Posłanka z naszego okręgu ostro o możliwych sankcjach za nieprzyjęcie uchodźców

ePiotrkow Piątek, 16 czerwca 201743 10418
Polska i Węgry nie dokonały relokacji ani jednego uchodźcy, Czechy zaś przyjęły jedynie... dwanaście osób. W ubiegły wtorek Komisja Europejska poinformowała o wszczęciu postępowania wobec trzech krajów, które miały "naruszyć obowiązek prawny wynikający z decyzji Rady i (...) zobowiązania wobec Grecji, Włoch i pozostałych państw członkowskich". Oznacza to możliwość nałożenia na Polskę dotkliwej kary finansowej.
fot. WikiMedia Commons

Do komunikatu stanowczo odniosła się posłanka koła Republikanie z okręgu nr 10 - Małgorzata Janowska. - Wszczęcie procedury przez Komisję Europejską w stosunku do Polski o naruszenie unijnego prawa uważam za kpinę oraz ingerencję w nasze bezpieczeństwo i suwerenność - napisała na Facebooku.

 

W stanowisku unijnym, opublikowanym na stronie Komisji Europejskiej, czytamy m.in.: 

 

W ciągu minionych miesięcy Komisja wielokrotnie wzywała te państwa członkowskie, które nie dokonały jeszcze relokacji ani jednej osoby lub które nie zobowiązały się do relokacji, aby to uczyniły. Pomimo tych wezwań , i – naruszając obowiązek prawny wynikający z decyzji Rady oraz naruszając zobowiązania wobec Grecji, Włoch i pozostałych państw członkowskich – Czechy, Węgry i Polska nie podjęły jeszcze wymaganych działań. W tych okolicznościach, jak wskazano w poprzednim sprawozdaniu w sprawie relokacji i przesiedleń, Komisja postanowiła wszcząć postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego przeciwko tym trzem państwom.

 

Stanowisko rządu Prawa i Sprawiedliwości pozostaje jednak niezmienne.  Co ciekawe, sytuację na Facebooku postanowiła skomentować także posłanka koła Republikanie - Małgorzata Janowska.  -  Sytuacja w krajach, w których liberalnie pochodzono do kwestii multi-kulti, jest wystarczającym argumentem - napisała. 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

9

5


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

omman ~omman (Gość)16.06.2017 11:16

Eliza Michalik ma rację PiS to partia tchórzy. Może panowie i panie z PiS czas zmienić nazwę np na ,,Odważni Inaczej".

826


Pan_kolega ~Pan_kolega (Gość)17.06.2017 13:24

Zanim KE nałoży jakiekolwiek sankcje na Polskę musi przeprowadzić odpowiednią procedure, a ta jak ktoś podał do informacji publicznej może trwać nawet 7 lat. Jak dla mnie to trochę długo, żeby przez ten czas cała UE się nie rozleciała lub utrzymała w obecnym kształcie.

71


chodzący do kościol ~chodzący do kościol (Gość)16.06.2017 18:43

"Chrystus ma dziś twarz uchodźcy" kardynał Nycz na Procesji Bożego Ciała

812


Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)16.06.2017 20:48

Komisja Europejska to niech zajmie się Włochami. Włoska straż przybrzeżna współpracuje z mafią i dzieli się z nią zyskami za przemyt tych hord z Afryki. Straż przybrzeżna ma z definicji bronić granic, aby nikt nielegalnie przez nie się nie przedostawał. Tymczasem włoska straż przybrzeżna "ratuje" "uchodźców" zabierając ich na swoje statki już przy libijskim wybrzeżu. Kasę zbiera mafia wespół ze "strażą przybrzeżną", a Komisja Europejska chce tych nielegalnie przybyłych siłą wtryniać krajom, które właśnie przestrzegają prawa. Zadaniem państwa jest - z definicji - zapewniać między innymi ochronę własnym obywatelom. A tutaj się siłą próbuje z Europy zrobić Afrykę. Gdyby ktoś 200 lat temu publicznie przepowiedział nadejście czasów, w których biali będą na czarnych pracować, to ludzie popękaliby ze śmiechu. A dziś to jest faktem. Kiedy profesor Wolniewicz w programie telewizyjnym powiedział, że do tych łódek z najeźdźcami należy po prostu strzelać, to nasłali na niego policję i ciągali po sądach. Wyraził tylko opinię, w dodatku jak najbardziej rozsądną. Posiadanie własnej opinii dziś stało się przestępstwem, bo wartości europejskie zastąpiono "wartościami" unijnymi.
***
Komisjo Europejska! Panie Juncker, panie Tusk! Lewacy wszelkiej Maści! - Pierre Dolevas

153


olaf ~olaf (Gość)16.06.2017 20:30

Najważniejsza rzecz, i piszę to do wszystkich, biskupów, polityków itp. To nie są uchodźcy tylko imigranci zasiłkowi. Niech to wreszcie dotrze do wszystkich. Mężczyźni w wieku 20-40 są w tych łodziach zamiast starców kobiet i dzieci.
Dziennikarze włoscy policzyli, że Watykan ma w Rzymie kilka tysięcy apartamentów. Nich ich tam sobie zameldują

113


JTM ~JTM (Gość)16.06.2017 18:00

Cytuję:
Ile pani posłanka przyjmie imigrantów do swojego domu?


O, wielu byłoby zadowolonych!

24


Didididjehe ~Didididjehe (Gość)16.06.2017 16:19

Ile pani posłanka przyjmie imigrantów do swojego domu?

712


wojciech ~wojciech (Gość)16.06.2017 14:39

to nie są żadni uchodźcy tylko najeźdźcy ! dostarczani przez zorganizowane grupy przestępcze, czerpiące gigantyczne zyski z tego handlu ludźmi. Czy UE chce pomagać grupom przestępczym odbierając od nich żywy towar ?

194


WestIsGone ~WestIsGone (Gość)16.06.2017 14:22

lepsze sankcje i kary niż wpuscić tu muzułmanów a potem naprawaic wszystko co zniszczą, nie mowiąc już o stratach moralnych i psychicznych ludzi ktorzy będą pokrzywdzeni przez tą dzicz. prawda jest taka ze na zachodzie feministki zrobiły z facetów zpedalonych tchórzy, a teraz same chętnie przyjmują tych brutali i dzikusów. to tylko fakt że kobietom nie wolno dawać za dużo praw bo niestety ich wewnętrzne demony nie potrafią sobie poradzić z władzą i odpowiedzialnoscią. wiem co tam się dzieje , wy możecie nie mieć o niczym pojęcia. tam są niskie urodzenia nowych dzieci bo faceci mają dośc manipulacji kobiet, niechcą się żenić a potem rozwód i strata połowy rzeczy, idą w MGTOW (men going their own way) a ciapate przyjeżdzają dostają wszystko za darmo i się mnożą. po co się zresztą rozpisuje jak i tak ten komenatrz nie trafi na forum, smutna prawda boli media i nie jest po ich propagande.

105


kukiz ~kukiz (Gość)16.06.2017 12:51

Idź do psychiartyka. Na ile głosów liczysz poparcia. Marzy ci się kolejna kadencja ?

46


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat