Posłanka z naszego okręgu ostro o możliwych sankcjach za nieprzyjęcie uchodźców

ePiotrkow Piątek, 16 czerwca 201743 10413
Polska i Węgry nie dokonały relokacji ani jednego uchodźcy, Czechy zaś przyjęły jedynie... dwanaście osób. W ubiegły wtorek Komisja Europejska poinformowała o wszczęciu postępowania wobec trzech krajów, które miały "naruszyć obowiązek prawny wynikający z decyzji Rady i (...) zobowiązania wobec Grecji, Włoch i pozostałych państw członkowskich". Oznacza to możliwość nałożenia na Polskę dotkliwej kary finansowej.
fot. WikiMedia Commons

Do komunikatu stanowczo odniosła się posłanka koła Republikanie z okręgu nr 10 - Małgorzata Janowska. - Wszczęcie procedury przez Komisję Europejską w stosunku do Polski o naruszenie unijnego prawa uważam za kpinę oraz ingerencję w nasze bezpieczeństwo i suwerenność - napisała na Facebooku.

 

W stanowisku unijnym, opublikowanym na stronie Komisji Europejskiej, czytamy m.in.: 

 

W ciągu minionych miesięcy Komisja wielokrotnie wzywała te państwa członkowskie, które nie dokonały jeszcze relokacji ani jednej osoby lub które nie zobowiązały się do relokacji, aby to uczyniły. Pomimo tych wezwań , i – naruszając obowiązek prawny wynikający z decyzji Rady oraz naruszając zobowiązania wobec Grecji, Włoch i pozostałych państw członkowskich – Czechy, Węgry i Polska nie podjęły jeszcze wymaganych działań. W tych okolicznościach, jak wskazano w poprzednim sprawozdaniu w sprawie relokacji i przesiedleń, Komisja postanowiła wszcząć postępowanie w sprawie uchybienia zobowiązaniom państwa członkowskiego przeciwko tym trzem państwom.

 

Stanowisko rządu Prawa i Sprawiedliwości pozostaje jednak niezmienne.  Co ciekawe, sytuację na Facebooku postanowiła skomentować także posłanka koła Republikanie - Małgorzata Janowska.  -  Sytuacja w krajach, w których liberalnie pochodzono do kwestii multi-kulti, jest wystarczającym argumentem - napisała. 

 

 

 

 

 


Zainteresował temat?

9

5


Komentarze (43)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

97-300 97-300ranga16.06.2017 09:51

"Czy tego uczy nasza wiara ? Nienawiści, zawziętości ,ksenofobii,barku toerancji" - Masz na myśli islam ?

118


praktyk ~praktyk (Gość)16.06.2017 10:11

Miłuj bliźniego swego jak siebie samego, ale obcy bliźni, nawet chrześcijanin uciekający z małym dzieciątkiem na ręku przed gradem kul i spadających bomb, już nie nie mieści się dla wielu w tym przykazaniu Chrystusa.

526


Brawo! ~Brawo! (Gość)16.06.2017 10:15

Wreszcie ktoś normalny!

102


chemik ~chemik (Gość)16.06.2017 10:02

Jedyna chyba dobra decyzja rządzących. Nie mam ochoty utrzymywać brudasów na zasiłkach bo pracą się brzydzą. To zupełnie inna kultura. Dla nich zarżnięcie niewiernego to nie przestępstwo - wręcz odwrotnie. Nie szanują naszej kultury, zachowują wrogą odrębność i sami siłowo narzucają swoje barbarzyńskie zwyczaje. Wystarczy popatrzeć na Francję lub Anglię. Nawet drugie lub trzecie pokolenie tam mieszkające nienawidzi miejscowych. Powinno się wypalić ogniem tą plagę zaczynając od ISIS, a na ekstremistach już mieszkających w europie kończąc.
Lepiej przyjąć naszych rodaków ze wschodu. Oni szybko się zasymilują i nie będą czekali na zasiłki.

233


dziadek ~dziadek (Gość)16.06.2017 09:52

Ja pamiętam, jak całkiem niedawno, zorganizowane grupy Cyganów, a może Romów, najeżdżały na okoliczne wioski, jak ludzie na wsi musieli chronić swoje dobra przed kradzieżą i włamaniami, jak w miastach mieszkańcy byli zaczepiani, nierzadko w dość agresywny sposób, jak na peryferiach miast "odwiedzali" mieszkańców i jakie były tego konsekwencje. Na szczęście obecnie ten problem jakby "przysechł". Ogromna część społeczeństwa doskonale jednak pamięta te nieodległe czasy . Stąd tak duża niechęć do przyjmowania całych grup ludzi, którzy przez całe swoje życie żyli w innym kraju, kulturze i wyznawali inną wiarę. Poza tym gdzie i jaką podejmą pracę i czy w ogóle będą chcieli ją wykonywać Zachodnie kraje europejskie nie miały takich doświadczeń i obecnie coraz boleśniej będą się z takimi problemami borykać, co nie zmienia faktu że ochoczo chcą się podzielić swoją chorobą z innymi, słabszymi gospodarczo partnerami. Ja, mimo że nie jestem zwolennikiem Pisu, popieram ich działania w celu nie przyjmowania obcych nam kulturowo ludzi, a argumenty że kiedyś Polacy otrzymywali gdzieś "dach nad głową" to nie ma kompletnie przełożenia na obecną sytuację w świecie. I jeszcze jedno, ci przybywający nieszczęśnicy, do Europy są "dostarczani" przez zorganizowane grupy przestępcze, które traktują to jako biznes "handel żywym towarem" więc stricte jest to działanie zupełnie bezprawne i nielegalne, z samego gruntu, a praworządna Unia Europejska kompletnie nie szanuje i nie przestrzega prawa. Kropka.

231


wiktor21d ~wiktor21d (Gość)16.06.2017 09:02

Cytuję:
Sytuacja w krajach, w których liberalnie pochodzono do kwestii multi-kulti, jest wystarczającym argumentem

nic dodać nic ująć.
Brawo dla polskiego rządu. Tak jest Witek - ani kroku w tył

155


Witek ~Witek (Gość)16.06.2017 08:50

I tak trzymać żadnego śniadego w naszym kraju i pora wywalić Ukraińców z kraju i zamknąć granice państwa bo widzimy jak zachód tonie w swojej poprawności politycznej to już koniec UE jest bliski a islam dokona resztę . To zaplanowana inwazja na UE czego Bruksela nie widzi a gdy się obudzi nic już nie zostanie po białej rasie. To robota USA rozwalili bliski wschód to niech sobie wezmą tą dzicz do siebie a PIS ani kroku w tył pod naciskiem Brukseli mogą nas cmoknąć gdzieś . Niemiec to odwieczny wróg Polski jeszcze nam reparacji wojennych nie zapłacili a chca nam wciskać obcych

215


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat