystać z pomocy policji, przypominamy, że teren gminy podzielony jest na dwa rejony.

 

Rejon 1 - obsługiwany przez dzielnicowego mł. asp. Huberta Michalaka (tel. komórkowy służbowy: 516-437-002) obejmuje miejscowości: Jeżów, Kolonia Jeżów, Wygoda, Piaski, Glina, Krzyżanów, Kolonia Krzyżaków, Bujny, Kolonia Bujny, Kargał Las, Parcela Jeżów, Siomki, Gąski, Krężna, Kolonia Krężna, Wola Rokszycka, Rokszyce I, Rokszyce II, Wola Krzysztoporska.

 

Rejon 2 - obsługiwany przez dzielnicowego asp. Karola Wrzeszcza (tel. 516-436-977) obejmuje miejscowości: Parzniewice, Parzniewiczki, Poraj, Pawłów Górny, Pawłów Dolny, Borowa, Kolonia Borowa, Bogdanów, Kolonia Bogdanów, Miłaków, Moników, Kacprów, Radziątków, Kozierogi, Mąkolice, Woźniki, Kolonia Woźniki, Mzurki, Stradzew, Budków, Blizn, Praca, Żachta, Gomulin, Kolonia Gomulin, Laski, Ludwików, Piekary, Majków Duży, Oprzężów.

 

Przypominamy, że zawsze można też skorzystać z pomocy funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Grabicy (tel. 44-616-11-77) lub Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim (tel. 44-647-91-20).

 

W Woli Krzysztoporskiej (ul. Południowa 2) czynny jest także policyjny punkt przyjęć interesantów. Można się tu zgłaszać we wtorki od godziny 10.00 do 13.00 i czwartki od godz. 16.00 do 19.00.

 

Na zdjęciu wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, zastępca wójta Mieczysław Warszada i nadkom. Krzysztof Pabich, p.o. komendant Komisariatu Policji w Grabicy.


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

leżak ~leżak (Gość)03.12.2016 02:32

A dlaczego ten policjant ze zdjęcia jest taki smutny ? Będzie więcej komisariatów, będzie więcej komendantów.

00


pole ~pole (Gość)28.11.2016 19:12

nasz wójt to całą robotę na innych spycha,posterunki na policję, drogi na powiat, szkoły na kuratorium a sam co? tylko lans i inwestycje pod publiczkę typu świetlice i siłownie zewnętrzne na których nikt nie ćwiczy, ot cała polityka

50


jabko ~jabko (Gość)29.11.2016 22:44

A na Szewskiej w P-kowie kiedy obiecany posterunek dla Starówki jeszcze za Matusiewicza? Taki burdel w tej okolicy, a policmajstra nie ujrzysz...

30


Wojtek ~Wojtek (Gość)29.11.2016 20:34

Policjanci potrzebni są na ulicach a nie w komisariatach, wydawanie pieniędzy pod publiczkę. Jak zwykle

10


Wojtek ~Wojtek (Gość)29.11.2016 20:32

Policjanci potrzebni są na ulicach a nie w komisariatach, wydawanie pieniędzy pod publiczkę. Jak zwykle

00


Polcia ~Polcia (Gość)28.11.2016 07:39

To może do Moszczenicy też wróci?

60


urzędas ~urzędas (Gość)29.11.2016 13:37

Bzdury Wójt opowiada. To że komisariat zniknął z Woli to między innymi też i jego zasługa a nie tylko uwczesnego komendanta i PO. Poprostu nie chciał się dołzyć do jego utrzymania yak jak jest to w innych gminach

10


rety ~rety (Gość)29.11.2016 10:19

za PO likwidowali komisariaty a za PiSu powrót do normalności

21


Gość1 ~Gość1 (Gość)28.11.2016 23:03

Słyszałam, że przedstawia to tak jakby to była jego zasługa tzn. ściągnięcie z powrotem Policji do Woli K.a przecież to są decyzje na szczeblu centralnym. Póki co nic ich nie wspiera. Jak jest tyle zdarzeń na terenie gminy Wola K. to niech wykombinuje tak aby Policja tam już zagościła. Słyszałam, że można wykupić etat dzielnicowego, który po finansowaniu przez pewien okres później przechodzi na Policję. Może również postarać się o płatne patrole tak jak jest w Wolborzu. Inne samorządy również dofinansują zakup samochodów policyjnych.... ale oczywiście nie Wola K.

10


gosc ~gosc (Gość)28.11.2016 13:55

Wójt to niech się lepiej weźmie za porządki w szkołach

32


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat