Ostatnie pożegnanie ks. prałata Stanisława Sochy

ePiotrkow Czwartek, 31 grudnia 20209 8351
W ostatnim dniu 2020 roku, pożegnaliśmy księdza prałata Stanisława Sochę. Kapłan był wieloletnim proboszczem kościoła farnego w Piotrkowie oraz dziekanem tutejszego dekanatu. W pożegnaniu zmarłego kapłana, które odbyło się w Bazylice Mniejszej pw. św. Jakuba uczestniczyła rodzina, wierni, przedstawiciele lokalnych władz oraz licznie przybyli duchowni - z biskupem pomocniczym Archidiecezji Łódzkiej na czele.

Ładuję galerię...

- Zapamiętam księdza dziekana jako bardzo dobrego i przyjaznego człowieka. Można było porozmawiać z nim o wszystkim. Również ludzie, którzy korzystali z jego posługi kapłańskiej czy po prostu mieli z nim kontakt, też to podkreślają – wspomina zmarłego ks. Grzegorz Gogol, obecny proboszcz parafii św. Jakuba.

 

Ksiądz prałat Stanisław Socha urodził w 1931 roku. Kapłan pełnił posługę kapłańską przez 63 lata w licznych parafiach naszego regionu. Najdłużej , bo przez 20 lat był proboszczem parafii św. Jakuba i równolegle dziekanem dekanatu piotrkowskiego. Jego wyjątkową więź z naszym miastem i regionem przypomniał podczas nabożeństwa biskup Marek Marczak.


- Ksiądz Socha pochodził z parafii św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim , ale czuł się w szczególny sposób związany właśnie z Piotrkowem – mówił biskup. - Nie ukrywał przy różnych okazjach, że praca w trybunalskim grodzie była pragnieniem jego serca. W swojej działalności kapłańskiej i społecznej zawsze potrafił odwoływać się i wskazywać drogi do odpowiedzialnego kształtowania oblicza tego miasta – dodał.


Podobną opinię wyraził prezydent Krzysztof Chojniak, który współpracował ze zmarłym kapłanem przy różnych okazjach. - Ksiądz prałat Socha był wyjątkowym człowiekiem, jako duszpasterz, ale też osoba zatroskana o losy miasta i dekanatu, któremu przewodniczył. Charakteryzował się niezwykłym wyczuciem i taką dyplomacją, dzięki czemu doskonale łagodził spory. Konsolidował ludzi i działania na rzecz dobra wspólnego m.in. dla naszego miasta - podkreślił.


W 2007 roku, ks. Socha  za swoją działalność i miłość do Piotrkowa został doceniony i wyróżniony tytułem Honorowego Obywatela Miasta. Zgodnie ze swoją wolą spoczął na piotrkowskim cmentarzu rzymskokatolickim. 


Zainteresował temat?

4

6


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

fakt ~fakt (Gość)31.12.2020 18:30

Skróciły się terminy pochówku ?

512


ms ~ms (Gość)02.01.2021 08:57

Ks. Dziekan był kapłanem, który swym przykładem; dobrocią i pokorą ducha świadczył o Tym który Go posłał. Dziękujemy za to.
Żegnamy Cię w głębokim smutku.
Niech Ci sama Matka Boża otwiera bramy Niebios.
Wstawiaj się za nami u Boga Ojca ks Dziekanie.
parafianie

80


goscianna ~goscianna (Gość)31.12.2020 18:11

Wspaniały Człowiek - żegnam z żalem.

132


dobra pamięć ~dobra pamięć (Gość)31.12.2020 17:40

"Umarłych wieczność dotąd trwa, dokąd pamięcią im się płaci".

101


jw ~jw (Gość)31.12.2020 15:43

Kochany ciepły i szczodry człowiek

141


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat