Nikoletta Szewczuk na podium Mistrzostw Polski

Strefa FM Sobota, 04 listopada 20171
Podczas Mistrzostw Polski Młodziczek zapaśniczki Atletycznego Klubu Sportowego zdobyły jeden, brązowy medal. Na najniższym stopniu podium stanęła Nikoletta Szewczuk w kategorii wagowej 44 kg.
Nikoletta Szewczuk z trenerami Angeliką Dytrych i Grzegorzem Ludwigiem.Nikoletta Szewczuk z trenerami Angeliką Dytrych i Grzegorzem Ludwigiem.

Brązowa medalistka nie była jednak zadowolona ze swojego występu.

- Liczyłam na złoty medal. Stoczyłam dzisiaj pięć walk, w tej decydującej o awansie do finału przegrałam 2:4 z Aleksandrą Lewczyńską, reprezentantką ULZKS Heros Czarny Bór, nigdy wcześniej z nią nie walczyłam, ale wiem, że stać mnie na więcej – powiedziała Nikoletta Szewczuk.

Na więcej liczyłam najwyraźniej również trenerka piotrkowskich zapaśniczek Angelika Dytrych, dla której to był wyjątkowo emocjonujący tydzień. We wtorek zadebiutowała w Krajowej Lidze Zapaśniczej w barwach zespołu AKS Madej Wrestling Piotrków Trybunalski, przygotowując jednocześnie swoje podopieczne do startu w najważniejszej w tym sezonie imprezie.

- Ten jeden medal oczywiście cieszy, ale ja osobiście liczyłam na dużo więcej. Wydaje mi się, że występ przed własną publicznością je tak zestresował, ale to na pewno będzie dla nich i dla mnie wartościowa lekcja – podsumowała Angelika Dytrych.

Oczywiście Nikoletta Szewczuk nie była jedyną piotrkowianką, która rywalizowała w Hali Relax, Kinga Iznerowicz (kat. 32 kg) i Wiktoria Jaroniek (kat. 37 kg) zajęły 5. miejsce, Karina Dolna (kat. 44 kg) 18. miejsce, Kinga Hejniak (kat. 48 kg) 27. miejsce, Dominika Jaroszewska (kat. 57 kg) 13. miejsce, a Wiktoria Badek (kat. 67 kg) 16. miejsce.

W klasyfikacji drużynowej AKS uplasował się na 6. pozycji (24 punkty), zwyciężył AKS Białogard (46 pkt.).