Posterunek wróci do Woli Krzysztoporskiej

ePiotrkow Poniedziałek, 28 listopada 201620 5297
Wszystko wskazuje na to, że do Woli Krzysztoporskiej wróci policyjny posterunek, a może nawet komisariat. Rada Gminy zgodziła się na przekazanie Skarbowi Państwa działek, na których stanie nowy budynek policji. Prace rozpoczną się prawdopodobnie w przyszłym roku.

- Mamy już zatwierdzone przez komendanta głównego zadanie budowy nowego obiektu pod uruchomienie posterunku lub komisariatu policji. Podjęliśmy na sesji (październik) stosowną uchwałę, na podstawie której przekazaliśmy nieodpłatnie dwie przylegające do siebie działki o łącznej powierzchni ok. 0,35 ha położone w sąsiedztwie marketu Biedronka na rzecz Komendy Wojewódzkiej w celu rozpoczęcia tej inwestycji – mówi wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

 

Warto dodać, że koszty budowy będą leżały po stronie policji.

 

Przypomnijmy, że komisariat w Woli Krzysztoporskiej już był, kilka lat temu. Ale w 2013 r. decyzją komendanta policji przeniesiono go do Grabicy, z czym od początku nie mogły się pogodzić władze gminy, ale przede wszystkim mieszkańcy. - To była nieprzemyślana decyzja, bo policjanci zniknęli z gminy, ale zagrożenia pozostały - mówi wójt. - Mamy największe skupisko mieszkańców na całym obszarze, jaki obejmuje komisariat w Grabicy (czyli osiedle w Woli), mamy dyskotekę Protektor, mamy S8, krajową jedynkę - wylicza Roman Drozdek.

 

Te zagrożenia potwierdzają zresztą policyjne statystyki.

 

Od 1 września 2015 r. do 31 sierpnia 2016 r. na terenie gminy Wola Krzysztoporska odnotowano 151 przestępstw. Najwięcej było kradzieży. Odnotowano także sporo przypadków kierowania w stanie nietrzeźwości (42). Funkcjonariusze Komisariatu Policji w Grabicy w tym okresie przeprowadzili ogółem 1178 interwencji, z czego 871 dotyczyło osób zamieszkałych na terenie gminy Wola Krzysztoporska. To prawie 74% wszystkich interwencji.

 

- Miejscem generującym najwięcej wykroczeń jest stacja paliw mieszcząca się w Kargał Lesie, a zdarzenia, do których tam dochodzi, to kradzieże paliwa. W analizowanym okresie odnotowano ich aż 61 – informuje nadkom. Krzysztof Pabich, p.o. komendant Komisariatu Policji w Grabicy, któremu podlega teren gminy Wola Krzysztoporska. - Z przeprowadzonej analizy wynika też, że wykroczenia popełniane przez kierujących pojazdami są na równym poziomie z tzw. wykroczeniami porządkowymi i wynoszą ok. 49 % wszystkich spraw wykroczeniowych.

 

Jak twierdzi policja, szczególną uwagę na terenie gminy Wola Krzysztoporska należy zwrócić na kradzieże dokonywane z niezabezpieczonych budynków gospodarczych oraz kradzieże z włamaniami. - Przestępstwa te są dokonywane w przeważającej większości w godzinach wieczorowo-nocnych. Sprawcy wykorzystują nagminne pozostawianie budynków gospodarczych bez jakiegokolwiek zamknięcia – zwraca uwagę Krzysztof Pabich.

 

Tym, którzy chcieliby skorzystać z pomocy policji, przypominamy, że teren gminy podzielony jest na dwa rejony.

 

Rejon 1 - obsługiwany przez dzielnicowego mł. asp. Huberta Michalaka (tel. komórkowy służbowy: 516-437-002) obejmuje miejscowości: Jeżów, Kolonia Jeżów, Wygoda, Piaski, Glina, Krzyżanów, Kolonia Krzyżaków, Bujny, Kolonia Bujny, Kargał Las, Parcela Jeżów, Siomki, Gąski, Krężna, Kolonia Krężna, Wola Rokszycka, Rokszyce I, Rokszyce II, Wola Krzysztoporska.

 

Rejon 2 - obsługiwany przez dzielnicowego asp. Karola Wrzeszcza (tel. 516-436-977) obejmuje miejscowości: Parzniewice, Parzniewiczki, Poraj, Pawłów Górny, Pawłów Dolny, Borowa, Kolonia Borowa, Bogdanów, Kolonia Bogdanów, Miłaków, Moników, Kacprów, Radziątków, Kozierogi, Mąkolice, Woźniki, Kolonia Woźniki, Mzurki, Stradzew, Budków, Blizn, Praca, Żachta, Gomulin, Kolonia Gomulin, Laski, Ludwików, Piekary, Majków Duży, Oprzężów.

 

Przypominamy, że zawsze można też skorzystać z pomocy funkcjonariuszy z Komisariatu Policji w Grabicy (tel. 44-616-11-77) lub Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim (tel. 44-647-91-20).

 

W Woli Krzysztoporskiej (ul. Południowa 2) czynny jest także policyjny punkt przyjęć interesantów. Można się tu zgłaszać we wtorki od godziny 10.00 do 13.00 i czwartki od godz. 16.00 do 19.00.

 

Na zdjęciu wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, zastępca wójta Mieczysław Warszada i nadkom. Krzysztof Pabich, p.o. komendant Komisariatu Policji w Grabicy.


Zainteresował temat?

3

4


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Egon ~Egon (Gość)28.11.2016 16:32

Zgadzam się z Saaka. "Dobra zmiana" ha ha ha

20


Saaka ~Saaka (Gość)28.11.2016 12:25

Najpierw oddał wójt posterunek , a teraz się chwali że wróci śmiech na sali

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat